• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Wałbrzych. ZAMEK KSIĄŻ, WAŁBRZYCH, UL. PIASTÓW ŚL.1, POLSKA
Ewela Ewela
Ewela
Data: 28-07-2016 20:08
Wszystkie punkty:82 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 1.75
Głosy: brak
Opracowanie albumu:82 z 165 pkt.
Komentarze: 0
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 812
Wałbrzych. ZAMEK KSIĄŻ, WAŁBRZYCH, UL. PIASTÓW ŚL.1, POLSKA
Zapraszam na krótką wycieczkę do ogromnego zamku na Dolnym Śląsku-do Zamku KSIĄŻ. Znajduje się w Książańskim Parku Krajobrazowym.Jest to Szlak Zamków Piastowskich. Styl barokowy i gotycki.
Nie wiele wiadomo o zamku, w historii tego zabytku, która ma swoje początki w XIII wieku, kiedy to datuje się początki zamku a mianowicie w latach 1288-1292 BOLKO I SUROWY nakazał budować tzw. "Klucz do Śląska" tj. dzisiejszy Zamek Książ. W historii swojej zamek przechodził wielokrotnie z rąk do rąk, zmieniał swoich właścicieli, należał do różnych państw. Wielokrotnie ucierpiał w czasie wielu wojen, zniszczony, grabiony :( mimo tego uważam, że zjawiskowa budowla, ogromna ale piękna, masywna, warto zwiedzić ten Zespół rezydencjalny. Tu również znajduje się Palmiarnia. I nie tylko. Jest też stadnina koni. Zapraszam!
Znane osobistości, które tu były (jest ich wiele, niektóre z nich)- Książę Stanisław Poniatowski, John Quincy Adams, Księżna Izabela Czartoryska, Mikołaj I (car Rosji), Winston Churchil, Maria Walewska. Niebawem, za niecałe dwa tygodnie odbędzie się tutaj -Dolnośląski Festiwal Tajemnic- w dniach 13-14 sierpnia 2016 r.
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi