• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Bad Muskau Nowy Zamek w Bad Muskau w Parku Mużakowskim, Saksonia, Niemcy.
Ewela Ewela
Ewela
Data: 29-07-2016 21:10
Wszystkie punkty:52 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 1.11
Głosy: brak
Opracowanie albumu:51 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 910
Bad Muskau Nowy Zamek w Bad Muskau w Parku Mużakowskim, Saksonia, Niemcy.
Zapraszam na chwilę do Parku Mużakowskiego, do Bad Muskau, na Nowy Zamek. Park Mużakowski został w 2004 roku wpisany jako dobro na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park zajmuje ok.728 ha, z czego 522 ha znajdują się na terenie Polski, koło Łęknicy. Natomiast 206 ha znajduje się na terenie Niemiec, w miejscowości i koło Bad Muskau, twórcą i autorem parku jest pruski arystokrata książę Hermann von Puckler- Muskau. Przez Park Mużakowski przebiega korytem Nysy Łużyckiej granica polsko-niemiecka. Po niemieckiej stronie znajduje się centralna część zabudowań, główne budynki i ogrody. Po polskiej stronie znajduje się naturalistyczny park (ok.522 ha), w stylu angielskim, tzw. geopark. To pierwszy geopark w Polsce przyjęty do światowej Sieci Geoparków. Park Muskau powstawał od I połowy XIX wieku. Obie części parku-polską i niemiecką łączą dwa mosty-Most Podwójny i Most Angielski. Nowy Zamek w Bad Muskau reprezentuje styl renesansowy, początki jego budowy przypadają na XVI wiek. Park jest spory i cała okolica ładna, spacer po całej posesji wraz z budowlami to miłe doświadczenie. Bardzo ładne tereny, Zamek dosyć ładny i ozdobny. W galerii jest niewiele zdjęć. Ciekawą postacią jest sam książę- Ludwig Heinrich von Puckler -wielki podróżnik, niewierny mąż, wielki "awanturnik":)
Lista zdjęć
21
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
30.07.2016 czas 10:03
pokaż komentarz
Tak, tam jest ich sporo. Pozdrawiam!
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
29.07.2016 czas 22:29
pokaż komentarz
Kolejny ładny niemiecki zamek :) ostatnio jest na nie urodzaj :) pozdrawiam serdecznie
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi