• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Londyn Victoria & Albert cz-4- Zloto i srebro
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 11-05-2016 21:27
Wszystkie punkty:143 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.06
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:140 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 2
Wizyty: 962
Londyn Victoria & Albert cz-4- Zloto i srebro
Witam w kolejnej odslonie skarbow zgromadzonych w Muzeum Wiktorii i Alberta, dzisiaj pokaze Wam wyroby kultu religijnego ze zlota (monstrancje, krucyfiksy, krzyze, korony itp.) oraz wyroby ze srebra , niewiarygodną wprost ilość nieslychanie kunsztownych przedmiotów srebrnych, zapraszam do ogladania Andrzej

Znalazlem w necie fajny tekst o Muzeum V&A, niestety nie zapisalem autora ale go Wam zacytuje we fragmencie

Poczatek cytatu..... Co można tu zobaczyć? Monumentalne kolumny i groby średniowiecznych świętych, przecudną biżuterię od VII wieku po czasy współczesne (najdłużej oglądałam secesyjną, ale też biżuterię skandynawską z różnych stuleci, której nigdy wcześniej nie widziałam na oczy), setki dywanów perskich (większość ogląda się umówiwszy się wcześniej, wiszą wyciągnięte na specjalnych drewnianych ramach), niewiarygodną wprost ilość przedmiotów srebrnych (te gabloty w kilku rzędach w salach tak długich, że wyobrażałam sobie, jak wspaniale byłoby się tam na deskorolce rozpędzić), ceramikę z całego świata, podobnie jak srebro upchaną wręcz na półkach, japońskie maski Noh, stare kimona, portrety w miniaturze, malarstwo XVII-XIX-wieczne (brytyjskie i obce), przedmioty sztuki sakralnej, niebywałe kostiumy z najsłynniejszych sztuk wystawianych na deskach teatrów brytyjskich (ba, można nawet całe fronty scen teatralnych obejrzeć, np. teatru z Glasgow z 1904 roku), tysiące tkanin (V&A słynie ze swojej kolekcji materiałów, szczególnie tych z okreu działalności Arts & Crafts, ja podziwiałam dziś tradycyjne, stare tkaniny i stroje z wysp greckich, Bałkanów i Palestyny), niezlicznoną liczbę strojów (do V&A pielgrzymują wszyscy studenci mody, bo muzeum ma chyba najlepsze na świecie kolekcje strojów z kilku stuleci i z każdego zakątka globu), całe sale pełne mebli (w muzeum jest ich ponad 14 tysięcy! Połowę jednej sali zajmuje np. zabytkowa biblioteczka pełna książek, sporo jest łóżek, a setki krzeseł rozstawione są w niemal każdej sali) i przedmiotów użytkowych we wszystkich stylach (włącznie z łóżkami XVIII-wiecznymi i całymi pokojami z rezydencji angielskich).Fascynująca jest sala poświęcona spędzaniu czasu wolnego przez damy z arystokracji angielskiej w XVIII i XIX w. Nachylałam się nad ich notatnikami pełnymi rysunków, farbkami akwarelowymi, grami planszowymi i bibelotami.......koniec cytatu.

Pozdrawiam z Anglii, Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 2
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
13.05.2016 czas 20:52
pokaż komentarz
Witaj Halinko, spedzilem w Muzeum V & A 4 godziny (zrobilem w tym czasie ponad 500 zdjec) i wyszedlem na ulice z lekkim bolem glowy, obejrzalem niewielka czesc zbiorow, nastepnym razem odwiedze sale gdzie sa zbiory z czasow rzymskich czy egipskich ( teraz byly zamkniete z powodu czesciowej wymiany i powiekszenia ilosci udostepnianych zwiedzajacym artefaktow), jutro zamykam cykl o skarbach Muzeum -pokaze budynki z zewnatrz i wnetrza, galerie obrazow, stare ksiegi, gabloty z ceramika, zapraszam Andrzej
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
11.05.2016 czas 21:46
pokaż komentarz
Faktycznie w tym londyńskim Muzeum jest chyba wszystko i można tam spędzić połowę życia,żeby wszystko zobaczyć. A te przedmioty tutaj aż kapią od złota,że "oczy i zęby bolą":)) Jutro przy świetle dziennym obejrzę raz jeszcze,chociaż wieczorem w tym sztucznym świetle efekt jest większy:))
Andrzeju,ależ Ty "Szybki Bill" jesteś z tym tworzeniem albumów. Ja dzisiaj wgrałam zdjęcia z Czeskiego Krumlova,ale nie mam jeszcze wszystkich opisów.
Pozdrawiam wieczorową porą :)
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi