• Witamy
  • Pokaż cały świat
  • Europa
  • Ameryka Południowa
  • Ameryka Północna
  • Afryka
  • Azja
  • Oceania
Sanok Zamek Zamkowa 2 SANOK, wizyta w Zamku Królewskim w Sanoku, woj. podkarpackie, w dolinie Sanu, w Kotlinie Sanockiej
Ewela Ewela
Ewela
Data: 24-05-2017 20:54
Wszystkie punkty:131 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.80
Głosy: brak
Opracowanie albumu:130 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 643
Sanok Zamek Zamkowa 2 SANOK, wizyta w Zamku Królewskim w Sanoku, woj. podkarpackie, w dolinie Sanu, w Kotlinie Sanockiej
Zapraszam do wyjątkowo ciekawego muzeum w Zamku Królewskim w Sanoku- byłam w pewnym sensie mile zaskoczona ilością dzieł sztuki jakie tam się znajdują. Bardzo ciekawe muzeum (z pozoru nieduże) i zawiera sporo oryginalnych (wg mnie ) kolekcji o różnej tematyce, z różnych okresów historycznych i współczesne, m.in. sztuka cerkiewna -od XII do XX wieku (pokaźne kolekcje), galeria Zdzisława Beksińskiego, galeria malarstwa XX wieku - im. Marii i Franciszka Prochasków, i inne (m.in. zbiory archeologiczne), ceramika pokucka. Sam zamek pamięta czasy średniowiecza. W czasie II wojny światowej ucierpiał- został bowiem splądrowany. Nie skupię się na historii tego zamku ale na tym co obecnie posiada muzeum sanockie w swoich zbiorach, które warto zobaczyć. Szczerze mówiąc byłam sceptycznie nastawiona przed wejściem do wewnątrz, chociaż sam budynek -odrestaurowany, prezentuje się atrakcyjnie, i wewnątrz też ciekawie- tak więc zmieniłam zdanie. Każdy milośnik zamków znajdzie coś dla siebie. Mnie zachwyciły galerie obrazów oraz ikony ! Zapraszam!
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
25.05.2017 czas 19:15
pokaż komentarz
Witaj Andrzej, moje relacje z ostatniego wypadu w Polskę dobiegają końca ale jeszcze na deser został Krasiczyn i w weekend postaram się pokazać album z zamku w Krasiczynie, który wyjątkowo mi się podobał ze względu na wygląd zewnętrzny ale o tym w moim albumie. Pozdrawiam! E. Andrzej -czekam z niecierpliwością na albumy z Werony (tak jak obiecałeś), ostatnio spotkałam się nawet z opinią pewnego Włocha na pewnym portalu podróżniczym, że Werona to najpiękniejsze miasto we Włoszech:) ciekawa opinia ? Ale ponieważ był to "Weronczyk" tak więc myślę, że ta ocena mogła być nieco subiektywna. :) E.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
25.05.2017 czas 18:54
pokaż komentarz
Witaj Ewa, ciekawe podroze odbylas po kraju, bedzie jeszcze cos? , pozdrawiam Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza