• Witamy
  • Pokaż cały świat
  • Europa
  • Ameryka Południowa
  • Ameryka Północna
  • Afryka
  • Azja
  • Oceania
Rawenna W Rawennie-świat mozaik. Krótki spacerek!
Ewela Ewela
Ewela
Data: 26-05-2016 13:04
Wszystkie punkty:133 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.84
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:131 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 1
Wizyty: 1328
Rawenna W Rawennie-świat mozaik. Krótki spacerek!
Dzisiaj zapraszam do miejsc, gdzie można zobaczyć piękne, zabytkowe, znane mozaiki z Rawenny. Rawenna leży we włoskim regionie-Emilia Romania. Tu znajduje się sporo zabytków, z czego osiem zostało wpisanych w 1996 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znane mozaiki są przykładem świetnej sztuki bizantyjskiej, VI i VII w. Miasto założone prawdopodobnie w połowie II tysiąclecia p.n.e. przez Umbrów. Bogata historia. Największy rozkwit przypada na V i VI w. n. e. Stała się wówczas stolicą cesarską (zaraz po Mediolanie), oraz stolicą arcybiskupią o niemałym znaczeniu. W tym mieście można naprawdę doznać wielkich wrażeń estetycznych, za sprawą właśnie zabytkowych, jedynych w swoim rodzaju mozaik.
Lista zdjęć
47
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 1
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
03.06.2016 czas 21:55
pokaż komentarz
O, to zapowiada się świetna wyprawa! Życzę udanej podróży do Włoch i wielu wrażeń, ja też planuję wyjazd do Włoch ale nie mam jeszcze planu i obranej trasy.
Ale może uda mi się zahaczyć o Florencję np. może nawet Rzym? Kto wie. Andrzej -te mozaiki to i tak była wyższa szkoła jazdy dla mnie :) ich piękna nie da się uchwycić na zdjęciach, je trzeba podziwiać w realu, mnie aż szyja bolała od zadzierania głowy do góry (bo tam Włoszech to w zasadzie człowiek cały czas ma zadartą głowę, zresztą na wszystkie strony się ona obraca:)Ale w tych świętych miejscach (kościoły itp.) robienie zdjęć nie jest wskazane (ewentualnie bez flesza), stąd są one ciemne a momentami mało czytelne ale pamiątka jest na zawsze! Pozdrawiam! Ewela:)
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
02.06.2016 czas 16:14
pokaż komentarz
Witaj Ewela, mozaiki w Rawennie sa swietne, u Ciebie dosc ciemne (chyba nie bylo slonca), widzialem je przed laty w oryginale i trwale zapisaly w mojej pamieci ale w czasie mojego nastepnego wypadu do Wloch zajrze do Rawenny raz jeszcze, ale tez do Sieny, Orvieto moze Asyzu, pozdrawiam Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza