• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
London Katedra w Southwark (ang. Southwark Cathedral)
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 25-09-2016 15:40
Wszystkie punkty:148 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.16
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 1042
London Katedra w Southwark (ang. Southwark Cathedral)
Witam w niedzielne poludnie , zapraszam Was na krotka virtualna wizyte w Katedrze w Southwark, korzystajac z niezlej pogody pojechalem po raz kolejny do Londynu, pozwiedzac, pochodzic po miescie , z zalozonego planu nie udalo mi sie tylko odwiedzic slynnego Temple Church –malego kosciola Zakonu Templariuszy ktory przed wiekami sluzyl im jako skarbiec, kosciol byl zamkniety do zwiedzania z powodu krecenia w nim filmu, moze nastepnym razem tam zajrze , dzisiaj pokaze Wam wnetrze katedry w Southwark, w nastepnej galerii pokaze stojaca w niewielkim doku przy Winchester Square niedaleko katedry swietna replike flagowego, okrętu Francisa Drake'a, galeon - Złota Łania, słynnego angielskiego korsarza, człowieka który w latach 1577 - 1580 opłynął kulę ziemską, oraz przyblize w wielu ujeciach slynny most Tower Bridge, pokaze zabudowania zamku Tower a na koniec zaprosze do wnetrza Galerii Narodowej stojacej przy placu Trafalgar Square, zapraszam.

Cytuje kilka zdan znalezionych w necie na temat Katedry (nie jestem ich autorem)

Cytat -1
Katedra w Southwark (ang. Southwark Cathedral, lub The Cathedral and Collegiate Church of St Saviour and St Mary Overie) – katedra Kościoła Anglii znajdująca się w Londynie, w dzielnicy Southwark. Mieści się na południowym brzegu rzeki Tamizy, blisko mostu London Bridge. Jest kościołem - matką dla diecezji Suthwark. Od przeszło 1000 lat jest miejscem kultu chrześcijańskiego, ale godność katedry posiada dopiero od 1905 roku, gdy utworzono wspomnianą wyżej diecezję.W latach 1106-1538 katedra była kościołem klasztornym Augustianów, zwanym Southwark Priory, poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Po rozwiązaniu klasztorów, świątynia otrzymała godność kościoła parafialnego i nowe wezwanie świętego Zbawiciela. Kościół należał do diecezji Winchester do 1877 roku, kiedy to parafia świętego Zbawiciela razem z innymi parafiami Południowego Londynu została włączona do diecezji Rochester. Obecna budowla zachowała podstawową formę gotyckiej konstrukcji, wzniesionej w latach 1220-1420, chociaż nawa główna jest efektem przebudowy wykonanej w XIX wieku.

Cytat -2
Wielokrotnie niedostrzegana przez turystów katedra Southwark może poszczycić się jednym z najstarszych i najatrakcyjniejszych wnętrz kościelnych w Londynie. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się w 1220 r., natomiast budowę kościoła zakończono po ok. 200 latach. W nawie zachowały się autentyczne elementy kamienne i niesamowite XV-wieczne brosze na suficie — z których jedna przedstawia diabła potykającego Judasza Iskariote. Jest tu również kilka świetnych pomników, z których najbardziej wart uwagi jest ten przedstawiający najsławniejszego parafianina, Williama Szekspira, który zamieszkiwał w Southwark w latach 1599-1611. W katedrze pochowano jego brata Edmunda (zmarł w 1607 r.).
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
25.09.2016 czas 17:31
pokaż komentarz
Poczułam się jak w Notre Dame w Paryżu :) mnóstwo w tej katedrze ciekawych rzeczy i kolorowo!
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi