• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Londyn Victoria & Albert cz-3 Rzezba
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 10-05-2016 20:51
Wszystkie punkty:146 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.12
Głosy: brak
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 1037
Londyn Victoria & Albert cz-3 Rzezba
Witam w czesci trzeciej prezentacji zbiorow zgromadzonych w Muzeum Wiktorii i Alberta dzisiaj pokaze Wam troche eksponatow z dzialu Rzezba, mimo staran i wielu poszukiwan nie udalo mi sie znalesc w necie informacji o prezentowanych dzielach , sorry. Galerie ta dedykuje Halince, ktora interesuje sie sztuka.

Największe atrakcje tego muzeum to niewątpliwie słynne „Sale Odlewów”, kolekcja obrazów Johna Constable’a, rzeźby włoskie z czasów renesansu – największa poza Włochami kolekcja tych rzeźb, wystawa prezentująca historię brytyjskiej sztuki i rzemiosła artystycznego. Do tego obrazy mistrzów włoskich i flamanadzkich m.in. płótna Rembrandta. Lacznie zbiory pokazywane sa w 145 galeriach o łącznej powierzchni 51 tys. m2. zwiedzenie wszystkich ekspozycji byłoby rówznoznaczne z pokonaniem ponad 10 kilometrów.

Muzeum znajduje się w budynku, który został rozbudowany w stosunku do swojego pierwotnego kształtu co było związane z rosnącą ilością eksponatów, które były zbierane w muzeum. Jeśli kogoś interesuje szeroki przekrój historii i tego co w czasie wieków tworzyli ludzie warto, by wybrał się do tego muzeum i poznał bardzo bogate ekspozycję, które prezentują naprawdę mnóstwo wartych uwagi przedmiotów. Odwiedzając Muzeum Wiktorii i Alberta warto przygotować się na zwiedzanie, które zajmie przynajmniej kilka godzin.

Na uwage zasluguja takze wspaniale wystawy British Galleries 1500-1900, gdzie prezentowane sa najciekawsze eksponaty ze zbiorów muzeum V&A, ilustrujace 400-letnie dzieje brytyjskiej sztuki i rekodziela.
Do ciekawszych eksponatów należą makiety słynnych, europejskich budynków oraz oryginalne szkice sporządzone przez angielskich architektów, np. sir Christophera Wrena – twórcy katedry św. Pawła w Londynie czy też sir Charlesa Barry’ego – projektanta, który odbudował po pożarze z lat 30-tych XIX w. Pałac Westminsterski.
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
11.05.2016 czas 22:06
pokaż komentarz
Andy, wspaniałe są te rzeźby,figury i popiersia:) Cieszę się,że w tak zacnym gronie jest i Polak J.I.Paderewski:) Mnie jednak najbardziej ujęła postać z pic.41 "Bust of Virgin of Sorrows", zwłaszcza jej twarz wyrażająca tyle smutku - wprost chwyta za serce. Wielkie dzięki za dedykację:)) Pomyślę o rewanżu:)
Bardzo zaciekawiły mnie te makiety, o których piszesz,zwłaszcza sir Christophera Wrena,twórcy Katedry Św.Pawła w Londynie ( Christoper Wren i jego dzieło znane nam z podręczników do j. angielskiego w naszej polskiej szkole podst. jeszcze przed reformą szkolnictwa w 1999 r.) Pozdrawiam! Halina
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi