• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Kefalonia -rozmaitosci z wyspy-cz1
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 11-10-2015 14:34
Wszystkie punkty:152 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.25
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:150 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 4
Wizyty: 1547
Kefalonia -rozmaitosci z wyspy-cz1
Witam i zapraszam do mojej kolejnej galerii z Kefalonii dzisiaj pokaze Wam zdjecia z kilku miejsc w ktorych sie zatrzymalem w czasie zwiedzania wyspy.


Agia Efimia
niewielka miejscowość na wschodnim wybrzeżu wyspy Kefalonia, malowniczo położona w niewielkiej zatoce wśród śródziemnomorskiej zieleni, oferuje spokojny, relaksujący wypoczynek.

Sami
miasteczko na południowo-wschodnim wybrzeżu Kefalonii i jednocześnie port, jeden z największych na wyspie z rejsami na wyspy Lefkas i Itaka. W pobliżu miejscowości atrakcje przyrodnicze: jaskinie Dragorati oraz podziemne jezioro Melissani.

Poros
niewielka wioska położona na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Kefalonia zachwyca piękną, nienaruszoną przyrodą. W okolicznych plażach i zatoczkach schronienie znajdują żółwie Caretta Caretta i foki. Swietne miejsca na spacery, oraz najstarszy na wyspie pochodzący z XIII w monastyr.

Skala
miejscowość, położona na południowym wybrzeżu wyspy Kefalonia, słynie z pięknej, rozciągającej się na długości 2 km, piaszczystej plaży. Warto wybrać się na przejażdżkę nadbrzeżną drogą, oferującą malownicze widoki na wybrzeże i klify, obejrzeć znajdujące się w pobliżu ruiny świątyni Apollina, pochodzące z VII w p.n.e.

Lassi
najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Kefalonia, połączona ulicą z większą miejscowością Argostoli - dla miłośników nocnych rozrywek. Duża liczba tawern, restauracji i barów, piękne, piaszczyste plaże. Dla osób szukających spokojniejszego miejsca i świetnych warunków do pływania.

Lixouri
położone w północno-zachodniej części wyspy miasto jest głównym ośrodkiem Kefalonii. Drugie co do wielkości miasto słynące nie tyle ze swojej architektury, co z zamieszkujących ją ludzi – powszechnie uznanych za wyjątkowo otwartych i uzdolnionych muzycznie. Może dlatego główny plac miasta to miejsce częstych występów, koncertów muzycznych i pokazów.Już w XIX wieku Lixouri było znane wśród turystów – z tych najbardziej znanych należy wymienić słynnego kompozytora Ryszarda Straussa. Niestety w 1867 miasto mocno ucierpiało podczas trzęsienia ziemi, przez co jego dalszy rozwój został mocno spowolniony. Dopiero w latach 70. ubiegłego stulecia miejscowość ponownie stała się chętnie odwiedzanym kurortem.

Argostoli
stolica Kefalonii, będąca jednocześnie portem i tętniącym życiem kurortem położonym w malowniczej zatoce , z głównym placem Metaksa i kamiennym mostem łączącym brzegi zatoki.Zburzone w 1953 roku podczas trzęsienia ziemi, zostało odbudowane ze składek greckich emigrantów.Grecki klimat najlepiej widać podczas spacerów szerokimi deptakami i wieczornych kolacji na ocienionym palmami placu Platia Vallianou, przy którym skupia się życie towarzyskie. W miejscowości znajdują się liczne muzea, a w okolicy kilka doskonałych plaż – piaszczyste Makris Gialos i Platis Gialos na południu kurortu oraz położona nieco dalej plaża Avithos, doskonale nadająca się do pływania oraz uprawiania sportów wodnych.

Za tydzien ostatnia odslona urokow Kefalonii,zapraszam
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 4
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
17.10.2015 czas 20:47
pokaż komentarz
Slow kilka o mozaikach w rzymskiej willi odkrytej w 1957 roku w poblizu centrum miasteczka Skala, w pierwszym pokoju mozaika przedstawia postac mlodego mezczyzny zaatakowanego przez dwie pary zwierzat, w drugim pokoju widzimy troje zwierzat (dzika,byka i barana)ktore mialy byc zlozone w ofierze, mozaiki sa otoczone dekoracyjnymi ramkami w geometryczne wzory,pozdrawiam Andrzej
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
15.10.2015 czas 18:42
pokaż komentarz
Spotkanie z żółwiami robi wrażenie :) my wypływaliśmy na specjalne poszukiwania Careta careta :) Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
14.10.2015 czas 21:45
pokaż komentarz
Witaj Kasiu, odpowiadam na Twoje pytanie dotyczace żółwi morskich Careta careta-tak, plywaly w porcie przy nabrzezu w ilosci 3 sztuk , karmione malymi rybkami rzucanymi z kutra rybackiego , tlum gapiow byl duzy i trudno bylo sie zblizyc, zdjecia robilem ponad glowami ludzi trzymajac aparat wysoko w gorze, w nastepny weekend pokaze jeszcze jedna, ostatnia galerie z roznych miejsc z objazdu wyspy i zakoncze jej prezentacje na Worldbooku, ciekawe czy kogos zachecilem do odwiedzenia Kefalonii ? Pozdrawiam serdecznie Ciebie Kasiu i niesmialych ,milczacych ogladaczy, Andrzej
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
14.10.2015 czas 19:54
pokaż komentarz
Z przyjemnością wybrałam się z Tobą Andrzeju na wycieczkę po Kefalonii, piękna wyspa... Chciałam zapytać, czy żółwie pływały tak po prostu w porcie ? Pozdrawiam
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi