• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Bruksela Muzeum Dalekiego Wschodu
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 13-04-2014 07:36
Wszystkie punkty:174 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.72
Głosy: 2    zobacz
Opracowanie albumu:165 z 165 pkt.
Komentarze: 5
Porady praktyczne: 8
Wizyty: 4218
Bruksela Muzeum Dalekiego Wschodu
Witam w kolejnej galerii poswieconej Brukseli , dzisiaj troche egzotyki , pokaze Wam Muzea Dalekiego Wschodu ( fr.-Musees d'Extreme-Orient) , (nl. -Musea van het Verre Oosten) , ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu kompleks byl zamkniety dla zwiedzajacych , pieknie zdobiony Pawilon Chinski byl otoczony metalowym plotem ze znakami ostrzegawczymi , ze z gory moze cos spasc . Z koniecznosci ograniczylem sie do zrobienia zdjec tylko z zewnatrz ,szkoda .

Cytuje znalezione w necie informacje na temat Muzeum.

……Muzeum składa się z trzech budynków: japońskiej wieży (pagody), chińskiego pawilonu i Muzeum Sztuki Japońskiej.

-Chiński pawilon zbudowany został na polecenie króla Leopolda II, powierzając budowę Alexandre Marcel. Intencją króla było otworzenie tutaj luksusowej restauracji dla biznesmenów szukających kontaktów gospodarczych z Chinami. Prace rozpoczęto w 1903 roku, przerwano je po dwóch latach i wznowiono w 1909 roku. Pawilon otwarty został w 1913 roku, jako oddział Muzeum Handlu. Sale zaprojektowane są w stylu Ludwika XIV i Ludwika XVI, i ozdobione motywami chińskimi. W 1921 roku kierownictwo pawilonu powierzono Królewskiemu Muzeum Sztuki i Historii.Pawilon, zawdzięcza swój niesamowity wygląd dzięki zewnętrznym rzeźbionym w drewnie panelom sprowadzonym z Szanghaju. Wewnątrz podziwiać można kolekcję chińskiej ceramiki produkowanej na eksport do Europy.

- Japońska wieża - Po Wystawie Powszechnej, w Paryżu w 1900 roku, król Leopold II zdecydował, aby jego park ozdobić egzotycznymi budynkami. Aby zrealizować pomysł zakupił wystawione tam,a wykonane przez stolarza z Yokohamy wejście do japońskiej pagody, aby wykorzystać jego elementydo budowy japońskiej wieży w Brukseli. Prace powierzono paryskiemu architektowi Alexandre Marcel.Prace zostały zakończone w listopadzie 1904 roku, a oficjalne otwarcie miało miejsce w dniu 5 maja1905 roku. W roku 1909 monarcha przekazał budynek do państwa belgijskiego. W 1947 roku zostało zamknięte dla zwiedzających, aby po całej serii prac restauracyjnych otworzyć je ponownie dopiero w 1989 roku.Japońska wieża gromadzi eksponaty dotyczące japońskiej kultury i sztuki. Wokół budynku zorganizowano ogród w tym samym stylu.

-Muzeum Sztuki Japońskiej, które stanowi trzecią część Muzeum Dalekiego Wschodu, znajduje się za Pawilonem. Zostało zbudowane w 1903 roku przez Aleksandra Marcela jako garaż dla autobusów i samochodów, które miały przewozić klientów do restauracji. Nic nie wyszło z tych planów i budynek ten pozostał niezagospodarowany. W 1990 roku Królewskie Muzeum Sztuki i Historii postanowiło adaptować go do obecnej funkcji. Od 2006 roku prezentuje zróżnicowaną kolekcję sztuki japońskiej. Zbiory obejmują 12 000 przedmiotów z okresu Edo (1600-1868), obrazy, odbitki drzeworytów,ceramikę, tkaniny i rzeźby. Oba budynki łączy tunel pod Avenue Van Praet…...koniec cytatu.

Zapraszam do ogladania i komentowania czy Wam sie podoba takie Muzeum.
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 8
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 5
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
09.02.2017 czas 15:43
pokaż komentarz
Witaj na portalu Iza, pokaz co widzialas jesli robilas zdjecia, pozdrawiam Andrzej
niezalogowany użytkownik
IZA ~IZA  (IP:85*****34)
0 pkt
09.02.2017 czas 12:59
pokaż komentarz
Iza byłam tam pod koniec stycznia na terenie muzeum była straszna mgła ale widziałam coś pięknego
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
10.07.2016 czas 20:57
pokaż komentarz
Moje klimaty!
bezb
bezb bezb komentarzy: 1140
0 pkt
17.04.2014 czas 16:01
pokaż komentarz

Witamy fajne miejsce, szkoda że wnętrza nie były dostępne Tam dopiero byłoby co oglądać. Pozdrawiamy serdecznie
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
15.04.2014 czas 19:53
pokaż komentarz
witam , dzieki za wizyty i komentarz , pisze do Was z hotelu w Londynie , dzisiaj pracujac w MoD (Ministry of Defence) mialem rzadka przyjemnosc zobaczyc cos co normalnie bym nie mogl zobaczyc , gleboko pod ziemia na poziomie -3 pod budynkiem ministerstwa pozostawiono po dawnym palacu Whitehall -oryginalna piwnice win krola Henryka VIII , ciekawe lubie takie niespodzianki historyczne , pozdrawiam z Anglii Andrzej
maryush
maryush maryush komentarzy: 410
0 pkt
15.04.2014 czas 09:10
pokaż komentarz
coś innego w tej nudnej Europie :)
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
13.04.2014 czas 18:15
pokaż komentarz
Muzeum Dalekiego Wschodu w Europie? W dodatku w Brukseli? Może to i dobry pomysł dla takich turystów jak ja,co raczej nigdy nie będą w Chinach czy Japonii:) Z drugiej strony mam mieszane uczucia i widzę efekt globalizacji,kiedy to w niedalekiej przyszłości wszystko będziemy mieć łatwo,bez tajemnicy i po sąsiedzku.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi