• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Hatcher Pass, Alaska Wrzesień na Alasce
northface northface
northface
Data: 12-09-2011 22:18
Wszystkie punkty:96 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.05
Głosy: 5    zobacz
Opracowanie albumu:82 z 165 pkt.
Komentarze: 7
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 6295
Hatcher Pass, Alaska Wrzesień na Alasce
To jeden z ulubionych letnich punktów wypadowych mieszkańców Alaski. Jest tu po trochu wszystkiego, co Alaska ma do zaoferowania: góry, rwące lodowcowe rzeki, tundra, doskonałe szlaki, historia związana z gorączka złota i odosobnienie. Ja wybrałam się tam po sezonie, we wrześniu.
Lista zdjęć
21
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 7
Teylor
Teylor Teylor komentarzy: 61
0 pkt
02.10.2011 czas 16:26
pokaż komentarz
dzika kraina... to mi się podoba...
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
15.09.2011 czas 20:42
pokaż komentarz
Agnesu2... czekałam całe lato z tym albumem :) Przystanek Alaska bardzo lubię i chętnie wracam, choć nigdy jeszcze nie obejrzałam wszystkich odcinków :)

Tereniu! Susan!
Dziękuję za komentarze! Ja też myślałam, że Alaska będzie zimniejsza, a okazuje się, że nie jest taka, jak się ją maluje. Fakt - temperatury potrafią tam spadać do -45 stopni Celsjusza zimą, ale przez znaczną część roku klimat wcale nie przypomina zamrażarki :)

Juruś, zgadzam się z Tobą - na weekend nie ma się nawet co wybierać! Gdziekolwiek na Alaskę! Ponieważ sama droga to ok. 2 dni, więc weekendu braknie ;D
W kwestii tego albumu weź pod uwagę, że to wycinek - wypad weekendowy dla osoby, która wyjeżdżą na Alaskę na więcej niż weekend, tydzień, miesiąc... która być może jest tam 3 raz, a uwierz mi znam takich wiele ;) I oni być może też tu zaglądają i pomyślą "O! Skoczmy tam w niedzielę ;)".
Dodatkowo, Alaska jest największym stanem USA. To 1/5 powierzchni wszystkich innych stanów w USA razem wziętych. Obszar Alaski jest większy niż obszary Francji, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Czech i Polski razem wzięte. Powierzchni równiej 1/6 Polski odpowiada powierzchnia jednego TYLKO z lodowców Alaski. Nie jest to jednak lodowa pustynia usiane igloo, na co liczy większość przybywających ;D Jest to kraina olbrzymich pól lodowych, ale też rozległej tundry, lodowców, lasów, fiordów i czynnych wulkanów, mierzących do 3,5 m wysokości niedźwiedzi: czarnych, brązowych i polarnych, łosi, wilków, ogromnych bielików amerykańskich i sto-paro-kilogramowych łososi. Stąd nic dziwnego, że znajdują się tam też obszary przypominające Ci polskie góry ;) Gdybyś miał ochotę zobaczyć więcej twarzy tej krainy zapraszam do innych moich albumów! Pozdrawiam!
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
15.09.2011 czas 19:35
pokaż komentarz
Kasiu da się ;) Ja dopiero będąc trzeci raz na Alasce zobaczyłam śnieg. Hmm... z tymi kopalniami to Ty mnie z kolei zaskoczyłaś, bo mi jakoś gorączka złota od razu na myśl przywodzi Alaskę, a tymczasem masz rację, że chyba większość jest w zachodnich kontynentalnych Stanach - Kolorado, Kalifornia bodajże... trzeba by się dokształcić w temacie :)
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
15.09.2011 czas 18:36
pokaż komentarz
Juruś, a ja cieszę się bardzo, że dzięki northface mogę poznać Alaskę. Nasze wyobrażenia kreują głównie media, tu ogladamy rzeczywistość, która może się podobać lub nie, ale przynajmniej wiemy jak tam jest naprawdę. Northface mam nadzieje na kolejne odcinki, bo tak jak mówi agnesu pora jest dobra :)))
ostanio edytowany: 2011-09-15 19:43:52
Juruś
Juruś Juruś komentarzy: 188
0 pkt
15.09.2011 czas 15:38
pokaż komentarz
Northface - przepraszam Cię, ale ze zdjęć nic nie wynika, ze to jest Alaska. Takie widoki jakie prezentujesz na zdjęciach spotkać można już w październiku i to w naszych Tatrach, no choćby w Dolinie Białej Wody i wyżej na Polanie pod Wysoką, również w innych naszych polskich górach. Nigdy bym się nie zdecydował na to, żeby dla takich widoków jakie pokazałaś na zdjęciach i przedstawiłaś to miejsce w "ocenie miejsca" na jednodniowy wypad na Alaskę... Moja opinia jest może nieco krytyczna, ale staram się być obiektywny i zawsze oceniam i będę to czynił tak, jak odczuwam i co myślę.
Pozdrawiam
Susan
Susan Susan komentarzy: 55
0 pkt
15.09.2011 czas 11:25
pokaż komentarz
Alaska to dla mnie bardzo odległa kraina, myślałam, że cały czas jest skuta lodem i pokryta śniegiem, a tam jest złota jesień!
Terenia
Terenia Terenia komentarzy: 366
0 pkt
14.09.2011 czas 13:24
pokaż komentarz
Piękne zdjęcia,takie romantyczne z przyjemnością się ogląda zdjęcie3 nastrojowe,ciekawie opisane,myslałam że tam tylko śnieg i na okrągło zima,a zajęcia zimowe też piękne. Album ładny.
agnesu2
agnesu2 agnesu2 komentarzy: 94
0 pkt
13.09.2011 czas 13:21
pokaż komentarz
Zapachniało jesienią, a chwilę potem powiało chłodem i to jakim!!! ;-) Zrobiło się melancholijnie i nostalgicznie jak przystało na porę jesienno - zimową. Dobrze, że miałaś ciepłe odzienie, bo w przeciwnym razie konieczna byłaby wizyta w Cicely u Marlin w celu zaopatrzenia się w jakiś pachtworkowy piękny indiański sweterek ;-) jesień to dobra pora na ponowne obejrzenie Przystanku Alaska, co Wy na to?? pozdrawiam, póki co, jeszcze ciepło
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
12.09.2011 czas 22:42
pokaż komentarz
Twój album jest dla mnie zaskakujący ;) Przede wszystkim nie spodziewałam, że można nie zobaczyć śniegu na Alasce?
Poza tym kopalnie złota jakoś bardziej „pasują” mi nie wiedzieć czemu do innych regionów Ameryki ;)
Ta tundra z mgiełkami i cały Wasz spontaniczny wypad niesamowity.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi