• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Thassos - cz-3
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 02-07-2017 17:55
Wszystkie punkty:163 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.48
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:160 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 6
Wizyty: 1937
Thassos - cz-3
Witam w czesci trzeciej odkrywania urokow greckiej wispy Thassos,wyspa jest mala ok 25km dlugosci i ok 20km szerokosci, przez srodek wyspy biegna nieliczne lokalne drogi a zeby zwiedzic wyspe i dostac sie na przeciwlegle wybrzeze trzeba jechac dookola jedyna glowna droga.
Nie ma tu lotniska, zeby dostac sie na Thassos trzeba plynac promem z Kavali lub Keramoti.Wyspa nie jest jeszcze skazona masowa turystyka ,hoteli jest niewiele, przyjezdzaja tu ludzie poszukujacy odpoczynku z dala od zgielku duzych miast, nie brakuje tu miejsc, malych kamiennych zatoczek gdzie mozna rozkoszowac sie sloncem, czysta , ciepla woda w morzu w ciszy i samotnosci.

Prawdziwą turystyczną perełką jest Giola, niewielkie wodne oczko w skalnym brzegu. Kąpiel w jego turkusowych wodach jest naprawdę wyjątkowym doznaniem, niestety my swiadomie zrezygnowalismy z jej zobaczenia poniewaz jest trudno dostepna, nie da sie podjechac w poblize samochodem, trzeba dojsc pieszo ok 1,5km w skalistym podlozu, co jest trudne w klapkach i 32 stopniowym upale. Giola nie jest miejscem dla małych dzieci, nie ma tu możliwości wejścia do wody, cienia, toalety... Niesamowity naturalny basen skalny, jest niemal symetryczny – okrągły kształt. Fale systematycznie dolewają wody do oczka, w którym można popływać lub do niego wskoczyć z wysokiej skały. Samo wyjście z basenu też bywa niełatwe, bo co i rusz wlewająca się woda spycha śmiałków z powrotem do środka.

Za tydzien ostatnia czesc mini-serii z Thassos, pokaze Wam legendarny klasztor Michała Archanioła, zapraszam i pozdrawiam z Anglii , Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 6
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
04.07.2017 czas 19:25
pokaż komentarz
Takie odważne kierunki, gdzie rzadko staje stopa turysty są dla doświadczonych podróżników i urlopowiczów :) chociaż ?....ale masz rację Andrzej, że ta cisza i "pustka" może zachwycić, i tu przypominam sobie (no właśnie, była jednak jeszcze jedna wyspa w moim życiu-grecka), jak dopłynęliśmy statkiem w Grecji na pewną wyspę bezludną (gdzie faktycznie była garstka ludzi i cała głębia morza dla nas - grupy turystów podróżujących dookoła półwyspu chalcydyckiego):):) to była przepiekna, mała wyspka, niestety nie wiem jaka to była :( gdzie było zielono i pięknie, a morza i jego barw nigdy nie zapomnę, mój aparat fotograficzny nie dawał rady :(:( a ja dusiłam go ile się dało ale krajobrazy greckie to raj na ziemi:) Pozdrawiam ! E.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
03.07.2017 czas 21:05
pokaż komentarz
Witaj Ewa, Majorka to dobry kierunek, wyspa ciekawa (bylem 3-4 razy) ale mnogosc hoteli i tlumy turystow na plazach i nocne glosne dyskoteki zniechecaja a ja cenie sobie spokoj i cisze w nocy a Thassos jest jeszcze malo skazone masowa turystyka tak jak Kefalonia, dlatego swiadomie wybieram takie wyspy gdzie jest cisza i mozliwosc pelnego relaksu, pozdrawiam Andrzej
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
03.07.2017 czas 18:40
pokaż komentarz
Jak miło powspominać :) cieszę się, że poznałam chociaż trochę dotąd nieznaną przeze mnie wyspę grecką. Zawsze marzyłam, aby zwiedzić jakąś atrakcyjną wakacyjnie wyspę, jedyną wyspą na której byłam był Bornholm ale to inny klimat, tak więc urlop na wyspie greckiej przede mną, ewentualnie Majorka :):) kusi mnie i może kiedyś tam polecę! Pozdrawiam. E.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi