• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Zamość Stare Miasto ZAMOJSKIE KLIMATY! Województwo lubelskie.Zamojszczyzna.
Ewela Ewela
Ewela
Data: 19-05-2017 18:41
Wszystkie punkty:137 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.93
Głosy: brak
Opracowanie albumu:135 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 811
Zamość Stare Miasto ZAMOJSKIE KLIMATY! Województwo lubelskie.Zamojszczyzna.
Witam w albumie poświęconym miastu ZAMOŚĆ. Zwany wręcz miastem idealnym. Dlaczego? Dlatego, że miasto to spełnia wszystkie przesłanki do bycia miastem właśnie idealnym a mianowicie: jest piękne :), jest funkcjonalne, jest bezpieczne, jest przyjazne mieszkańcom. Tak więc zapraszam na krótki spacer do miasta idealnego. Niesamowicie praktyczną rzeczą w tym mieście jest układ urbanistyczny, praktycznie wszystko co istotne i warte zobaczenia mieści się w sercu miasta-na Starym Mieście czyli potocznie mówiąc "na rynku". W Zamościu spędziłam piękny tydzień i nawet początkowo niesprzyjająca pogoda nie była w stanie zakłócić mi pobytu w "perle renesansu". Znalazłam nawet w literaturze określenie na Zamość- "Padwa północy" czyż nie pięknie? Tak więc zapraszam do "Padwy północy". Tu spotkacie się z renesansem w pełnej krasie m.in. za sprawą renesansowych kamienic, renesansowych fortyfikacji bastionowych, renesansowej katedry i nie tylko. W pamięci utkwi mi na długo Restauracja Muzealna- Ormiańskie Piwnice, znajdująca się na Rynku Wielkim, w której można smacznie (bardzo!!!) zjeść w klimacie ormiańskim i z muzyką oryginalną, w otoczeniu bardzo przyjemnym. Przepysznie:):) W galerii zobaczycie sporo zdjęć kamienic-oryginalnych, Ratusz, Twierdzę Zamość, fragmenty Nadszańców, katedrę renesansową, zdjęcia z Arsenału (muzeum) i Prochowni, i inne. Dodam jeszcze, że miasto powstało w XVI wieku- był to rok 1580. Na Starym Mieście znajduje się 120 obiektów ( z rotundą i parkiem miejskim). W związku z tym, że ilość miejsc, które pragnę pokazać przekracza magiczną ilość-"48", następne zdjęcia zamieszczę w II części albumu z Zamościa.
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
20.05.2017 czas 09:34
pokaż komentarz
Witaj Ewa, rzeczywiscie ladne, zadbane miasto z bogata historia, lubie architekture i pewnie zrobie tam wiele zdjec kiedy wreszcie odwiedze Zamosc, juz wielokrotnie planowalem tam pojechac w czasie krotkich pobytow w Polsce ,ale zawsze cos wypadalo, dzieki za fajny album, pozdrawiam Andrzej
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
20.05.2017 czas 09:22
pokaż komentarz
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejne albumy wkrótce. Będzie jeszcze trochę Zamościa, i nie tylko. To miasto daje się polubić ! E.
Halszka
Halszka Halszka komentarzy: 292
0 pkt
19.05.2017 czas 21:50
pokaż komentarz
Zamość to piękne renesansowe miasto:) Kamienice Ormiańskie i Ratusz z wachlarzowymi schodami najpiękniejsze:) Zwiedzaliśmy Zamość kilka lat temu bodajże w czerwcu i trafilismy na Jarmark Hetmański na Rynku Wielkim z przemarszem wojsk w strojach z epoki:) Mnóstwo rozpiętych kolorowych namiotów i straganów oraz scena przysłaniały zabytkowe kamienice i uniemożliwiały zrobienie takich fotek jak bym chciała. Zdziwiło mnie pozytywnie,że Zamość ma kilka rynków: Wielki,Solny oraz Wodny. Katedra wówczas była w remoncie. Bramy i Forty robią wrażenie już z daleka.
A Rynek Wielki mozna okrążyć podcieniami kamienic dookoła suchą stopą w razie deszczu.
Ładne też są odremontowane podwórka zamojskie; przewodnik pokazał nam m.in. kamienicę i podwórko Marka Grechuty:)
Dziękuję za wirtualny spacer po pięknym Zamościu i pozdrawiam majowo:)
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi