• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Puerto Montt Chile - Puerto Montt
dorot-k-a dorot-k-a
dorot-k-a
Data: 25-11-2012 23:19
Wszystkie punkty:86 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 1.84
Głosy: 6    zobacz
Opracowanie albumu:74 z 165 pkt.
Komentarze: 5
Porady praktyczne: 6
Wizyty: 3520
Puerto Montt Chile - Puerto Montt
Puerto Montt to miasto portowe na południu Chile, położone na północnym krańcu Seno de Reloncaví w prowincji Llanquihue w regionie Los Lagos ( 1.055 km na południe od stolicy kraju, Santiago). Gmina obejmuje obszar 1,673 km2 i liczy ok 308,690 mieszkańców. Miasto leży u podnóża dwóch wulkanów:Osorno (2652m n.p.m.) i Calbuco (2002m n.p.m.) Początkowo teraźniejsze tereny miasta były pokryte gęstym lasem i nazywano je Melipulli (co oznacza Cztery Wzgórza w Mapudungun). Samo miasto zostało założone w dniu 12 lutego 1853r, przez rząd imigracji z Niemiec, który już w 1848 roku rozpoczął jego zaludnianie. Miasto zostało nazwane na cześć Manuela Montt, prezydenta Chile w latach 1851 i 1861, który uczestniczył w ruchu imigracyjnym Niemiec. Puerto Montt szybko przerosło starsze sąsiednie miasta ze względu na swoje strategiczne położenie – na południowym krańcu Doliny Środkowej. Miasto stało się bramą do Archipelagu Chiloe i Llanquihue oraz Jeziora Nahuel Huapi i zachodniej Patagonii. Akutualnie Puerto Montt jest drugim co do wielkości centrum połowu łososia na świecie (1 miejscie Norwegia 33%, Puerto Montt 31%, miasta europejskie 19%). Dziedzictwo kulturowe miasta to mieszanka kultury wyspy Chiloe z kulturą niemiecką, chociaż w ciągu ostatnich 30 lat miasto przyciągnęło znaczną liczbę przybyszów z całego Chile ze względu na możliwości zatrudnienia.

www.pewnegorazuwchile.com
Lista zdjęć
27
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 6
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 5
dorot-k-a
dorot-k-a dorot-k-a komentarzy: 15
0 pkt
28.12.2012 czas 18:51
pokaż komentarz
piteros19: łatwiej jest się zdecydować na wyjazd jeśli się wie, że się ma kogoś do pomocy na miejscu. Na początku było ciężko - głównie tęsknota dokuczała - ale z czasem człowiek się przyzwyczaja i jest coraz lepiej :)
piteros19
piteros19 piteros19 komentarzy: 97
+1 pkt
12.12.2012 czas 22:05
pokaż komentarz
Podziwiam cię i zazdroszczę odwagi- zamieszkać tak daleko od kraju. Ale oglądając twoje zdjęcia zaczynam cię rozumieć
Krzy$
Krzy$ Krzy$ komentarzy: 1271
+1 pkt
07.12.2012 czas 18:39
pokaż komentarz
Sympatyczne miasteczko, zwłaszcza ta część nadmorska.
dorot-k-a
dorot-k-a dorot-k-a komentarzy: 15
+1 pkt
26.11.2012 czas 21:37
pokaż komentarz
Rzeczywiście Puerto Montt robi wrażenie, jednak jest to typowe miasto portowe. Dużo statków i zapach ryb :D. W samym mieście mało jest do zwiedzania, ale za to okoliczne miasteczka i parki są przepiękne. Jeśli chodzi o chaos to on jakiś tam jest, ale nie taki jak w Polsce ;) Chilijczycy są bardziej zrelaksowani, nigdzie się nie spieszą, w weekendy bardzooo długo śpią ;). Od momentu przyjazdu do Puerto Montt czuje się tutaj bardzo dobrze - ale chyba to jest głównie spowodowane tym, że w końcu jestem tutaj z bliską mi osobą:) Szokiem były dla mnie tylko ceny w sklepach - znacznie wyższe niż w Polsce. Pogoda też nie zawsze dopisuje - tak na prawdę to pada tutaj prawie 200 dni w roku - taki klimat niestety. W zimie sztormy to norma. Także każdy promyk słońca jest na wagę złota :) ale jak już te słońce wyjdzie to robi się magicznie.

Albumami się zajmę oczywiście :) tylko jest tego tak dużo, że potrzebuję jeszcze trochę czasu. Jestem tutaj dopiero od wczoraj i muszę się jeszcze wszystkiego nauczyć i dokładnie porozglądać jak to wszystko tutaj działa i żeby jak najlepiej wyglądało :).
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
26.11.2012 czas 21:17
pokaż komentarz
Tak sobie ogladam i myślę, że czegoś mi brakuje w tym południowoamerykańskim mieście, plątanina przewodów jest, ale ...nie ma poczucia chaosu. Pewnie to wpływ kultury niemieckiej :) Jak Ci się tam żyje ? Zazdroszczę świeżych łososi :)
northface
northface northface komentarzy: 1805
+1 pkt
26.11.2012 czas 17:59
pokaż komentarz
Ja również zazdroszczę! Piękne miasteczko! I już czuję zapach łososi! :)
Dorot-k-a, gdybyś poszczególne zdania opisu albumu wkleiła pod zdjęcia... album miałby więcej punktów za przygotowanie. No chyba, że masz inną koncepcję, ale wówczas proponuję zapisać album, a nie publikować go od razu, a dopiero po ukończeniu! Ja tak często robię, gdy nie mam koncepcji na opisy w momencie wrzucania zdjęć :) Zapisane albumy możesz edytować i publikować w dowolnym momencie!
Zuzia
Zuzia Zuzia komentarzy: 75
+1 pkt
26.11.2012 czas 17:58
pokaż komentarz
Ale Ci zazdroszczę mieszkania w takim pięknym miejscu!! :) A widzę, że w okolicy masz same parki narodowe!
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi