• Witamy
  • Pokaż cały świat
  • Europa
  • Ameryka Południowa
  • Ameryka Północna
  • Afryka
  • Azja
  • Oceania
Helsingor Odwiedziny w byłym Krogen tj. dzisiejszym Kronborgu, Zamek Kronborg zwany Zamkiem Hamleta, sławnym duńskim Zamku leżącym 4o kilometrów od Kopenhagi!
Ewela Ewela
Ewela
Data: 18-08-2016 14:18
Wszystkie punkty:103 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.20
Głosy: brak
Opracowanie albumu:103 z 165 pkt.
Komentarze: 0
Porady praktyczne: 4
Wizyty: 1161
Helsingor Odwiedziny w byłym Krogen tj. dzisiejszym Kronborgu, Zamek Kronborg zwany Zamkiem Hamleta, sławnym duńskim Zamku leżącym 4o kilometrów od Kopenhagi!
Jeżeli wyruszycie w rejs do Danii, warto zwiedzić słynny zamek renesansowy zwany potocznie Zamkiem Hamleta. Mieści się w małej miejscowości duńskiej HELSINGOR (to znany port jachtowy). Leży w Zelandii, nad cieśniną Sund. Przeprawa promowa ze Szwecji a raczej ze szwedzkiego Helsingborgu do Helsingoru trwa zaledwie 20 minut. Zamek KRONBORG został wpisany w 2000 roku na listę UNESCO. Położenie Zamku jest niezwykle ciekawe. To ogromna twierdza. Jej początki datuje się na XV wiek dokładnie rok 1420, wtedy zaczęto budowę tej cytadeli zwanej KROGEN! Budowano ją z polecenia pana Eryka Pomorskiego (który to wówczas był królem Danii, Szwecji oraz Norwegii), dla zainteresowanych -to Polak, urodzony w Darłowie (Zamek Książąt Pomorskich). Budowę ukończono 9 lat później ( w 1429 roku). Od XVI wieku zarysował się wyraźnie styl renesansowy tej budowli. W XVI wieku a dokładnie w roku 1585 zamek zmienił nazwę z KROGEN na KRONBORG (do dzisiaj). W XVII wieku (1629 rok) zamek dotknął pożar!
Od XVIII wieku spełniał funkcję więzienia. Od 1785-do 1922 (XX w.) zamek stanowił twierdzę obronną oraz koszary wojskowe. Współcześnie chlubą zamku są królewskie apartamenty. W zamku zobaczymy m.in. kaplicę zamkową, niezwykle zabytkową, kazamaty, salę balową, galerię obrazów, umeblowanie w stylu holenderskim-renesansowym, renesansowe dwa globusy, i inne atrakcje, włącznie ze świtą królewską, na dziedzińcu spotkamy błazna oraz królewską orkiestrę, która dla nas zagra. Na powitanie usłyszymy wystrzały z armaty:) teren ogromny, dookoła portowe miasteczko z typowo portową architekturą, makieta Zamku i inne. W Helsingor zwiedzimy również ( w drodze na Zamek) Muzeum Morskie oraz pozostałe- Duńskie Muzeum Techniki, Muzeum Karen Blixen (położenia nie ustalałam). Ale Helsingor to niewielkie, -ponad 46 000 mieszkańców, miasteczko. Od 1816 r. na zamku organizowane są Festiwale Szekspirowskie, do dzisiejszego dnia, można tu obejrzeć na festiwalu sztuki Szekspira wystawiane w wykonaniu czołowych teatrów świata! Brzmi wielce kusząco!
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 4
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza