• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Belize City
kasia kasia
kasia
Data: 26-02-2017 19:46
Wszystkie punkty:107 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.29
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:104 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 720
Belize City
Belize City jest największym miastem tego kraju i właściwie jedynym zasługującym na miano miasta w ogóle. Położone jest u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego. Jest to główny port morski kraju. Miasto zostało założone w XVII wieku przez Brytyjczyków jako Belize Town. W roku 1961 zostało zniszczone w wyniku przejścia huraganu. Belize City było stolicą Hondurasu Brytyjskiego do 1970 roku, kiedy brytyjski rząd kolonialny przeniósł się do nowej stolicy Belmopan. Miasto zamieszkuje około 80 tysięcy mieszkańców, a znaczna część miejscowej ludności to Kreole (potomkowie afrykańskich niewolników i brytyjskich kolonizatorów), mówiący własnym językiem.

Belize City, w przeciwieństwie do reszty kraju, niestety nie ma karaibskiego wdzięku. To brzydkie, nieciekawe miasto, słynące z biedy i wysokiej przestępczości. Za brzydotą nie przepadam, dlatego postaram się Wam zaprezentować miasto, z jak najładniejszej strony. Byliśmy tam bardzo krótko, ponieważ podobnie jak dla wielu przyjezdnych, naszym głównym celem była karaibska wyspa Caye Caulker. Zapraszam
Lista zdjęć
36
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
27.02.2017 czas 17:40
pokaż komentarz
Ewela, można zniknąć bez wieści, albo..dla okupu :) no nie wiem czy jest aż tak strasznie, ale napady rabunkowe podobno są częste. Pozdrówka
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
27.02.2017 czas 16:24
pokaż komentarz
Hotel robi wrażenie!! I okolica też niczego sobie. Daleko i niebezpiecznie:) a co tam Kasiu mogłoby się stać turyście ??? E.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi