• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Rawenna W Rawennie-świat mozaik. Krótki spacerek!
Ewela Ewela
Ewela
Data: 26-05-2016 13:04
Wszystkie punkty:133 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.84
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:131 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 1
Wizyty: 1418
Rawenna W Rawennie-świat mozaik. Krótki spacerek!
Dzisiaj zapraszam do miejsc, gdzie można zobaczyć piękne, zabytkowe, znane mozaiki z Rawenny. Rawenna leży we włoskim regionie-Emilia Romania. Tu znajduje się sporo zabytków, z czego osiem zostało wpisanych w 1996 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znane mozaiki są przykładem świetnej sztuki bizantyjskiej, VI i VII w. Miasto założone prawdopodobnie w połowie II tysiąclecia p.n.e. przez Umbrów. Bogata historia. Największy rozkwit przypada na V i VI w. n. e. Stała się wówczas stolicą cesarską (zaraz po Mediolanie), oraz stolicą arcybiskupią o niemałym znaczeniu. W tym mieście można naprawdę doznać wielkich wrażeń estetycznych, za sprawą właśnie zabytkowych, jedynych w swoim rodzaju mozaik.
Lista zdjęć
47
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 1
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
03.06.2016 czas 21:55
pokaż komentarz
O, to zapowiada się świetna wyprawa! Życzę udanej podróży do Włoch i wielu wrażeń, ja też planuję wyjazd do Włoch ale nie mam jeszcze planu i obranej trasy.
Ale może uda mi się zahaczyć o Florencję np. może nawet Rzym? Kto wie. Andrzej -te mozaiki to i tak była wyższa szkoła jazdy dla mnie :) ich piękna nie da się uchwycić na zdjęciach, je trzeba podziwiać w realu, mnie aż szyja bolała od zadzierania głowy do góry (bo tam Włoszech to w zasadzie człowiek cały czas ma zadartą głowę, zresztą na wszystkie strony się ona obraca:)Ale w tych świętych miejscach (kościoły itp.) robienie zdjęć nie jest wskazane (ewentualnie bez flesza), stąd są one ciemne a momentami mało czytelne ale pamiątka jest na zawsze! Pozdrawiam! Ewela:)
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
02.06.2016 czas 16:14
pokaż komentarz
Witaj Ewela, mozaiki w Rawennie sa swietne, u Ciebie dosc ciemne (chyba nie bylo slonca), widzialem je przed laty w oryginale i trwale zapisaly w mojej pamieci ale w czasie mojego nastepnego wypadu do Wloch zajrze do Rawenny raz jeszcze, ale tez do Sieny, Orvieto moze Asyzu, pozdrawiam Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi