• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Praga. Hradczany.
Halszka Halszka
Halszka
Data: 28-04-2016 22:01
Wszystkie punkty:150 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.21
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 3
Porady praktyczne: 6
Wizyty: 1662
Praga. Hradczany.
Praga to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic i kto tam raz był, zakocha się w jej uroku i będzie chciał wracać :)

Praga jest średniowiecznym miastem, które wyrosło w miejscu dawnego osadnictwa starosłowiańskiego. Pierwotnie składało się z Zamku Praskiego, grodu Vyszehrad, Starego Miasta, Miasta Żydowskiego - Josefova, Małej Strany oraz Nowego Miasta. Obecnie stolica Republik Czeskiej rozciąga się po obu brzegach rzeki Wełtawy na powierzchni 497 km. W 1971 roku został obszar historycznych miast praskich ogłoszony Praskim Rezerwatem Zabytkowym, który od 1992 roku zapisany jest na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.


Praga jest prawdziwie wyzwolonym miastem. Stolica Czech pełna jest zabytków i nowoczesnych obiektów. Zwiedzanie Pragi jest inspirujące i daje dużo radości.Praga złożona jest z kilku dzielnic, z których każda ma swój urok. Nie może zabraknąć Cię na Starówce, Moście Karola, Hradczanach,Malej Stranie oraz Wyszehradzie.
Hradczany to od wieków siedziba czeskich królów, a od upadku komunizmu – prezydenta. Dostojny zamek i katedra górują nad miastem. Za dnia zatłoczona przez turystów, w nocy – idealne miejsce na romantyczny spacer.
Album dedykuję wszystkim zakochanym w Pradze oraz tym,którzy jeszcze tam nie byli aby zachęcić:)

Zapraszam na spacer po uroczej czeskiej Pradze:)
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 6
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 3
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
11.05.2016 czas 21:24
pokaż komentarz
Ja też chętnie obejrzałam Pragę, również byłam :) ale ze dwadzieścia lat temu, była już prawie zima i pamiętam niesamowite korki! Mało widziałam ale też czasami mam ochotę tam wyskoczyć.
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
09.05.2016 czas 10:04
pokaż komentarz
Witaj Kasiu:) Myślę,że do Pragi zawsze warto zajrzeć choćby na krótko i niekoniecznie na utarte szlaki turystów,bo tłumy męczą. Pozdrawiam!
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
09.05.2016 czas 10:02
pokaż komentarz
Witaj Andrzeju! Dzięki za wizytę w mojej Pradze:) Faktycznie warto tam wrócić z cyfrówką,bo jest co zwiedzać i pstrykać:) Pozdrawiam!
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
01.05.2016 czas 17:29
pokaż komentarz
Zgadzam się, ze Praga jest zachwycająca :) z wielką przyjemnością wróciłam tam z Tobą :) Pozdrawiam serdecznie
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
30.04.2016 czas 08:43
pokaż komentarz
Witaj Halinko, fajnie pokazalas Prage, bylem tam kilka razy ale to bylo bardzo dawno temu (nawet tam miesiac pracowalem) ale to byly czasy sprzed epoki aparatow cyfrowych i zdjec mam malo, musze sie ponownie wybrac do Pragi na zwiedzanie a Twoj album mnie do tego zacheca ,pozdrowka Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi