• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Granada- Katedra Najświętszej Marii Panny od Wcielenia (Catedral Santa María de la Encarnación)
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 03-02-2013 10:31
Wszystkie punkty:158 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.38
Głosy: 4    zobacz
Opracowanie albumu:148 z 165 pkt.
Komentarze: 3
Porady praktyczne: 4
Wizyty: 5970
Granada- Katedra Najświętszej Marii Panny od Wcielenia (Catedral Santa María de la Encarnación)
Witam , odejde na chwile od angielskich klimatow i pokaze Wam w tym albumie piekna katedre w sercu Granady .Widzialem juz wiele katedr ale ta mnie oczarowala , surowe biale sciany , niesamowicie wysokie biale kolumny (43 m) i bogactwo glownej kaplicy podświetlonej na zolto i bocznych kaplic jest oszalamiajace. Wizyta w tej katedrze to byla dla mnie prawdziwa uczta dla ducha. Polecam to miejsce jesli tylko wybierzecie sie na poludnie Hiszpanii do Andaluzji , koniecznie musicie odwiedzic Granade i katedre w jej centrum. Hiszpanskie przyslowie mowi -Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział , jest w tym sporo prawdy .

Niestety nie pokaze Wam kapitalnego wnetrza Kaplicy Krolewskiej stojacej obok katedry z powodu bardzo rygorystycznie przestrzeganego zakazu fotografowania nawet bez flesza , przypomina o tym sprzedajacy bilety , kasujacy bilety przy wejsciu do kaplicy poucza o calkowitym zakazie fotografowania i krazaca posrod zwiedzajacych ochrona obiektu , trzymalem w reku aparat fotograficzny –nie wlaczony a i tak ochroniarz polecil go schowac ale za to pokaze Wam wnetrze Katedry gdzie zakaz byl mniej rygorystyczny i udalo mi sie zrobic troche zdjec , sorry za jakosc –zdjecia robilem z reki czasem podparlem aparat o lawe katedry ,czasem oparlem sie o sciane aby utrzymac ostrosc (ma sie juz swoje lata) , kiedy ochrona sie oddalila kilka zdjec zrobilem wraz z innymi fotografujacymi z uzyciem flesza.

Zapraszam , pod zdjęciami historia katedry i kaplicy krolewskiej , pozdrawiam Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 4
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 3
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
04.02.2013 czas 20:06
pokaż komentarz
W moje firmie pracuje Hiszpan -Miguel Gomez pochodzacy z Granady z ktorym rozmawialem o urlopie w Andaluzji oraz jednodniowym pobycie w Granadzie ( jechalem 3,5 godziny w jedna strone autobusem zeby zobaczyc w Granadzie katedre i Alhambre) , dalem mu namiary na album z katedry , niedlugo po tym przyszedl do mnie do biura i powiedzial , ze bardzo mu sie spodobal mój opis i zdjecia z Granady, wkrotce pokaze Wam wiecej albumow (3-4) ze slonecznej Andaluzji do ktorej zamierzam w tym roku powrocic z aparatem , pozdrawiam Andrzej
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
04.02.2013 czas 17:40
pokaż komentarz
Najbardziej podobają mi się boczne kaplice - co jedna to w trochę innym stylu. Byłam w Grenadzie, ale dawno temu i przyznaję, że katedrę słabo pamiętam!
Krzy$
Krzy$ Krzy$ komentarzy: 1271
0 pkt
04.02.2013 czas 00:09
pokaż komentarz
Byłem widziałem, imponująca budowla, przepych i bogactwo, kościół musiał pokazać, kto tu rządzi.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
03.02.2013 czas 14:01
pokaż komentarz
Witaj Nativ dzieki za komentarz , swoje spojrzenie na Alhambre tez pokaze ale pozniej , w nastepny weekend pokaze Wam trzy moje belgijskie albumy z Brugii, Gandawy i Antwerpii , pozdrawiam Andrzej
Nativ
Nativ Nativ komentarzy: 249
0 pkt
03.02.2013 czas 13:04
pokaż komentarz
Bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Bogata pełna przepychu katedra. Sądziłem, że Grenada to tylko słynny zamek na wzgórzu a tu proszę warto odwiedzić też i miasto.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi