• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Sanok Zamek Zamkowa 2 SANOK, wizyta w Zamku Królewskim w Sanoku, woj. podkarpackie, w dolinie Sanu, w Kotlinie Sanockiej
Ewela Ewela
Ewela
Data: 24-05-2017 20:54
Wszystkie punkty:131 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.80
Głosy: brak
Opracowanie albumu:130 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 702
Sanok Zamek Zamkowa 2 SANOK, wizyta w Zamku Królewskim w Sanoku, woj. podkarpackie, w dolinie Sanu, w Kotlinie Sanockiej
Zapraszam do wyjątkowo ciekawego muzeum w Zamku Królewskim w Sanoku- byłam w pewnym sensie mile zaskoczona ilością dzieł sztuki jakie tam się znajdują. Bardzo ciekawe muzeum (z pozoru nieduże) i zawiera sporo oryginalnych (wg mnie ) kolekcji o różnej tematyce, z różnych okresów historycznych i współczesne, m.in. sztuka cerkiewna -od XII do XX wieku (pokaźne kolekcje), galeria Zdzisława Beksińskiego, galeria malarstwa XX wieku - im. Marii i Franciszka Prochasków, i inne (m.in. zbiory archeologiczne), ceramika pokucka. Sam zamek pamięta czasy średniowiecza. W czasie II wojny światowej ucierpiał- został bowiem splądrowany. Nie skupię się na historii tego zamku ale na tym co obecnie posiada muzeum sanockie w swoich zbiorach, które warto zobaczyć. Szczerze mówiąc byłam sceptycznie nastawiona przed wejściem do wewnątrz, chociaż sam budynek -odrestaurowany, prezentuje się atrakcyjnie, i wewnątrz też ciekawie- tak więc zmieniłam zdanie. Każdy milośnik zamków znajdzie coś dla siebie. Mnie zachwyciły galerie obrazów oraz ikony ! Zapraszam!
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
25.05.2017 czas 19:15
pokaż komentarz
Witaj Andrzej, moje relacje z ostatniego wypadu w Polskę dobiegają końca ale jeszcze na deser został Krasiczyn i w weekend postaram się pokazać album z zamku w Krasiczynie, który wyjątkowo mi się podobał ze względu na wygląd zewnętrzny ale o tym w moim albumie. Pozdrawiam! E. Andrzej -czekam z niecierpliwością na albumy z Werony (tak jak obiecałeś), ostatnio spotkałam się nawet z opinią pewnego Włocha na pewnym portalu podróżniczym, że Werona to najpiękniejsze miasto we Włoszech:) ciekawa opinia ? Ale ponieważ był to "Weronczyk" tak więc myślę, że ta ocena mogła być nieco subiektywna. :) E.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
25.05.2017 czas 18:54
pokaż komentarz
Witaj Ewa, ciekawe podroze odbylas po kraju, bedzie jeszcze cos? , pozdrawiam Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi