• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Chatsworth -Park i ogrod
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 13-08-2017 10:29
Wszystkie punkty:146 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.12
Głosy: brak
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 1
Porady praktyczne: 3
Wizyty: 694
Chatsworth -Park i ogrod
Witam i zapraszam na spacer po parku i ogrodzie rezydencji Księcia i Księżnej z Devonshire - Chatsworth House lezacego w sercu Parku narodowego -Peak District w hrabstwie Derbyshire (East Midlands)

Ogrod ma 425 tysiecy metrow kwadratowych powierzchni a Park wokol posiadlosci jest ogromny i liczy 4 miliony 250 tysiecy metrow kwadratowych. W tym albumie pokaze Wam niewielki fragment ktory zwiedzilem , w kolejnych albumach pokaze wnetrze wielkiego domu ,wciaz zamieszkanego przez XVI pokolenie magnackiej rodziny Cavendish-ow.

Ogrod ma juz 450 lat, dzisiaj zajmuje sie nim 20 ogrodników, 3 stażystów i 50 ochotników. Park jest otoczony 15 kilometrowym kamiennym murem, zyja w nim jelenie , owce, kozy.

Zapraszam na spacer po ogrodzie i parku, pozdrawiam Andrzej

W dwoch kolejnych albumach pokaze Wam wnetrze domu - 30 pokoi jest udostepnionych dla zwiedzajacych, reszta jest zajeta przez rodzine ksiazeca.
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 3
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 1
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
13.08.2017 czas 15:47
pokaż komentarz
Witaj Andrzej! Ogromna i ciekawa rezydencja oraz wielkie tereny zielone, byłoby gdzie płuca przefiltrować! Pozdrawiam w słoneczną niedzielę! E.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi