• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Rzym-Bazylika sw Piotra i Bazylika sw Pawla Rzym
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 24-01-2013 20:55
Wszystkie punkty:150 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.21
Głosy: 2    zobacz
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 3499
Rzym-Bazylika sw Piotra i Bazylika sw Pawla Rzym
Witam , zapraszam Was na spacer po dwóch największych bazylikach Rzymu - sw Piotra i sw Pawla za murami . Na początek bazylika sw Piotra – aby wejść do bazyliki trzeba postac cierpliwie w długiej kolejce –przejsc przez bramke ochrony ze skanerami jak na lotnisku (torby sa prześwietlane)czy nie ma w nich niebezpiecznych przedmiotow , ktorymi można by uszkodzić bezcenne dziela sztuki. Wymiary świątyni: powierzchnia - 15 160 m2 długość całkowita - 211,5 m , nawa centralna - 186 m długości, 27,5 m szerokości i 44 m wysokości długość transeptu: 137,5 m fasada: 114,7 m długości i 45,44 m wysokości portyk: 71 m długości, 13,5 m szerokości, 20 m wysokości. Bazylika posiada 44 ołtarze, 20 kaplic, 104 posągi z marmuru, 161 z trawertynu, 40 z brązu i 90 ze stiuku, ponad 800 kolumn Wstep do bazyliki jest darmowy ,a posiada ona az piec bram wejściowych ..To miejsce koniecznie trzeba odwiedzić bedac w Rzymie .

Bazylika św. Pawła za murami
To w tej bazylice znajduja się portrety wszystkich 205 papiezy i jest jeszcze wolne miejsce dla 5 przyszlych papiezy (Benedykt XVI ma już swój portret)-religijny przesad mowi , ze kiedy skończy się miejsce dla portretow następnych papieży będzie koniec swiata –wierzycie w takie przepowiednie religijne?. Bazylika ta swoim rozmachem zrobila na mnie wielkie wrazenie , w czasie kiedy ja zwiedzałem robiąc zdjęcia we wnętrzu odbywala się msza z udzialem wielu osob niepełnosprawnych na wózkach u grobu sw Pawla, wierni spiewali jakies gregoriańskie piesni z udzialem dwóch gitar akustycznych – efekt był niesamowity jak echo odbijalo się od scian tej ogromnej bazyliki-lubie takie klimaty. W latach 386-390 dokonano przebudowy istniejacego kosciola, tworząc ogromną świątynię o pięciu nawach rozdzielonych osiemdziesięcioma antycznymi kolumnami. Wkrótce przy bazylice powstało opactwo benedyktynów. .
Pozdrawiam z Anglii , Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Krzy$
Krzy$ Krzy$ komentarzy: 1271
0 pkt
27.01.2013 czas 22:21
pokaż komentarz
Bazylika św. Piotra to niesamowita przytłaczająca budowla, robiąca niezapomniane wrażenie - piękna, bazylice św. Pawła nie widziałem ;(
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
25.01.2013 czas 11:18
pokaż komentarz
Ogrom i zdobienia bazyliki św. Piotra robią wielkie wrażenie, natomiast w bazylice św. Pawła nie byłam, jak widać szkoda...
Serdecznie pozdrawiam Andrzeju
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi