• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Malaga spacerkiem po centrum
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 18-10-2014 15:14
Wszystkie punkty:169 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.61
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:165 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 7
Wizyty: 1815
Malaga spacerkiem po centrum
Witam w kolejnej odslonie urokow Malagi , miasta pelnego slonca, szerokich bulwarów, kolysajacych sie palm, tetniacego nocnego zycia, ciekawych muzeów i niezlych restauracji z owocami morza , mieszkancy Malagi uwielbiaja swoja kuchnie, bary i restauracje, gdzie kwitnie zycie towarzyskie. Wybór jest nieograniczony. Niektóre bary oferuja menu dnia z chlebem i winem za kilka euro. Tapas, male porcje róznorodnych kanapek, sa andaluzyjska tradycja i fajnym niedrogim sposobem posmakowania róznych lokalnych potraw.
Malaga slynie z "pescaito frito - smazonej rybki", skladajacej sie z malych kawalków smazonej ryby, najczesciej sardynki i wraz ze szklanka dobrze schlodzonego wina, podawanej w jednej z wielu dawnych winiarni, które jak nigdy pozostaja w modzie w tym miescie.
Malaga szczyci sie jednym z najwiekszych na swiecie skupisk szkólek golfowych. Jest ich tam tak wiele, ze czesto jest nazywana "Wybrzezem golfowym".Malaga dumna jest z tego, ze jest nowoczesnym miastem z centrum handlu zdominowanym przez Calle Larois, który jest odpowiednikiem londynskiego "Bond Street".
Główna handlowa ulica zamknieta dla ruchu kolowego przebiega prostopadle do pięknej zadrzewionej alei Alameda, zaczyna się na Plaza Marina, w pobliżu portu. Calle Marquez de Larios (w skrocie nazywana "Larios") została gruntownie odnowiona w 2002 roku w czasie odnawiania centrum Malagi. Rezultatem rewitalizacji jest ekskluzywna promenada z licznymi butikami, sklepami projektantów mody i kawiarniami z klasą, wszystko otoczone pięknie odnowionymi budynkami.
Na koncu ulicy znajduje sie glowny plac Plaza de la Constitución, na ktorym obchodzone sa tradycyjne i religijne wydarzenia szczegolnie podczas wielkanocnego tygodnia (Semana Santa)

Niedaleko miasta znajduje sie duze międzynarodowe lotnisko Malaga Airport -Pablo Ruiz Picasso ktore jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Hiszpanii, obsluguje ok 16 mln pasażerów rocznie. Jest jakby bramą wejściową dla turystów przyjeżdżającyhch na Costa del Sol. Zapraszam na krotki spacer ulicami Malagi ,pozdrawiam z Anglii, Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 7
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
04.12.2017 czas 17:16
pokaż komentarz
Powiało ciepłem i słońcem :) ! Pozdrawiam, E.
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
19.10.2014 czas 13:23
pokaż komentarz
Witaj Andrzeju, nie odwiedziłam Malagi będąc w Andaluzji, bo odstraszył mnie fakt, że to duże miasto, teraz żałuję ;) Z pewnością kiedyś tam wrócę dlatego dziękuję za albumy i pozdrawiam ze słonecznej Polski
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi