• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Mediolan - w grudniowym deszczu
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 24-01-2015 16:19
Wszystkie punkty:159 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.40
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:155 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 5
Wizyty: 2337
Mediolan - w grudniowym deszczu
Witam po dluzszej przerwie, zapraszam Was nas krotki spacer po deszczowym, grudniowym Mediolanie.

Gdzies w przewodniku przeczytałam, ze Mediolan nie jest miastem, w którym mozna zakochac się od pierwszego wrazenia. Rzeczywiscie, miasto nie zachwyca na pierwszy rzut oka. Jest wielka, hałasliwa metropolia, daleka od wyobrazen o wloskim klimacie.

Obok Katedry Il Duomo, Zamek Sforzów (Castello Sforzesco) jest jednym z najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych zabytków Mediolanu (zamek pokaze w nastepnej galerii).

Plac katedralny stanowi serce i centrum miasta, które tetni zyciem praktycznie o kazdej porze dnia i roku. Charakterystycznym punktem placu jest pomnik krola Wiktora Emanuela II, któremu z reszta poswięconych jest wiekszosc pomnikow i waznych miejsc we wloskich miastach

Najwieksza atrakcja i glownym symbolem Mediolanu jest oczywiscie monumentalna katedra (pokaze Wam w kolejnej odslonie Mediolanu) – ogromna budowla na centralnym placu miasta. Przyznam, ze robi wrazenie, nie moze byc inaczej – w koncu budowano ją az 427 lat, a pod wzgledem rozmiarow w Europie wieksze sa od niej tylko katedra w Sewilli i Bazylika sw. Piotra w Rzymie.

Dla wielbicieli opery Mediolan to La Scala. Fani pilki noznej kojarza go z zespołami AC Milan, Inter Mediolan i słynnym stadion San Siro, na którym grają obie druzyny. Znawcy malarstwa pielgrzymują tu jak do Mekki, by choć raz zobaczyc niezwykły fresk Ostatnia Wieczerza namalowany przez Leonarda da Vinci. Wielbiciele mody zagladaja do Mediolanu po inspiracje w ubieraniu sie w koncu Mediolan to jedna z trzech światowych stolic mody.

Spacerujac ulicami Mediolanu szukalem slynnej La Scali. Jeden z najslynniejszych operowych teatrow swiata miesci się w dosc niepozornym budynku. Za dnia nie rozni się niczym od innych budowli stojących obok. Rozkwita dopiero wieczorem, gdy przed La Scala zajezdzają limuzyny i wysypuje się z nich elegancka publicznosc. Zapełniaja się okoliczne restauracje i teatralne bistro. Najdrozsze bilety np. na operę Don Giovani kosztują 170 euro, ale mozna kupic wejsciowki za 15 euro.( Aby pokazac Wam niesamowite wnetrze La Scalii – dodalem zdjecie ktorego nie jestem autorem (znalezione w necie).

Zapraszam na wspolny deszczowy spacer po Mediolanie ,pozdrawiam z Anglii , Andrzej

Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 5
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
04.06.2016 czas 18:10
pokaż komentarz
Ależ oczywiście, że Mediolan to warte zobaczenia miasto. Jest duże i oprócz katedry fajnie zobaczyć właśnie Zamek i Galerię :) Już sam spacer po Mediolanie dodaje energii. Mi to miasto podobało się bardzo i nie przeszkadzało mi, że jest duże. Było co oglądać!
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
24.01.2015 czas 18:06
pokaż komentarz
Witaj Andrzeju, mnie Mediolan bardzo przypadł do gustu, chociaż rzeczywiście byłam jedynie w okolicach Duomo. Fajnie, że wróciłeś :))) Pozdrawiam
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi