• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Carcassone -La Ville Basse, miasto obok zamku Carcassone
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 30-07-2017 14:55
Wszystkie punkty:163 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.48
Głosy: 1    zobacz
Opracowanie albumu:160 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 7
Wizyty: 1007
Carcassone -La Ville Basse, miasto obok zamku Carcassone

Witam w ostatniej czesci mini serii z miasta Carcassone, dzisiaj pokaze Wam troche zdjec z dolnego miasta lezacego u stop wzgorza zamkowego, zapraszam.

W cieniu zamku i sredniowiecznego miasta na wzgorzu "La Cité", znajduje sie dolne miasto Carcassonne ktorego historia sięga średniowiecza. Miasto zostało spalone przez Czarnego Księcia, jednego z kluczowych postaci w wojnie stuletniej średniowiecza, z powodu nie zdobycia przez niego cytadeli "La Cité". Dzisiaj to male (45tys) mieszkancow miasteczko z waskimi uliczkami ,ladnym placem w srodku z zabytkowa fontanna, troche sklepow, restauracji oraz kanalem wodnym (Canal du Midi), laczacego go z Morzem Srodziemnym ,ktory jest niezwykłym wyczynem inżynieryjnym o długości ok 280km (175 mil), zbudowanym w XVII wieku.Obok dworca kolejowego znajduje sie maly port jachtowy i sluza sluzaca do pokonywania roznicy poziomow wody w kanale.
W części miasta określanej jako "Bastide Saint Louis", wśród sieci wąskich uliczek znajduje się plac Carnot, gdzie można się zapoznać z miejscowymi kolekcjami sztuki lokalnej, lub zajrzeć do jednej z małych restauracyjek, butików, sklepów czy barów. Około 15 minut na północ od Carcassonne są wspaniałe naturalne jaskinie Cabrespine i Limousis z niesamowitym łańcuchem ruin czterech zamków wznoszących się na skałach w dolinie. Średniowieczne miasteczko Montreal jest zaledwie 15 minut jazdy samochodem na południe od Carcassonne a znajduje się w nim wiele zabytkowych budowli.
Wokół miasta znajdą sie nieskończone winnice oferujące możliwości degustacji lokalnych gatunkow wina. Na północy jest ładna miejscowość Caunes-Minervois, a poza tym zamki katarow "Las Tours". Na południe od Carcassone znajduje sie prowincjonalny region Corbières, nasycony ładnymi wioskami i niektórymi francuskimi najbardziej klimatycznymi średniowiecznymi zamkami i klasztorami.

Pozdrawiam , Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 7
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
01.08.2017 czas 19:40
pokaż komentarz
Dziękuję Andrzeju! Jednocześnie życzę Ci wspaniałych przeżyć w Barcelonie, jeżeli tam się udasz ! Lub jeżeli nie w Barcelonie to w jakimś innym wyjątkowym mieście, wiem jedno, że jak ja się udam do Barcelony (przypadkiem:)) to zaliczę ten "szalony tramwaj":) w Barcelonie:) pozdrawiam! E.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
01.08.2017 czas 12:45
pokaż komentarz
Witaj Ewa
Co Ty mnie tak czarujesz, chcesz sie umowic ze mna czy co :))). Lubie podrozowac i robic zdjecia to fakt , sa to zazwyczaj krotkie wizyty (ang,short city breaks) w europejskich krajach, wyjazdy indywidualne, niskobudzetowe, np. wyszukujac hoteli korzystam ze znizki “genius” na booking.com, odwiedzilem ok 30 krajow, w niektorych bylem wielokrotnie (np. w Paryzu bylem siedem razy), na podroze dalsze (Ameryka Poludniowa, Azja ) mnie nie stac a wiec zwiedzam Europe. Kiedy lece sam planuje intensywne zwiedzanie, czasem odwiedzam -5-10 miejsc dziennie, dziennie zaliczam z buta 10km, kiedy leci ze mna moja slubna pamiatka (Twoja imienniczka-Ewcia) musze modyfikowac plany zwiedzania bo ona po 1-2 kilometrach spaceru jest zmeczona , musi odpoczac, woli ogladac sklepy niz zamki, palace, katedry. Srednio latam do innych krajow 3-4-5 razy rocznie, w tym roku bylem juz 2 krotnie w Polsce ale odwiedzilem tez Wlochy, Francje, Grecje-pokazalem na worldbooku troche zdjec z tych miejsc a dopiero jest polmetek roku, we wrzesniu polece jeszcze raz do Polski a potem moze skocze do Barcelony –to swietne miasto albo jeszcze gdzies?
Ewa pozdrawiam Ciebie i zycze Ci wielu ciekawych podrozy, Andrzej
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
31.07.2017 czas 19:59
pokaż komentarz
Andrzej! Podziwiam Twoją pasję (poznawanie nowych miejsc i podróżowanie) -jeżeli można tak ją nazwać, zwiedziłeś wiele przepięknych miejsc, aż mi się w głowie nie mieści ta ilość :) nie wiem a raczej jestem pewna, że Cię nie pokonam :) nie starczy mi chyba czasu i sił ale przyznaję, że imponujące i zachęca mnie do zobaczenia nowych miejsc, o których być może nawet nie śniłam ! Francja jest dla mnie czymś nowym i jeszcze nie odkrytym, poza Paryżem, którego raptem liznęłam jeszcze za wiele tam nie widziałam, ale wyczuwam, że jest to ciekawy kraj i pełen ciekawych miejsc, myślę, że jeszcze kiedyś tam się udam, pozdrawiam z upalnej Polski. E.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi