• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Rzym Bazylika Santa Maria Maggiore Wizyta w Bazylice papieskiej Santa Maria Maggiore- Eskwilin-Rzym!
Ewela Ewela
Ewela
Data: 12-10-2017 19:25
Wszystkie punkty:96 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 2.05
Głosy: brak
Opracowanie albumu:96 z 165 pkt.
Komentarze: 0
Porady praktyczne: 0
Wizyty: 1028
Rzym Bazylika Santa Maria Maggiore Wizyta w Bazylice papieskiej Santa Maria Maggiore- Eskwilin-Rzym!
Zapraszam do jednej z czterech najważniejszych bazylik w Rzymie-Bazyliki Matki Bożej Większej, zwanej również Bazyliką Matki Bożej Śnieżnej. Zdecydowałam się pokazać to miejsce, ponieważ jest to wyjątkowo piękne miejsce, niezwykle zabytkowe i warte zwiedzenia. Bazylika ta ma status bazyliki większej, należy ona do Stolicy Apostolskiej, ale nie znajduje się na terenie Watykanu. Znajduje się na Placu - 42 Piazza di Santa Maria Maggiore (Eskwilin). Pochodzi z V wieku, należy do najważniejszych, największych i najstarszych kościołów w Rzymie. Można w niej zobaczyć m.in. piękne mozaiki z V wieku. Są również-relikwie świętego żłóbka (Sacre Culla). W bazylice znajduje się też grobowiec członków rodu BORGHESE. W okresie XVII-XVIII wiek do kościoła dobudowano pałace. Bazylika ta została wpisana na listę UNESCO! Zapraszam do galerii. Muszę zaznaczyć, że kościoły, bazyliki we Włoszech są wyjątkowo pięknymi budowlami, bogato zdobionymi i zasługującymi na uwagę. Jednakże należy pamietać, że w czasie mszy św. nie należy robić zdjęć. Zapraszam na ESKWILIN.
Lista zdjęć
31
Najbliższe albumy
Porady praktyczne
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi