• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Korfu cz-1
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 15-09-2013 09:43
Wszystkie punkty:175 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.74
Głosy: 4    zobacz
Opracowanie albumu:165 z 165 pkt.
Komentarze: 4
Porady praktyczne: 7
Wizyty: 3317
Korfu cz-1
Witam zapraszam Was na spacer po najbardziej zielonej ze wszystkich wysp greckich-Korfu , zdjęć jest dużo a wiec pokaze jeszcze więcej Korfu w następnych częściach , dzisiaj krajobrazy , pokaze wybrzeże Korfu które jest bardzo zróżnicowane - od stromych klifów i urwisk, przez skały, po kamienie, żwirek i piach a także monastyr Theotokos z którego roztacza się widok na skaliste wybrzeże z turkusowa woda przy brzegu, zapraszam

Korfu to wyspa na Morzu Jońskim, w pobliżu wybrzeża Albanii , ma 85 km długości i 18 km szerokości , stolicą wyspy jest miasto Kerkira. W przeszłości wyspa miała kilka innych nazw, m.in. Drepani, Makris, Kassopaia, Argos, Keravna, Scheria czy Phaeakia. Nazwa stolicy wyspy Kerkira pochodzi ze starożytnego dialektu doryckiego, w średniowieczu używano nazw: Koryfo, Koryfi, Korfi, Korfoi i Korfu.
Historia wyspy to nieprzerwane pasmo podbojow i najazdow, przez koryntian, rzymian, wenecjan, turkow ,francuzow ,anglikow . W 734 r. p.n.e. wyspa dostała się w krąg kultury starożytnej Grecji, ok. 500 lat później uznała władzę imperium rzymskiego, w latach 395-1204 n.e. Korfu znajdowało się pod panowaniem Konstantynopola, a od 1386 Wenecji. W XVIII w. wyspa przechodzi w ręce Rosjan, Turków i następnie Francuzów, a od 1809 r. do Wielkiej Brytanii. Dopiero 50 lat później wyspa zostaje przyłączona do niepodległej Grecji, chociaż byla okupowana jeszcze w czasach II wojny światowej.
Po stronie wschodniej znajdują się plaże piaszczyste i żwirowe, natomiast po zachodniej głównie piaszczyste. Tutaj też, ze względu na silne wiatry, panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Na północy linia brzegowa jest postrzępiona i skalista. Pomiędzy skałami ukryte są malownicze zatoczki i plaże, a woda przybiera różne odcienie zieleni i błękitu.

Sezon turystyczny trwa od maja do października. W maju woda jest zbyt chłodna, żeby się kąpać, natomiast w październiku roślinność przygotowuje się do zimy. Średnie temperatury powietrza od czerwca do września wynoszą ponad 30 stopni. W tym czasie nie powinno padać. W odróżnieniu do innych wysp, na Korfu notuje się duże roczne opady, głównie od listopada do maja. Dzięki silnym opadom wyspa jest wyjątkowo zielona.
Na wyspie uprawia się przede wszystkim oliwki, a także winorośle, cytrusy i inne owoce, więc one dominują w menu , na każdym kroku spotkamy gyros, souvlaki i świeży ser feta. Spotkamy tu tradycyjny grecki alkohol, ouzo, ale również lokalny wyrób - likier z kumkwata. Sprzedawany jest w każdej możliwej pojemności, w butelkach o przeróżnych kształtach.

Na Korfu najwygodniej dotrzeć samolotem ale można tez dopłynąć statkiem z Grecji i Włoch. Na miejscu można poruszać się publicznymi autobusami lub wynajętym autem czy skuterem.


Pozdrawiam z Anglii , Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 7
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 4
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
27.09.2013 czas 12:55
pokaż komentarz
A miałam w tym roku być na Korfu... aż żal serce ściska :/ piękna wyspa.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
17.09.2013 czas 10:18
pokaż komentarz
Witam na czesc 2 Korfu musicie poczekac do soboty , teraz jestem zajety a w czwartek/piatek jestem w Amsterdamie , pozdrawiam Andrzej
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
16.09.2013 czas 18:33
pokaż komentarz
Witaj Pipolux , zrobione dzieki za podpowiedz ,pozdrawiam A.
Pipolux
Pipolux Pipolux komentarzy: 1211
0 pkt
16.09.2013 czas 16:49
pokaż komentarz
9 bym sobie darował bo 10 prawie identyczna. pozdrawiam
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
15.09.2013 czas 15:42
pokaż komentarz
Kasiu , Pawel dzieki za wizyte i komentarz , mialem w planie pokazac 2 czesci z Korfu ale skoro Wam sie podoba to pojde na calosc i pokaze trzy , pozdrowka z zimnej (10C) krainy deszczowcow , A.
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
15.09.2013 czas 12:32
pokaż komentarz
Śliczna wyspa, dziękuję Andrzeju i pozdrawiam
PawelB
PawelB PawelB komentarzy: 563
0 pkt
15.09.2013 czas 10:46
pokaż komentarz
Bardzo ładna jest ta wyspa. Ciekawie ją pokazałeś.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi