• Witamy
  • Pokaż cały świat
  • Europa
  • Ameryka Południowa
  • Ameryka Północna
  • Afryka
  • Azja
  • Oceania
Mediolan Galeria Handlowa Vittoro Emanuella II i window shoping
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 08-12-2014 15:31
Wszystkie punkty:145 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.10
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:143 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 1388
Mediolan Galeria Handlowa Vittoro Emanuella II i window shoping
Witam, zapraszam na pierwsza z serii galerii z Mediolanu , na poczatek reprezentacyjna galeria handlowa nazwana na czesc krola ktory zjednoczyl Italie -Vittorio Emanuele II .

Galeria Vittorio Emanuele to jeden z symboli miasta, przepychem różni się od wspolczesnych galerii handlowych. Galeria nazywana jest przez mediolanczykow Il Salotto di Milano (Salon Mediolanu). Polokragly, przeszklony dach i kopuła wsparte na zeliwnej konstrukcji - bardzo smiałe rozwiązanie w tamtym czasie. Powstała 150 lat temu dla mediolańskich kupcow i rzemieslnikow, którzy mieli tam sprzedawac swoje luksusowe wyroby. Posadzka ozdobiona mozaikami, sciany pokryte plaskorzezbami, ekskluzywne małe sklepiki, księgarnie, antykwariaty, wytworne kawiarnie i restauracje.
Wloska moda to przede wszystkim Armani, Dolce & Gabbana, Versace, Prado, salony tych marek w galerii ociekają przepychem i prezentują meble z najlepszej półki światowego designu.

Na posadzce galerii znajduja się mozaiki przedstawiajace herby 4 glownych miast wloskich (Rzymu, Florencji,Turynu i Mediolanu). Herb Turynu przedstawia byka. Jeden z przesadow mowi, ze aby zapewnic sobie powrot do Mediolanu w przyszlosci, trzeba obrocic się na piecie usytuowanej w miejscu byczych jaj- a aby zapewnic sobie dozgonne szczescie trzeba to zrobic trzy razy. Tlum turystow skupionych wokol tej mozaiki oraz dziura wyrobiona przez wiele obracajacych się piet swiadcza o tym, ze do tego miasta chce wracac wiele osob

Window shopping to zwrot angielski, którego znaczenie po polsku brzmi oglądanie wystaw sklepowych bez zamiaru kupna wystawionych tam towarów.

W weekend kolejna odslona Mediolanu, zapraszam Andrzej
Lista zdjęć
47
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 752
0 pkt
12.12.2014 czas 10:07
pokaż komentarz
W najblizszy weekend pokaze Wam kolejne dwie odslony Mediolanu , niewielka czesc bogatych zbiorow Muzeum Historii Naturalnej i Bazylike sw Ambrozego-patrona Mediolanu, w nastepny weekend zamek Sforzow i jego skarby w dwoch odslonach , a pozniej ulice Mediolanu i slynna katedre , zapraszam Andrzej
kasia
kasia kasia komentarzy: 3009
0 pkt
11.12.2014 czas 14:40
pokaż komentarz
Nie przepadam za galeriami handlowymi, ale ten Salon Mediolanu całkiem mi się podoba :) Pozdrawiam Andrzeju
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza