• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Esseng Akcja „Okuliści dla Afryki”
OkulisciAfryki OkulisciAfryki
OkulisciAfryki
Data: 18-10-2012 08:44
Komentarze: 4
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 6909
Esseng Akcja „Okuliści dla Afryki”
Głównym celem naszej akcji „Okuliści dla Afryki” jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne. Rzeczywistość jest często o wiele gorsza od przekazów medialnych i wiedzy z filmów, na podstawie których budujemy swoje wyobrażenie o życiu na tym kontynencie. Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, cierpienie – to codzienność mieszkańców Afryki. Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie. W dużej części kontynentu takiej opieki nie ma w ogóle. Większość dzieci nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał. – Z potrzeby serca oraz chęci niesienia pomocy najmłodszym postanowiliśmy, że w miarę swoich możliwości, postaramy się zmienić tę sytuację – mówi pomysłodawczyni akcji dr Iwona Filipecka. – Od wielu lat szukaliśmy szansy, żeby wykorzystać doświadczenie i wiedzę pracowników naszej Kliniki dla poprawy wzroku dzieci w krajach, w których opieka medyczna tego nie zapewnia. W końcu spotkaliśmy odpowiednich ludzi, w odpowiednim czasie i marzenie stało się możliwe.

Zachęcamy Was do wsparcia akcji charytatywnej ,,Okuliści dla Afryki”. Okulistka z Polski dr Iwona Filipecka wraz z optometrystką Agnieszką Lembowicz od 2 tygodni bada i leczy wzrok dzieci w Kamerunie. Udało im się przebadać już wzrok ponad 1200 dzieci. Dzięki wsparciu sponsorów wszystkie dzieci z zaburzeniami wzroku otrzymają okulary korekcyjne.

Zapraszamy do śledzenia losów naszej akcji na blogu dr Filipeckiej www.okuliscidlaafryki.pl/blog/ którego fragmenty zostały wykorzystane do opisów w albumie z naszej wyprawy.
Lista zdjęć
44
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 4
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
18.10.2012 czas 19:24
pokaż komentarz
Ostatnio czytałam "Gwiazdy nad Afryką" taka trochę "babska" książka, której akcja toczy się na początku XIX wieku i opowiada o młodej lekarce, która wzieła udział w ekspedycji do obozu chorych na śpiączkę. Mamy XXI wiek, a warunki życia,okoliczności i niektóre sceny pokazane na zdjęciach nie odbiegają od tych opisanych w książce. Podziwiam i życzę powodzenia
Pipolux
Pipolux Pipolux komentarzy: 1211
0 pkt
18.10.2012 czas 12:56
pokaż komentarz
dzięki, poczytam :)
Stokrota
Stokrota Stokrota komentarzy: 191
0 pkt
18.10.2012 czas 11:31
pokaż komentarz

Co można powiedzieć?.. Tego typu akcje na pewno są ważne, a pomagać zawsze warto :)
P.S.
Pipolux, polecam opowieści doktora Rylskiego, link do części 2 podaję poniżej:
omd.edu.pl/aktualnosci/dentysta-w-afryce-opowiesc-dr-rylskiego.html
Pipolux
Pipolux Pipolux komentarzy: 1211
0 pkt
18.10.2012 czas 10:41
pokaż komentarz
A czym Dr. Konrad leczył zęby ( o wiercenie mi chodzi) ?
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi