• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Rzym -wnętrza trzech rzymskich kosciolow-del Gesu, san Ignazio i Nuova
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 15-02-2013 21:45
Wszystkie punkty:146 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.12
Głosy: 3    zobacz
Opracowanie albumu:143 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 6152
Rzym -wnętrza trzech rzymskich kosciolow-del Gesu, san Ignazio i Nuova
Witam , zapraszam Was do obejrzenia wnętrz trzech rzymskich kosciolow-del Gesu, san Ignazio i Nuova , przepraszam za nie najlepsza jakosc zdjec , czasem nieostrych (lepszych nie mam), trudno jest robic dobre zdjecia z reki , bez lampy blyskowej (zakazy) z duzym zblizeniem , pozdrawiam Andrzej

Kosciol del Gesu (Chiesa del Gesu) . Z placem przy którym wznosi się kosciol del Gesu wiaze się legenda, ponoc w miejscu tym nieustannie czuje się powiew wiatru. Rzymianie wierza ,ze niegdyś z wiatrem przybyl tu diabel ,ciekawość zmusila go do wejścia do kościoła, wiatr miał czekac na placu. Szatanowi nigdy nie udało się wyjść z kościoła a wiatr czeka tam do dziś. Swiatynia powstala w 1584 roku i stala się siedziba jezuitow. Projekt budowli wykonal Vigniola, dwie kaplice poswiecone sa sw Franciszkowi Ksaweremu oraz sw.Ignacemu Loyoli. Kolebkowe sklepienie pokryte jest freskami przedstawiającymi Zwyciestwo w imie Jezusa autorstwa Baciccia. W kościele znajduje się grob karynala Jerzego Radziwilla. Na swiatyni wzorowali się architekci kościoła sw Piotra i Pawla w Krakowie. Kościół Najświętszego Imienia Jezus w Rzymie(La chiesa del Santissimo Nome di Gesù ), zwany rownież Kościołem Jezusa (wł. Chiesa del Gesù), lub Jezus (wł. Il Gesù) – główny, macierzysty kościół zakonu jezuitów w Rzymie.Kościół zaprojektowany został przez Giacomo della Porta oraz Jacopo Barozzi da Vignola, na zamówienie zakonu jezuitów, a zbudowany w latach 1568-1584. Autorem elewacji jest della Porta. Świątynia stanowi prototyp wielu barokowych kościołów jezuickich znajdujących się na terenie całej Europy (w tym również w Polsce).Wnętrze świątyni nawiązywało jeszcze do wzorców gotyckich i renesansowych.

Kosciol sw Ignacego (Chiesa di San Ignazio). Kosciol zaprojektowan przez Carlo Maderno w 1626 roku na polecenie kardynala Ludovisi (późniejszego papieża Grzegorza XV).wewnatrz wrazenie robi sklepienie z freskami Andrea Pozzo.W kościele interesujacy jest pomnik nagrobny Grzegorza V z kolorowego marmuru oraz statua sw Ignacego .
Lista zdjęć
47
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Krzy$
Krzy$ Krzy$ komentarzy: 1271
0 pkt
22.02.2013 czas 15:35
pokaż komentarz
Rzeczywiście zawrót głowy, aż kipi od szczegółów, szczerze powiedziawszy nie wiadomo, na co się patrzyć.
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
18.02.2013 czas 21:27
pokaż komentarz
Kościoły bardzo często przyprawiają o zawrót głowy ilością rzeźb, płaskorzeźb, malowideł... Te, które przedstawiłeś również, ale to chyba jeden ze znaków rozpoznawczych Rzymu. Najbardziej podoba mi się chyba Chiesa del Gesu. I dodatkowo podoba mi się legenda :)
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi