• Witamy
  • Pokaż cały świat
  • Europa
  • Ameryka Południowa
  • Ameryka Północna
  • Afryka
  • Azja
  • Oceania
Esseng Akcja „Okuliści dla Afryki”
OkulisciAfryki OkulisciAfryki
OkulisciAfryki
Data: 18-10-2012 08:44
Komentarze: 4
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 6751
Esseng Akcja „Okuliści dla Afryki”
Głównym celem naszej akcji „Okuliści dla Afryki” jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne. Rzeczywistość jest często o wiele gorsza od przekazów medialnych i wiedzy z filmów, na podstawie których budujemy swoje wyobrażenie o życiu na tym kontynencie. Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, cierpienie – to codzienność mieszkańców Afryki. Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie. W dużej części kontynentu takiej opieki nie ma w ogóle. Większość dzieci nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał. – Z potrzeby serca oraz chęci niesienia pomocy najmłodszym postanowiliśmy, że w miarę swoich możliwości, postaramy się zmienić tę sytuację – mówi pomysłodawczyni akcji dr Iwona Filipecka. – Od wielu lat szukaliśmy szansy, żeby wykorzystać doświadczenie i wiedzę pracowników naszej Kliniki dla poprawy wzroku dzieci w krajach, w których opieka medyczna tego nie zapewnia. W końcu spotkaliśmy odpowiednich ludzi, w odpowiednim czasie i marzenie stało się możliwe.

Zachęcamy Was do wsparcia akcji charytatywnej ,,Okuliści dla Afryki”. Okulistka z Polski dr Iwona Filipecka wraz z optometrystką Agnieszką Lembowicz od 2 tygodni bada i leczy wzrok dzieci w Kamerunie. Udało im się przebadać już wzrok ponad 1200 dzieci. Dzięki wsparciu sponsorów wszystkie dzieci z zaburzeniami wzroku otrzymają okulary korekcyjne.

Zapraszamy do śledzenia losów naszej akcji na blogu dr Filipeckiej www.okuliscidlaafryki.pl/blog/ którego fragmenty zostały wykorzystane do opisów w albumie z naszej wyprawy.
Lista zdjęć
44
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 4
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
18.10.2012 czas 19:24
pokaż komentarz
Ostatnio czytałam "Gwiazdy nad Afryką" taka trochę "babska" książka, której akcja toczy się na początku XIX wieku i opowiada o młodej lekarce, która wzieła udział w ekspedycji do obozu chorych na śpiączkę. Mamy XXI wiek, a warunki życia,okoliczności i niektóre sceny pokazane na zdjęciach nie odbiegają od tych opisanych w książce. Podziwiam i życzę powodzenia
Pipolux
Pipolux Pipolux komentarzy: 1211
0 pkt
18.10.2012 czas 12:56
pokaż komentarz
dzięki, poczytam :)
Stokrota
Stokrota Stokrota komentarzy: 191
0 pkt
18.10.2012 czas 11:31
pokaż komentarz

Co można powiedzieć?.. Tego typu akcje na pewno są ważne, a pomagać zawsze warto :)
P.S.
Pipolux, polecam opowieści doktora Rylskiego, link do części 2 podaję poniżej:
omd.edu.pl/aktualnosci/dentysta-w-afryce-opowiesc-dr-rylskiego.html
Pipolux
Pipolux Pipolux komentarzy: 1211
0 pkt
18.10.2012 czas 10:41
pokaż komentarz
A czym Dr. Konrad leczył zęby ( o wiercenie mi chodzi) ?
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza