• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Watykan Watykan i Muzea Watykańskie -wizyta w Watykanie.
Ewela Ewela
Ewela
Data: 11-10-2017 17:49
Wszystkie punkty:131 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.80
Głosy: brak
Opracowanie albumu:130 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 549
Watykan Watykan i Muzea Watykańskie -wizyta w Watykanie.
W moim trzecim albumie z wyjazdu do Rzymu pokażę kilka zdjęć z muzeów watykańskich. Jest to chyba najpiękniejsze muzeum na świecie, posiadające w swoich zbiorach kolekcje malowideł, rzeźb, arrasów, książek, map i in. pochodzących z całego świata-zbiory dzieł sztuki zebrane przez kolejnych papieży i od XVIII wieku udostępnionych zwiedzającym z całego świata. Pierwsze dzieła to dzieła zgromadzone przez: SYKSTUSA IV i JULIUSZA II. W Muzeach można robić zdjęcia, natomiast zabrania się wnoszenia kamer. Wyjątek stanowi KAPLICA SYKSTYŃSKA, gdzie nie można robić w ogóle zdjęć i nakręcać filmów.
Korytarze Muzeów Watykańskich mają ok. 7 kilometrów długości. W Muzeach mieszczą się m.in. : Pinakoteka, Muzeum Pio-Clementino, Gregoriańskie Muzeum Etruskie, Muzeum Chiaramonti, Stanze Watykańskie, Galeria Lapidaria, Galeria Map, Galeria Arrasów, Galeria Kandelabrów, Biblioteka Watykańska, Grupa Laokoona, oraz w Watykanie jest również Kaplica Sykstyńska, Bazylika św. Piotra, Ogrody Watykańskie itd....zapraszam do Watykanu!! Watykan jest przepiękny, to odrębne państwo, przepiękne uliczki, mnóstwo restauracyjek i kafejek, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami, zielono!! W galerii pokażę trochę muzeów watykańskich i uliczek w Watykanie. Spacer jest przepiękny w jesienne dni -dużo słońca, pora roku idealna na wyjazd do Włoch. Moim sercem zawładnęły piękne rzeźby i mapy :) Dodam jeszcze, że dziennie odwiedza "Musei Vaticani" około 20 000 osób. Dla przykładu Pinakoteka posiada około 460 obrazów -wielkich dzieł - RAFAELA, LEONARDO DA VINCI, TYCJANA, VASARI, BELLINI i inne. Również warto zwiedzić Kaplicę Sykstyńską-gdzie zobaczymy pracę samego Michała Anioła -jego freski, namalowane za jego młodości, dodam,że wymiary Kaplicy Sykstyńskiej są identyczne co wymiary samej Świątyni Salomona (Stary Testament). Do Kaplicy S. nie ma odrębnego wejścia, tak więc trzeba wejść do muzeów, aby następnie dojść do Kaplicy S. Najstarsze freski zwane Starą Sykstyną -znajdują się na bocznych ścianach Kaplicy, przedstawiają one sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Sklepienie Kaplicy zostało ozdobione przez Michała Anioła, które je ozdabiał przez okres 4 lat. Sam Michał Anioł miał wątpliwości czy podoła ale dzieło Michała Anioła zadziwiło i urzekło wszystkich. Kaplica S. jest przepiękna i warto do niej wejść ale nie można uwiecznić jej na zdjęciach. Kaplicę zaprojektował Giovanni de Dolci, ukończona w XV wieku. W Kaplicy jak i w pozostałych salach muzealnych wyjątkowe tłumy! Przepiękne są też apartamenty papieskie, które zdobią freski samego Rafaela. CIAO VATICANI! CIAO ITALIA!
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
14.10.2017 czas 14:48
pokaż komentarz
Andrzej, nie krepuj się :) i nie ograniczaj się, im więcej tym lepiej :) oczywiście z wielką przyjemnością i ja obejrzę Twoje kolejne galerie - Włochy i Rzym są tak fajne, że nigdy za duzo. Pozdrawiam, E.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
13.10.2017 czas 19:59
pokaż komentarz
Witaj Ewa, te kilka moich galerii z Rzymu na worldboku z 2013 roku to zaledwie niewielka czesc zdjec ktore wtedy zrobilem, mam jeszcze troche zdjec ktore nigdzie nie pokazalem, mozna by zrobic z tego kilka kolejnych odslon tego fascynujacego miasta, spokojnie nie bede Was zanudzal, dobrze , pokaze cos w najblizszy weekend z moich rzymskich wakacji, pozdrawiam Andrzej
ostanio edytowany: 2017-10-14 10:17:07
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
12.10.2017 czas 20:11
pokaż komentarz
Witaj Andrzej, z chęcią zobaczę Twoje "ukryte" dotąd zdjęcia z Muzeów !! Jak widzę po Twojej galerii z Watykanu, byliśmy w różnych miejscach tych muzeów.
Pozdrawiam z ulewnej Polski :) E.
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
12.10.2017 czas 17:09
pokaż komentarz
Witaj Ewa, ogladajac Twoja galerie z Muzeum Watykanskiego wrocily wspomnienia, sprawdzilem zapisane na zewnetrznym dysku moje zdjecia z tego miejsca i odkrylem, ze posiadam jeszcze ponad 100 zdjec niepublikowanych, pokazalem tylko jedna galerie z Muzeum Watykanskiego na worldbooku, moze w weekend jeszcze cos wkleje jako dodatek do Twojej prezentacji Rzymu, pozdrawiam Andrzej
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi