• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Wzgórza Seelow
piteros19 piteros19
piteros19
Data: 22-04-2014 13:00
Wszystkie punkty:117 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.50
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:112 z 165 pkt.
Komentarze: 3
Porady praktyczne: 2
Wizyty: 2652
Wzgórza Seelow

Seelow położone jest w odległości 60 km od Berlina i 16 km od polskiej granicy. Seelow znane jest z bitwy o wzgórza Seelow, kiedy to armia Gieorgija Żukowa otworzyła drogę na Berlin, ponosząc jednak duże straty.
Wzgórza Sellowskie to miejsce, gdzie miał miejsce jeden z ostatnich szturmów na niemieckie stanowiska obronne w końcowej fazie II Wojny Światowej. Pozycje obronne na wzgórzach Seelow były ostatnią główną linią obrony przed Berlinem
Lista zdjęć
34
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 2
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 3
piteros19
piteros19 piteros19 komentarzy: 97
0 pkt
27.04.2014 czas 20:52
pokaż komentarz
Andrzej całe szczęście, że przeżyłeś takie dzieciństwo, dzieki temu możemy podziwiać dzisiaj twoje albumy ;-) Też lubię historię średniowieczną -zamki, królowie, wojowie, to bardzo ciekawy okres w historii świata, szczególnie Polski. Jednak blizej mi do II WŚ, z racji tego,że mój dziadek walczył na tej wojnie w II Korpusie u Generała Andersa.
Do albumu z Seelow przymierzałem się od dawna. Mieszkam od tego miejsca 40 km i przejeżdżam tamtędy często. W końcu w 69 rocznicę tego wydarzenia uznałem, że nadszedł czas, by pokazać, że jest takie miejsce... Smutne, jak napisał PawelB, ale takie są właśnie cmentarze... Więc proponuję przy oglądaniu albumu chwilę zadumy o okropności wojny.
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
26.04.2014 czas 15:27
pokaż komentarz
Bardzo ciekawy i starannie opracowany album. Obejrzałam z zainteresowaniem.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
26.04.2014 czas 10:42
pokaż komentarz
witaj piteros19 , wiem, ze interesujesz sie historia II wojny swiatowej i odwiedzasz takie miejsca jak w prezentowanej galerii z ciekawoscia ,mnie osobiscie bardziej interesuje historia Sredniowiecza, czasy Wikingow. Z II wojna swiatowa a wlasciwie z tym co po niej zostalo w postaci zardzewialej broni czy granatow niewybuchow mialem do czynienia nieomal na codzien w dziecinstwie kiedy bawilismy sie w wojne rzucajac prawdziwymi skorodowanymi granatami przeciwpiechotnymi, ja mialem ich najwiecej z naszej paczki bo 5 szt. i nosilem je z duma uczepione do paska od spodenek a po zabawie wrzucalem cala wiazke pod mostek, zeby starzy nie znalezli , rozbrajalismy pociski aby wydobyc czarny proch i go detonowac w ognisku, ech to byly niebezpieczne czasy, jakos udalo mi sie przezyc, pozdrawiam Andrzej
PawelB
PawelB PawelB komentarzy: 563
0 pkt
26.04.2014 czas 07:31
pokaż komentarz
Obejrzałem z ciekawością choć miejsce smutne.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi