• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Londyn Muzeum Wiktorii i Alberta -rozmaitosci
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 15-05-2016 13:17
Wszystkie punkty:153 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.27
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:150 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 4
Wizyty: 992
Londyn Muzeum Wiktorii i Alberta -rozmaitosci
Witam w ostatniej odslonie w tej serii bogatych zbiorow zgromadzonych w najlepszym ze wszystkich londyńskich muzeów- Muzeum Wiktorii i Alberta, dzisiaj rozmaitosci, pokaze Wam budynek z zewnatrz i wewnatrz, witraze, stare ksiegi, zbiory ceramiki z calego swiata, malarstwo, zapraszam .

Muzeum Wiktorii i Alberta powstalo w 1852 r. i miało ukazywać najwspanialsze przykłady wzornictwa i sztuk używanych na świecie, budząc inspirację wśród studentów i rzemieślników. Z upływem czasu rozbudowało się, mieszcząc w sobie zadziwiającą wielość eksponatów. Zwiedzając je, w pierwszej kolejności trzeba zaopatrzyć się w mapę i katalog (cena 1 funt), które dadzą możliwość zorientować się w tym 13-kilometrowym labiryncie schodów i korytarzy. Prawdopodobnie największy skarb V&A stanowią szkice Rafaela, siedem olbrzymich projektów tkanin dekoracyjnych, które stały się bardziej znane nawet od samych tkanin (wiszących w Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie).

Godne polecenia są także: Galeria Szkła (Glass Gallery), świetna wystawa szkła z okresu 4000 lat, bogato odnowione Galerie Brytyjskie (British Galleries), oraz Galerie Srebra (Si¬lver Galleries), kulminacja ośmioletniego projektu V&A. W Galeriach Malarstwa (Paintings Galleries) znajdują się natomiast największe dzieła Johna Constable'a.

W tej serii to wszystko co chcialem Wam pokazac z Muzeum V & A, przy nastepnej wizycie obejrze i zrobie zdjecia i pokaze Wam kolejne artefakty, pozdrawiam z Anglii, Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 4
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
16.05.2016 czas 21:13
pokaż komentarz
Andrzeju, skoro tyle czasu i trudu włożyłeś w przygotowanie swoich albumów z tego Londyńskiego Muzeum i specjalnie pojechałeś w tym celu do Londynu,a my dzięki Tobie zwiedzamy za darmo,to wypada napisać choć parę słów komentarza i podziękowania,co niniejszym czynię:) I czekam cierpliwie do weekendu,a w tym czasie postaram się zmobilizować i dokończyć swoje albumy z Czech,tym bardziej,że pogoda kiepska, jest zimno i mokro jak u Ciebie w Anglii,co nie zachęca do spacerów czy wycieczek w teren. Pozdrawiam wieczorową porą:) Może oprócz nas ktoś tu na portal jeszcze zagląda i się odezwie:)
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
16.05.2016 czas 20:50
pokaż komentarz
Witaj Halinko-moja jedyna niestrudzona komentatorko:))), fajnie, ze odwiedzilas moja ostatnia w tej serii galerie z V&A i zostawilas komentarz, celowo pokazalem zbiory muzeum w kilku czesciach aby mogli je zobaczyc, Ci ktorzy nigdy sie tam nie wybiora, od tego nadmiaru wrazen kazdemu lubiacemu sztuke moze zakrecic sie w glowie, dlatego bede wracal do tego muzeum w czasie kolejnych jednodniowych wypadow do Londka i odkrywal nowe skarby tam zgromadzone, w weekend pokaze troche nowych miejsc wczesniej nie pokazywanych w moich londynskich galeriach, pozdrawiam Andrzej
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
16.05.2016 czas 15:00
pokaż komentarz
Witaj Andrzeju! Wspaniałe są te fasady Muzeum V&A, dobrze,że je uwieczniłeś i pokazałeś:) Jest czym oczy nacieszyć:) A w środku - powiadasz - aż 13 km labiryntu schodów i korytarzy- dobrze,że jest do tego mapka i katalog za 1 funta. Mnie najbardziej zainteresowało tym razem malarstwo - tam mogłabym spędzić pół dnia, bibeloty w gablotach też ciekawe:) W kawiarni dość tłoczno,ale nad głową pięknie:) Z daty widzę,że byłeś tam 2 maja i pogodę miałeś niezłą,bo jest i błękit, i trochę słońca:) A my w tym czasie mokliśmy przez 2 dni ( 2 i 3 maja) w Bawarii i Alp Bawarskich prawie nie widziałam:( Taki los 900 km od domu! Pozdrawiam!
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi