• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Kefalonia Plaza Myrtos
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 13-09-2015 09:21
Wszystkie punkty:165 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.53
Głosy: 4    zobacz
Opracowanie albumu:155 z 165 pkt.
Komentarze: 3
Porady praktyczne: 5
Wizyty: 1992
Kefalonia Plaza Myrtos
Witam w drugiej odslonie urokow greckiej wyspy Kefalonia, to piękna wyspa z niepowtarzalnymi pejzażami i wspaniałymi plażami-dzisiaj pokaze Wam najslynniejsza z nich Plaze Myrtos. W ciagu 4 dni kiedy wypozyczylem samochod objechalem wyspe dookola zwiedzajac wschodnie wybrzeze, zachodnie wybrzeze,odwiedzilem kilka miasteczek, wielokrotnie zatrzymujac sie i robiac zdjecia w roznych punktach widokowych, wkrotce pokaze Wam wiecej.

Wracajac do plazy Myrtos na świecie jest wiele pięknych plaż, w rankingach światowych niezmiennie na jednej z najwyższych pozycji znajduje się grecka plaża Myrtos. Jest to bezsprzecznie najbardziej popularna plaża całej wyspy. Mieści się między górami Agia Dynasti i Kalon Oros. Dzięki temu nie wieją tutaj nigdy silne wiatry, nie należy się również obawiać nagłych zmian temperatur.
Amatorzy sportów wodnych nie powinni się nudzić na plaży Myrtos. Panujące tutaj warunki zachęcają do nurkowania oraz pływania. Jednym słowem – plaża Myrtos jest idealnym miejscem do spokojnego odpoczynku na drobnym, jasnym piasku. Można z niej podziwiać czystą, jasnobłękitną wodę.
W szczycie sezonu, który trwa tutaj od kwietnia do października, na plażę regularnie kursują autobusy dla turystów z dwóch najbliższych miejscowości – Divaraty i Assos. Poza sezonem można dotrzeć na Myrtos jedynie własnym samochodem, który należy zostawić na pobliskim parkingu. Kiedy jedziemy do niej (w tej chwili jedyne droga dojazdowa wiedzie od południa - druga od strony Asoss została poważnie uszkodzona w czasie trzęsienia ziemi zimą 2013/2014) i jest nadal zamknieta . Kiedy zatrzymamy się w punkcie widokowym –i spojrzymy na plaze z wysokosci kilkuset metrow wydaje sie, ze to mała plaża ukryta wśród klifów, widok jest wprost bajeczny, turkusowy kolor wody sprawia niesamowite wrażenie. Na samą plażę da się zjechać samochodem ale jest wąsko i kręto, kilka serpentyn a czasem można trafić na spadające kamienie. Z bliska plaża już nie wydaje się tak piękna jak z góry, a poza tym jest kamienista i nawet zwykły spacer bez obuwia jest nie lada wyzwaniem. Marmurowe i wapienne skały kontrastuja z kolorem wody. Plaża pełna jest drobnego, jasnego piasku i niewielkich,drobnych białych kamykow.
Zejście to wody jest łagodne, a jej brzeg gwałtownie schodzi do wody, juz 5 metrow od brzegu jest gleboko ok 3 metrow, przy brzegu nie ma ostrych, niebezpiecznych raf. Plaza myrtos jest jednym z najchętniej fotografowanych miejsc na Kefalonii. A wszystko za sprawą czystej wody, która nieustannie zmienia kolor. Kiedy nie ma wiatru przeważa barwa turkusowa, a w wietrzne dni można zobaczyć wszystkie inne odcienie niebieskiego. Najpiękniej robi się podczas zachodu słońca kiedy woda przybiera barwy czerwone, purpurowe i pomarańczowe. Stanowi to niesamowity kontrast dla gładkich białych kamieni, które pokrywają plażę. Otaczające ją klify nadają jej majestatycznego wyglądu. Trzeba jednak uważać na spadające czasami kamienie.
Plaża jest dluga na 800 metrow i szeroka, Występują też silne prądy. Trzeba więc szczególnie uważać na dzieci. Ze względu na kamienne podłoże zaleca się noszenie klapek. Warto mieć na uwadze, że w lecie na plaży bywa bardzo gorąco i oprócz parasoli nie ma innego schronienia przed słońcem.
Miejsce zachowało swój dziewiczy wygląd. Tego bajecznego obrazka nie szpecą żadne ogromne turystyczne zabudowania. Postawiono tu jedynie bar z napojami i przekąskami, który dysponuje toaletą, przystosowaną również dla niepełnosprawnych. Znajdują się tu także prysznice, wypożyczalnia parasoli i leżaków, a także wieża ratownicza.
Dla milosnikow lotu na skrzydle jest to miejsce idealne , ladowanie odbywa sie w wydzielonym miejscu plazy z dala od wylegujacych sie turystow.
Pozdrawiam Andrzej
PS w nastepny weekend kolejne dwie odslony Kefalonii
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 5
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 3
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
09.07.2016 czas 21:27
pokaż komentarz
Plaża Myrtos powala! Brak skali ocen dla tych widoków, Andrzej zawitałeś do raju :) albo na sam koniec świata:) uwielbiam to właśnie w Grecji, kolor morza i jego temperaturę:) krajobrazy nadmorskie, klimat, wszystko na 6!!
agnesu2
agnesu2 agnesu2 komentarzy: 94
0 pkt
18.02.2016 czas 08:35
pokaż komentarz
piękne miejsce!!!!! :-)
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
13.09.2015 czas 12:16
pokaż komentarz
witaj Kasiu tylko Ty komentujesz moje galerie, dzieki. W kolejne weekendy pokaze jeszcze kilka odslon tej pieknej i spokojnej wyspy (zdjec zrobilem ponad 1200 a wiec jest w czym wybierac), pozdrawiam ogladajacych ,Andrzej
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
13.09.2015 czas 10:42
pokaż komentarz
Cudowna jest ta plaża, kolor wody obłędny i nawet plażowiczów mniej niż np. u nas we Władysławowie :) Pozdrawiam serdecznie
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi