• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Amazonia Rio Negro
kasia kasia
kasia
Data: 11-12-2014 20:24
Wszystkie punkty:134 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.86
Głosy: 4    zobacz
Opracowanie albumu:124 z 165 pkt.
Komentarze: 3
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 1867
Amazonia Rio Negro
"Między hamakami fruwały motyle - wielkie, o gładkich skrzydłach, ogniście czerwone, metalicznie niebieski, śnieżnobiałe, jakby posypane srebrnym, błyszczącym proszkiem, aksamitnie czarne i żółte jak słoneczniki. Śmigały miękko między gałęziami, wzbijały się w niebo, przysiadały na chwilę skuszone słodkim zapachem storczyków. Dzikie kwiaty rosły wszędzie. Niektóre wyrastały wprost na z ziemi - bez łodyg i liści - ogromne, grube płatki wyglądały jak krowie języki. Tuż obok - na granatowej, szorstkiej korze drzewa żelaznego drzewarosły kepy purpurowych dzwonków - a raczej dzwonów, szerokich u dołu na trzydzieści centymetrów. Trochę wyżej wiły się jasnozielone, puszyste pnącza z żywymi, kolorowymi pomponami. Ukryty wśród liści, cierpliwie przyczajony, siedział wąż o długim, wąskim pysku i ruchliwym języku.

Usiadłam na trawie, zapatrzona w szeleszczące palmy z pękami dojrzałych bananów. Była siódma rano. Słońce wznosiło się wysysając ostatnie krople rosy; robiło się gorąco. Przymknęłam oczy. Szelest palm przybliżał się, oddalał, narastał i cichł, słyszałam go tuż przy moich stopach. Nie to nie były palmy. To czekoladowy, błyszczący żuk wielkości talerza który podążał za swoimi gałęziastymi rogami. Po chwlili wrócił Indianin z koszem pełnym świeżych owoców. Rozłożyliśmy na liściach banany, mango, pomarańcze, kolczaste owoce anon i brązowe, mechate zapote. Indianin maczetą otworzył kilka kokosów i rozpoczęliśmy śniadanie.

Latały motyle, kwitły kwiaty, ja wygrzewałam się w słońcu, a do obozowiska podchodziły dzikie zwierzęta. I oczywiście w zasiegu ręki były tropikalne owoce rosnące na okolicznych drzewach.

To co napisałam powyżej to NIEPRAWDA. Tak wyglądają ogrody botaniczne i scenografia "Poszukiwaczy zaginionej arki"

W amazońskiej puszczy motyle przylatują tylko do padliny i innych wyjątkowo śmierdzących przedmiotów, zwierzęta kryją się przed człowiekiem, słońce swieci jak przez druszlak, a nie przygotowany wędrowiec umiera z głodu. "

Cytat ten mnie rozbawił :) poza tym Beata Pawlikowska jest dla mnie ekspertem od spraw dżungli, dlatego pozwoliłam sobie go przytoczyć :)

Zapraszam do obejrzenia relacji z mojej krótkiej przygody z Amazonią
Lista zdjęć
45
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 3
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
16.12.2014 czas 18:03
pokaż komentarz
Tereniu cieszę się , że ktoś czyta te moje wywody ;) Pozdrawiam serdecznie
Terenia
Terenia Terenia komentarzy: 366
0 pkt
13.12.2014 czas 13:44
pokaż komentarz
Wspaniała wyprawa,przeczytałam wrażenia piękne zdjęcia.Pozdrawiam.
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
13.12.2014 czas 10:04
pokaż komentarz
Northface, jest trochę odmian piranii, a rybki które łowiliśmy prawdopodobnie należą do rodziny piraniowatych, które żyją w Amazonce. Z tymi kurczakami to pewnie jest prawda ;) skojarzył mi się taki zabawny film animowany, który oglądałam ostatnio www.cda.pl/video/695021a/McDonalds-dotarl-na-afrykanska-sawanne
northface
northface northface komentarzy: 1805
0 pkt
12.12.2014 czas 23:16
pokaż komentarz
Faktycznie się człowiek więcej spodziewa. Ciekawe czym karmią piranie w zoo, bo sa 10 razy większe. Chyba kurczakami z hormonami!
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
12.12.2014 czas 18:00
pokaż komentarz
Dziękuję Andrzeju za miłe słowa :) Przed świętami może uda mi się opublikować kolejny ostatni już album z Amazonii. Pozdrawiam serdecznie
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
12.12.2014 czas 16:33
pokaż komentarz
Witaj Krolowo dzungli- z zaciekawieniem obejrzalem i poczytalem o Twoich przygodach amazonskich , czekam na ciag dalszy ,pozdrawiam Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi