• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Pavia PAVIA, Lombardia, Włochy.
Ewela Ewela
Ewela
Data: 16-06-2016 21:35
Wszystkie punkty:22 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 0.47
Głosy: brak
Opracowanie albumu:21 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 756
Pavia PAVIA, Lombardia, Włochy.
Niedaleko Mediolanu leży miasto Pavia, nad rzeką Ticino. Dawniej była stolicą Lombardii. Można tu zobaczyć wiele zabytkowych budowli stylu romańskiego i renesansowego. Zapraszam do kartuzji -CERTOSA DI PAVIA. Kartuzja- klasztor kartuzów -pustelników zakonu kontemplacyjnego. To najpiękniejsza kartuzja w Europie. Została przeznaczona na mauzoleum Viscontich, dynastii, która panowała w Średniowieczu w Mediolanie. Budowla ta stanowi połączenie stylów-lombardzkiego gotyku i renesansu. Niewiele budowli włoskich dorównuje tej budowli -pod względem zewnętrznego wystroju. Majestatyczna, wielka budowla. Lombardia była najważniejszym księstwem we Włoszech w V w. Pawia była stolicą Lombardii, a kościół ten miał rywalizować z katedrą w Mediolanie! Prace nad tym klasztorem rozpoczęto w XIV wieku (1396 r.), było to zlecenie Gian Geleazza Viscontiego. Bardzo dużo pieniędzy zainwestowano w to miejsce. Marmur sprowadzono z włoskiej miejscowości-z CARRARY, budowniczymi byli sami robotnicy budujący katedrę mediolańską:) Budowano kartuzję aż około 200 lat! Główny autor -Antonio Amadea. Mieści się tu dzięki niemu m.in. zbiór barwnych posągów i ornamenty z marmuru. Bardzo przesadna dekoracja wewnątrz. Tu można obejrzeć nagrobek- Gian Galeazza Viscontiego (1493-1497 ). Jedyny Visconti-pochowany w kartuzji. Znajduje się tu również nagrobek Lodovica Sforzy i jego bardzo młodej żony-Beatrice d'Este. Mieszczą się tu niesamowite dzieła sztuki np. w starej zakrystii zobaczymy florencki ołtarz z kości słoniowej z XV wieku. Wygląd zewnętrzny kartuzji to odbicie potęgi i bogactwa dwóch rodów -Viscontich oraz Sforzów. Za symboliczne 2 euro można zobaczyć bogactwo Certosa di Pavia. Na mnie zrobiła wrażenie. Niestety wewnątrz jest tyle ciekawych i bezcennych rzeczy, że nie można robić zdjęć:( To jest minus! Warto zobaczyć tą budowlę. Do momentu zwiedzenia tego miejsca nie wiedziałam, że można zobaczyć coś tak pięknego! Niestety tylko kilka zdjęć zamieszczam! Piękne zabytkowe miejsce! Strzeżone przez pustelników.
Lista zdjęć
7
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
18.06.2016 czas 18:08
pokaż komentarz
Tak było się czym zachwycić w Pavii, szkoda , że nie można fotografować na terenie klasztoru:( Pozdrawiam!
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
17.06.2016 czas 16:27
pokaż komentarz
Witaj Ewela, szkoda, ze tak malo pokazalas Pavii ,wyglada interesujaco,pozdrawiam Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi