• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Fuengirola -spacer po miescie
Andrzej Andrzej
Andrzej
Data: 19-11-2017 13:37
Wszystkie punkty:156 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.33
Głosy: brak
Opracowanie albumu:155 z 165 pkt.
Komentarze: 2
Porady praktyczne: 5
Wizyty: 1874
Fuengirola -spacer po miescie
Fuengirola – miasto na wybrzeżu Costa del Sol w południowej Hiszpanii (prowincja Málaga, region Andaluzji).Jest to ważny kurort turystyczny na wybrzeżu Costa Del Sol z ponad 8 km plaży i średniowieczną fortecą Maurów. Jest również słynna z powodu bitwy pomiędzy wojskami brytyjskimi i polskimi podczas wojen napoleońskich. Panuje tam subtropikalny klimat śródziemnomorski z średnią temperaturą 18 °C.

Miasto sięga swoimi początkami do rzymskich i arabskich cywilizacji Na górze na południe od miasta znajduje się arabski zamek, w którym znajdują się szczątki wczesno iberyjsko-punickich osiedli, później zajętych przez Rzymian, które stały się miastem znanym w starożytności jako Suel. Suel zostało opisane przez rzymskiego historyka, Pomponiusza Melę, jako jedno z miast wybrzeża, i zostało wymienione przez Plina w pierwszym wieku jako ufortyfikowane miasto (oppidum). Późniejszy historyk Ptolemy zidentyfikował je w drugim wieku jako zlokalizowane w regionie fenickim blastulo-penos. Inskrypcja na podstawie figury znalezionej niedaleko zamku wspomina Suel jako Rzymskie Municipium. Urna znaleziona w tym samym rejonie ma inskrypcje zawierającą słowo "Suelitana". Rzymskie łaźnie zostały odkryte w 1961 razem z szczątkami Rzymskiej Willi w której znajdowały się dwie figury z których jedna jest powszechnie znana jako "Wenus z Fuengiroli" znajdująca się w miejskim muzeum. Kilka architektonicznych bloków, prawdopodobnie z kamieniołomu z Mijas z rzymskiej ery zostało odnalezionych w Los Boliches w 1984 roku i zmontowanych do sformowania świątynnego wejścia, które można zobaczyć na promenadzie w Los Boliches.
Zamek został zbudowany przez Abderramana III w dziesiątym wieku. Miasto Suel przestało być wymieniane na początku Średniowiecza. Po kilku wiekach nazwa osiedla zmieniła się z Suel na Suhayl, które zostało nazwą zamku i otaczających je terenów podczas arabskiej okupacji. Suhayl stało się całkiem dużym osiedlem które zawierało pola i małe wioski. Większość okolicy było używane do wypasania wielbłądów Maurów. We wczesnym Średniowieczu miasto spłonęło i jego mieszkańcy przenieśli się do Mijas. Suhayl stało się stertą gruzu i nawet jego nazwa została zmieniona na bardziej rzymskie Font-Jirola W 1485 roku kiedy tylko forteca ocalała osiedle zostało ponownie podbite przez chrześcijańskich władców. Próba ponownego zasiedlenia okolicy przez 30 ludzi zawiodła i w 1511 roku została zarejestrowana jako niezamieszkała poza fortecą i wieżą strażniczą. Ziemia oryginalnie przypisana do Fuengiroli została przepisana do Mijas. W XVII wieku, kiedy tylko znikło zagrożenie ze strony tureckich i marokańskich piratów, powstało nowe osiedle; a na początku XVIII wieku w pobliżu plaży została otwarta gospoda, oferując nocleg dla podróżników. Niedaleko zostało zbudowanych kilka chat, tworząc małą wioskę.

Przyjeżdżają tu głównie na wczasy i wypoczynek rodziny i osoby w średnim wieku. Ogromną, długą plażę we Fuengirola, podzielono na mniejsze odcinki, każdy odcinek plaży z własną restauracją, oraz wypożyczalnią leżaków i parasoli przeciwsłonecznych, oraz sprzętu wodnego, jak kajaki i jest-ski.

Fuengirola oferuje wszystkie udogodnienia, jakich należałoby się spodziewać od nowoczesnego i głównego ośrodka turystycznego w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa del Sol. Hotele, restauracje, świetne bary i kluby, dyskoteki, półlegalny seks i tanie prostytutki, także lekkie narkotyki, etc. To wszystko znajdziesz we Fuengirola.
Także port jachtowy (marina) z jachtami cumującymi z banderami z każdego zakątka Europy. Fuengirola ma ponad 10km pięknych, szerokich i piaszczystych plaż. Nadmorska promenada we Fuengirola, rozciąga się na wschód i na zachód od miasta. Można dojść nią do pobliskich wiosek w pobliżu Fuengirola.

Miasto Fuengirola posiada prawie 100.000 mieszkańców, oficjalnie zarejestrowanych w Urzędzie Miasta, do tego dochodzą emigranci i osoby z innych krajów europejskich, posiadających nieruchomości w Fuengirola. Nie wszyscy obywatele innych państw są zarejestrowani jako rezydenci we Fuengirola, także te osoby, nie są wliczane do oficjalnych statystyk populacji Fuengirola. Prawie 25% populacji Fuengirola pochodzi z innych krajów! Najbardziej liczni są obywatele Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Dużo jest obywateli z Maroka i południowoamerykańskiej Argentyny.

W miesiącach wakacyjnych i wczasowych, jak sami się przekonacie, odwiedzając Fuengirolę, dominują Brytyjczycy i praktycznie słychać na ulicach tylko język angielski. Jest tu także olbrzymia grupa Anglików, posiadających nieruchomości we Fuengirola i otaczających miastach, mniejszych miasteczkach i wsiach

Pozdrawiam z Anglii, Andrzej
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 5
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 2
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
28.11.2017 czas 19:41
pokaż komentarz
Witaj Andrzej! Nic z tych rzeczy :):) jestem wolna :) myślę, że nagłe przyjście zimnej i deszczowej jesieni tj. paskudnej pogody odebrało mi chwilowo ochotę na wszystko :) ale spokojnie, optymizm powrócił, mam jeszcze w głowie świeże wspomnienia z Rzymu :):) szkoda było mi go opuszczać:( z pięknej, letniej aury i wysokiej temperatury wskoczyłam w jesienną porę, deszczową i niefajną w Polsce, jak w piosence :"ciągle pada...." oczywiście z przyjemnością obejrzę Twoje kolejne albumy...jak zawsze będzie co podziwiać! Pozdrawiam, E. Do usłyszenia!
Andrzej
Andrzej Andrzej komentarzy: 760
0 pkt
28.11.2017 czas 09:43
pokaż komentarz
Witaj Ewa, dlugo sie nie odzywalas, ponad miesiac juz myslalem, ze Cie przymkneli :)))), ja tez bylem mniej obecny bo mam duzo pracy, na szczescie nie bede musial pracowac przez rok w Londynie, takie byly plany moich szefow, ale wysokie koszty (hotel z wyzywieniem w centrum + dojazdy 2x w tygodniu pociagiem , oraz specjalny dodatek za prace w bardzo drogim Londynie -przekroczyly planowany budzet i zostaje tu gdzie jestem , to dobrze , w najblizszy weekend siegne do moich zasobow i cos znowu pokaze ,pozdrawiam Andrzej
Ewela
Ewela Ewela komentarzy: 457
0 pkt
27.11.2017 czas 19:43
pokaż komentarz
Witaj Andrzej! Nigdy nie byłam w Hiszpanii i za każdym razem kiedy widzę zdjęcia czy filmy z tego kraju to jawi mi się on jako bardzo piękny i ciekawy architektonicznie, widzę go jako mieszankę różnych, kontrastowych stylów architektury, przyczym czasami do siebie w ogóle nie pasujących, a jednak ich piękno przyciąga:):) pozdrawiam, E.
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi