• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Kefalonia -Fiscardo cz-1
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 25-09-2015 20:41
Wszystkie punkty:150 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.21
Głosy: 2    zobacz
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 1445
Kefalonia -Fiscardo cz-1
Witam , zapraszam Was do obejrzenia kolejnego mojego albumu z Kefalonii –greckiej wyspy na morzu Jonskim, dzisiaj bedzie to malutka osada (wies, miasteczko)na polnocy Kefalonii –Fiscardo, domow tu niewiele ,stalych mieszkancow jeszcze mniej ale za to jest duzy port jachtowy i mnostwo knajpek , tawern ,restauracji na nabrzezu portowym . Fiscardo jako jedyna miejscowosc na wyspie prawie nie ucierpialo w tragicznym trzesieniu ziemi w Kefalonii w 1953 roku –ktore zrujnowalo prawie 90% zabudowy wyspy w tym wszystkie zabytki z poprzednich wiekow.
W porcie jachtowym ,przy nabrzezu cumuja setki lodzi i bardzo czesto luksusowych jachtow slawnych i bogatych ludzi ktorzy tu zawitali w czasie podrozy morskich po wyspach greckich na dobre jedzenie i spokoj. Ze wszystkich 365 wiosek Kefalonii –Fiscardo ma jakis magiczny klimat i niepowtarzalna atmosfere , postaram sie Wam pokazac to miejsce ktore i mnie urzeklo w dwoch odslonach,chociaz zdjec starczyloby na wiecej.
Podobno nie jest latwo zarezerwowac tutaj studio(male mieszkanie z lazienka) czy wieksze apartamenty nie mowiac o calej willi. Sklada sie na to mala baza noclegowa i wymagajaca dyskrecji bogata klientela. Sporo z dostepnych noclegow rezerwuja angielskie firmy wypoczynkowe. Plaza w Fiscardo jest malutka ,piaszczysta ale wiekszosc plaz w okolicy to plaze kamieniste, istnieją tez liczne plaże,do ktorych można dotrzeć tylko łodzią. Obszar jest idealny do pływania (nurkowania) w zatokach w miejscach osłoniętych, gdzie morze jest zazwyczaj spokojne, woda krystalicznie czysta a ryby kolorowe w wielkiej obfitosci (czesto nurkowalem a nawet lowilem je na wedke aby po chwili wypuscic na wolnosc). Zapytalem pare sympatycznych Anglikow na jednej z lodzi i kosztuje tutaj wynajecie takiego jachtu – odpowiedzieli it's not bloody cheap –nie jest tanio ,koszt wynajmu na tydzien 2000 funtow.
Wracajac do spokojnego ,spacerowego zwiedzania Fiscardo ilosc miejsc do jedzenia pod parasolami , metr od wody mnie zadziwila, niektore z restauracji maja bardzo wyszukane i rozbudowane menu,w których zjeść można swiatowe jak i greckie potrawy a także miejscowe specjały, podobno prawdziwa uczta jest jedzenie a tam spotykaja sie smakosze ktorzy w przeciwienstwie do mnie nie licza sie z kasa. Podobno (nie sprawdzalem) swietnych restauracji w porcie jest 11 i sporo tawern i miejsc gdzie mozna wybrac swieza rybe i poczekac na jej usmazenie. Nie ma żadnych fast foodow w Fiscardo ale w restauracji –Lagoudera , blisko poczty mozna zamowic tradycyjne "souvlaki" na wynos.

Zapraszam na spokojny spacer po porcie Fiscardo, jutro ciag dalszy ,pozdrawiam ogladajacych (szkoda, ze nie komentujacych) ,Andrzej

PS wybierajacym sie do Grecji,
lekcja pierwsza j. greckiego kilka zwrotow ktore moga sie przydac:.

Witaj / Żegnaj formalne Yassas
Witaj / Żegnaj nieformalne Yassoo
Dzień dobry formalne Kalimerasas
Dzień dobry nieformalne Kalimera
Dobry wieczór formalna Kalisperasas
Dzień dobry nieformalne kalispera
Jak się masz? formalna Ti kanete
Jak się masz? nieformalne Ti Kanis
Bardzo dobrze Poli kala
Tak Ne
Nie Ohi
Proszę(zapraszam) Parakalo
Dziękuję Efharisto
Dobry Kala
Bardzo dobry Poli kala

Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
09.07.2016 czas 21:16
pokaż komentarz
Witam, :) przyznaję z tym tak i nie:) u Greków ale ja zakochałam się w dwóch greckich słowach a mianowicie "Kalimera" i "Kalispera" są piękne po prostu!! Kefalonia jest jak dla mnie taka jak lubię...lubię Grecję właśnie taką...morze, stateczki, restauracyjki, deptaki, plaże itd. Idealna na wakacje!
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
26.09.2015 czas 11:13
pokaż komentarz
Proszę , to Kefalonia dość "światowo" wypada ;) ale przede wszystkim jest tu fajna wakacyjna atmosfera :) Zabawne jest u Greków tak i nie ;) Pozdrawiam serdecznie
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi