• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Londyn Victoria and Albert Museum, cz-2 -Azja
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 08-05-2016 08:18
Wszystkie punkty:151 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.23
Głosy: brak
Opracowanie albumu:150 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 4
Wizyty: 1375
Londyn Victoria and Albert Museum, cz-2 -Azja
Witam w cz-2 w ktorej pokaze Wam troche artefaktow z Azji,(Buddyzm, Chiny, Japonia, Korea,Iran, Poludniowo-wschodnia Azja), sorry za jakosc zdjec ale wiekszosc eksponatow jest w gablotach z przezroczystego plastiku i trudno jest zrobic zdjecie aby unikac refleksow swiatla dziennego , czy sztucznego , zdjecia mozna robic wylacznie bez flesza ,czasem musialem poczekac aby zrobic zdjecie bez udzialu innych osob w kadrze. Przy wejsciu do Muzeum ochrona sprawdza torby ,plecaki kazdemu wchodzacemu czy nie wnosi niebezpiecznych przedmiotow , zaraz na prawo od glownego miejsca jest szatnia i przechowalnia bagazu (1 funt za sztuke bagazu) mozna tam zostawic na czas zwiedzania kurtki , parasole, plecaki itp.

Zbiory z Południowej i Azji Południowo-Wschodniej obejmuje prawie 60.000 obiektów, w tym około 10.000 tekstyliów i 6000 obrazów z takich krajow jak Indie ,Pakistan, Nepal, Bangladesz, Sri Lanca i Afganistan. Zakres kolekcji jest ogromny. Ekspozycje dzieł z Azji Południowo-Wschodniej, Chin, Japonii i Korei także nie mają sobie równych.

Początkowo działało jako Muzeum Manufaktury i po raz pierwszy zostało otworzone w 1852 roku w Malborough House. We wrześniu tego samego roku eksponaty przeniesiono do Somerset House. Organizowane tam wystawy reprezentowały zarówno sztukę, jak i naukę. Dwa lata później postanowiono o kolejnej zmianie lokalizacji i od 1854 roku placówka mieści się przy Exhibition Road. Przemianowano ją także na South Kensington Museum. Oficjalne otwarcie miało miejsce 22 czerwca 1857 roku. W 1899, przy okazji wizyty królowej Wiktorii, nastąpiła zmiana nazwy, na tę która obowiązuje się dziś.

W ramach rozbudowy Muzeum otwarto wiele nowych galerii, w tym miedzy innymi dzialy poswiecone architekturze, malarstwu i rzezbie, a takze galerie poswiecona sztuce islamu. Oprócz wystaw stalych, Muzeum organizuje takze wystawy czasowe np.aktualnie Botticelli gdzie wstep jest platny.

Na terenie V&A prowadzone sa obecnie kompleksowe prace remontowe w ramach projektu FuturePlan. Celem tego programu jest mozliwie szerokie udostepnienie unikalnych zbiorów V&A. Z tego powodu niektóre galerie moga byc okresowo nieczynne.

W nastepny weekend zapraszam na kolejne dwie odslony skarbow zgromadzonych w V&A, pozdrawiam z Anglii, Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 4
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
10.05.2016 czas 12:36
pokaż komentarz
Przebogate te skarby Azji pełne zdobień i kapiące złotem:) Można podziwiać bez końca:) I jak piszesz, dziesiątki tysięcy eksponatów z dalekiej Azji zmieniające lokalizację i nazwę i zapewne "pękające w szwach" muzeum. Sama historia ponad stuletniego Muzeum też barwna i ciekawa do niejednej pracy naukowej:) Pozdrawiam!
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi