• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
kopenhaga KOPENHAGA - już tęsknię za tym miastem! Wspomnienia -II część!
Ewela Ewela
Ewela
Data: 22-08-2016 21:12
Wszystkie punkty:145 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.10
Głosy: brak
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 0
Porady praktyczne: 8
Wizyty: 1808
kopenhaga KOPENHAGA - już tęsknię za tym miastem! Wspomnienia -II część!
Powtórka z rozrywki, inne ujęcia. Dopiero nabrałam apetytu na to miasto.
Nie wiem czy to szczęście czy pech bo padał drobny deszcz ale...to chyba przez to było bardziej romantycznie w Kopenhadze...jeszcze raz zapraszam, może na niektórych zdjęciach znajdą się jeszcze inne rzeczy i inne, znane i ciekawe miejsca! Witajcie w Kopenhadze:) Sama Kopenhaga to kosmopolityczne, gwarne miasto, które nigdy nie śpi. Warto zobaczyć tzw. Stroget czyli największy deptak Kopenhagi, tu spaceruje się pieszo. To najdłuższa strefa ruchu pieszego na świecie. To ciąg ulic, wzdłuż których znajdują się m.in. sklepiki, ciastkarnie, kawiarnie, lodziarnie, restauracje, fast foody itp. Tu zobaczymy sporo pięknych fontann. Jest ich dużo w Kopenhadze. Są imponujące! W Kopenhadze można zabawić się w Ogrodach TIVOLI (bardzo znany lunapark, założony w 1843 roku, przez Georga Carstersena). Obszar ogrodów ma ok.9 ha powierzchni i stanowi wielkie centrum rozrywki, rocznie odwiedza go ok. 4 mln osób. Jedna ze znanych gwiazd- sam Michael Jackson chciał kiedyś wykupić ten lunapark i przenieść go do swojej rezydencji :) Dlaczego to się nie udało?? W Tivoli znajduje się najbardziej prestiżowa sala koncertowa Danii- TIVOLIS KONCERTSAL.
Jest tu również ponad 30 restauracji z kuchniami z całego świata! W Tivoli zobaczymy chiński pawilon z 1874 roku. Oprócz fajnych miejsc jak STROGET i TIVOLI, jest tu sporo fajnych muzeów, ale najlepsze to chyba Muzeum Narodowe, do którego wstęp jest wolny, wizyta murowana na cały dzień, mnóstwo rzeczy tu można obejrzeć! Bardzo znaną osobą w Kopenhadze był J. Ch. Andersen (jest tu jego muzeum), mieszkał m.in. w Nyhavn (w dwóch miejscach). W Danii dużo się o nim mówi. To znana i lubiana postać. Tak więc przenieśmy się do tego pięknego miasta o ile zdjęcia są w stanie oddać urok i atrakcje Kopenhagi?? Nie ma co się poddawać:)
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 8
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi