• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Sudeley Castle -Anglia
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 01-02-2013 21:03
Wszystkie punkty:154 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.29
Głosy: 6    zobacz
Opracowanie albumu:139 z 165 pkt.
Komentarze: 4
Porady praktyczne: 5
Wizyty: 2642
Sudeley Castle -Anglia
Witam zapraszam Was na spacer po kolejny angielskim zamku tym razem jest to zamek nadal zamieszkaly przez wlascicieli i jego czesc jest zamknieta dla zwiedzających , w lecie zamek jest wynajmowany przez zamożnych nowozencow na wesela . Jego historia jest tak bogata i pogmatwana jak historia Anglii. Zamek Sudeley Castle byl zamkiem królewskim , bywali na nim królowie z dworami az do czasu angielskiej wojny domowej (Civil War). W zamku można obejrzeć (niestety jest zakaz robienia zdjęć wewnątrz pomieszczen )woskowe figury naturalnej wielkosci krola Henryka VIII i jego kolejnych 6 zon . W ubiegłym roku (2012) na zamku obchodzono rocznice 500- lecia urodzin Katarzyny Parr – ostatniej zony Henryka VIII , której szczatki leza w kaplicy zamkowej (St Mary Church), z tej okazji udostępniono zwiedzajacym dwa prywatne pokoje Katarzyny, jej listy miłosne, kosmyk włosów, jej obraz z Narodowej Galerii Portretow, dwie z jej książek których była autorka i wiele innych przedmiotow. Wiecej o historii w opisie pod zdjęciami , zapraszam Andrzej
Lista zdjęć
40
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 5
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 4
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
04.02.2013 czas 17:21
pokaż komentarz
Bardzo ciekawy album. Kolejna perełka na Wyspach :) Nigdy o tym zamku nie słyszałam, a jak widać warto go odwiedzić! Cieszy fakt, że są ludzie, którzy mają chęci, aby takim miejscom przywracać dawną świetność.
Krzy$
Krzy$ Krzy$ komentarzy: 1271
0 pkt
04.02.2013 czas 00:19
pokaż komentarz
podoba mi się że Anglicy nawet ruiny mają zadbane
posesja do pozazdroszczenia ;)
Nativ
Nativ Nativ komentarzy: 249
0 pkt
03.02.2013 czas 13:55
pokaż komentarz
Zawsze uważałem, że W. Brytania to takie potężna stabilne królestwo a rzeczywiście działo się tam bardzo wiele. Dzieje tego zamku, nadają się na ciekawy film historyczny.
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
01.02.2013 czas 22:01
pokaż komentarz
Ogrody zamkowe są przepiękne, ale historia Katarzyny jak dla mnie zbyt dosadna :)
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi