• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Orange Walk "Sugar City"
kasia kasia
kasia
Data: 13-01-2017 18:50
Wszystkie punkty:75 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 1.60
Głosy: brak
Opracowanie albumu:74 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 1183
Orange Walk "Sugar City"
Belize, jest niewielkim (23 tys. km kw.), ale bardzo ciekawym krajem położonym na na południowo - wschodnim krańcu półwyspu Jukatan.
W żadnym innym kraju Ameryki Środkowej nie spotyka się takiej mieszanki ras i kultur, jak tutaj. To właśnie w Belize znalazło swoje miejsce wielu uchodźców, wygnańców, zbłąkanych dusz. Mieszkają tu obok siebie Murzyni, Mulaci, Metysi, Indianie, czarnoskórzy Karibowie, Azjaci i Mennonici, którzy należą do najmniejszej grupy białych (zaledwie 2 proc.) Wewnętrzne rejony kraju zamieszkują potomkowie Majów, południowe wybrzeże zaś lud Garifuna, Co ciekawe wszyscy żyją tu w zgodzie.

Belize, jest jedynym krajem w Ameryce Północnej w którym językiem urzędowym jest j. angielski. Wcześniej znane jako Honduras Brytyjski, było jedyną brytyjską kolonią w kontynentalnej części Ameryki Środkowej.
Ciekawostką jest też, że ten kraj na końcu świata jest monarchią i ma królową. Głową państwa jest brytyjska królowa Elżbieta II.

Nie ma tu przemysłu, ani bogactw naturalnych. Gospodarka Belize opiera się na rolnictwie, leśnictwie i turystyce. Ludzie żyją raczej biednie, ale za to szczęśliwie :)

Na początek zapraszam do miasteczka Orange Walk w którym zatrzymaliśmy się po drodze.
Lista zdjęć
24
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
26.02.2017 czas 18:12
pokaż komentarz
Halszko, naprawdę robi to duże wrażenie, że Ci tak różni pod wieloma względami ludzie, potrafią funkcjonować obok siebie w zgodzie :) Dziękuję Ci za odwiedziny i pozdrawiam
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
08.02.2017 czas 11:16
pokaż komentarz
Bardzo kolorowe to "Sugar City":) I ludzie tam gdzieś na krańcu świata dla Europejczyka potrafią żyć skromnie,ale w zgodzie i szczęśliwie:) Pozdrawiam!
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi