• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Briksdalsbreen Norwegia. Wodospad Kleivafossen i szlak na lodowiec
Juruś Juruś
Juruś
Data: 19-10-2011 00:44
Wszystkie punkty:161 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.44
Głosy: 10    zobacz
Opracowanie albumu:138 z 165 pkt.
Komentarze: 8
Porady praktyczne: 8
Wizyty: 4132
Briksdalsbreen Norwegia. Wodospad Kleivafossen i szlak na lodowiec
Nie jest łatwo dojechać do lodowca, gdy jest się w Norwegii. Główną przyczyną, która to opóźnia są krajobrazy, jakie co chwilę inne ukazują nam się zza okna samochodu. Praktycznie tak naprawdę to Norwegię powinno zwiedzać się ...pieszo. Tak pieszo, z plecakiem na plecach i kijkami treakingowymi w rękach. Jesteśmy bardzo niecierpliwi, chcemy już być na miejscu przy największym lodowcu Europy. Wyprawa na niego była planowana szczególnie drobiazgowo. Ze względu na jego wielkość wybraliśmy jeden z jego jęzorów o nazwie - Briksdalsbreen. Niecierpliwość nasza - pasażerów samochodu sięga zenitu. W końcówce trasy zaczęliśmy "tupać" nogami", dając do zrozumienia kierowcy, żeby: szybciej, szybciej... . W końcu dotarliśmy do parkingu, który usytuowany jest niby pod lodowcem. Okazało się, żeby to "niby" to jeszcze ok. 45 min marszu ku niemu. Zdecydowaliśmy się pojechać norweskim "melexem". To co zobaczyliśmy na szlaku ku lodowcowi, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Już od samego początku zostajemy oszołomieni widokami. Głowa chodzi jak pociągana za sznurek, a to w prawo, a to w lewo. Migawki aparatów się "zagrzały". od "pstryków". Dociera do nas świadomość, że chyba jesteśmy w raju. Im bardziej w głąb szlaku, tym piękniej. Jedziemy wzdłuż potężnego potoku, który tworzy woda w topniejącego lodowca. Nagle w oddali widzimy coś jakby...dym ? To wodospad z grupy najsłynniejszych w Norwegii. Nazywa się Kleivafossen. Podjeżdżamy bliżej. Dostrzegamy najsłynniejszy most w Norwegii, znany z prawie każdego folderu, który jest przerzucony nad tym wodospadem. Wjeżdżamy w ogromną "parę" jaka tworzy spadająca woda. Wystarczyłaby minuta postoju w niej, a przemoklibyśmy do "suchej nitki".. Pstrykamy zdjęcia w tempie, by chronić obiektyw przed "parą". Po drodze mijamy inne zachwycające swym pięknem wodospady. Jesteśmy zachwyceni urokiem tego miejsca. Pogoda nad wyraz sprzyja. Świeci słońce. Dzień jak na Norwegię i to w bezpośredniej okolicy lodowca jest upalny. Jedziemy i idziemy z uśmiechem na ustach, w pełni zadowolenia w oczekiwaniu na zobaczenie czegoś niezwykłego.
Lista zdjęć
38
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 8
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 8
Krzy$
Krzy$ Krzy$ komentarzy: 1271
0 pkt
23.10.2011 czas 08:48
pokaż komentarz
No i znów chciałem powiedzieć z niecierpliwością, że czekam na lodowiec, ale to, co tu pokazałeś przeszło moje oczekiwania. Ja ci się człowieku dziwię, że poszedłeś dalej, mnie z pod tego wodospadu nic już by nie odciągnęło. :)
ODLOT...
Juruś
Juruś Juruś komentarzy: 188
0 pkt
22.10.2011 czas 16:13
pokaż komentarz
Nativ - masz rację ...w najdzikszym wydaniu. Pozdrawiam

Terraver - nie mam nic przeciw Twojej opinii. To również kwestia gustu, każdy z nas ma swój. Pozdrawiam
terraver
terraver terraver komentarzy: 114
0 pkt
21.10.2011 czas 21:59
pokaż komentarz
Nasze góry są bezkonkurenyjne !
Nativ
Nativ Nativ komentarzy: 249
0 pkt
20.10.2011 czas 19:34
pokaż komentarz
Piękna porcja natury w tym najdzikszym wydaniu.
Juruś
Juruś Juruś komentarzy: 188
0 pkt
19.10.2011 czas 23:52
pokaż komentarz
Kasia - fajnie, ze podoba się Tobie przyroda Norwegii. Zapewniam, że jest ona naprawdę inna, taka odmienna niż gdzie indziej w świecie. Po prostu ...norweska

Rudolf - hehehehe

Misia - jazda tym "melexem" była przyjemniejsza, niż tymi ohydnymi powozami z zaprzęgiem konnym, które wożą turystów do Morskiego Oka. Również wcale nie stresująca. Jako Polak wstydzę się, że w Tatrach panuje jeszcze taki "prymityw". Piękno Tatr niweluje woń od spoconych koni i niekiedy prawie chamskie zachowanie woźniców.
Wracając do Norwegii... Po to prezentuję tu te moje albumy o tym kraju, żeby wszystkich zachęcić do jego odwiedzenia, Ciebie również.
Misia
Misia Misia komentarzy: 201
0 pkt
19.10.2011 czas 23:24
pokaż komentarz
Juruś, dla mnie dawka adrenaliny jaką serwujesz jest zdecydowanie za mocna:))) Jazda melexem po tych serpentynach musiałam być nie lada przeżyciem. Myślę jednak, że dla widoków i celu jaki sobie obrałeś było warto. Wodospady robią wrażenie, a ten Pan w żółtej trykotce wygląda niczym kropelka wody z tego wodospadu. Piękna galeria!!! Pozdrawiam Cię serdecznie i dawaj nam ten lodowiec:)))
Rudolf
Rudolf Rudolf komentarzy: 53
0 pkt
19.10.2011 czas 18:49
pokaż komentarz
Juruś te norweskie krajobrazy spowodowały, że nawet zelżały Twoje patriotyczne uczucia ;)
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
19.10.2011 czas 17:40
pokaż komentarz
Super te wodospady, wspaniała norweska przygoda. Trochę niepokojace jest to ocieplenie klimatu, które z jednej strony funduje wspaniałe "wodospadowe" widoki, a z drugiej strony niszczy lodowce. Podobnie jak uczestnicy wycieczki z niecierpliwością czekam na lodowiec :)
ostanio edytowany: 2011-10-19 17:41:22
Juruś
Juruś Juruś komentarzy: 188
0 pkt
19.10.2011 czas 17:32
pokaż komentarz
Kamila - ów Norweg miał 100% racji. Do czasu kiedy nie widziałem Norwegii, uważałem nasze Tatry za pępek świata. Całe to moje przekonanie "diabli wzięli" po "wizycie" w tym kraju.. Przecież Norwegia w realu to kraj górzysty. Do tego dochodzą fiordy, lodowce, wodospady /w ilości - tysiące !/. Mimo to nadal kocham nasze góry i uważam je za konkurencyjne, choć obszarowo w stosunku do norweskich są malutkie. Poza tym dopowiem jeszcze, że jedynie gdzie w norweskich górach jest tłok na górskim szlaku, to Preikestolen. Ale to jest miejsce szczególne, nawet kultowe i dlatego nie ma się co dziwić. Będzie o nim album.
Kamila
Kamila Kamila komentarzy: 695
0 pkt
19.10.2011 czas 17:04
pokaż komentarz
Apropo podpisu pod zdjęciem 2, kiedyś rozmawiałam z takim jednym Norwegiem, który na moje pytanie czy podobają mu się nasze polskie góry, odpowiedział: "U Was to nie góry"... no cóż;) wodospad już na zdjęciach robi niezłe wrażenie to co to dopiero musiało być w realu :) Pozdrawiam
Juruś
Juruś Juruś komentarzy: 188
0 pkt
19.10.2011 czas 13:21
pokaż komentarz
hahaha - Bezb . Żeby przygoda była przygodą, musi być w niej choć mała szczypta adrenaliny.
Pozdrawiam Was
bezb
bezb bezb komentarzy: 1140
0 pkt
19.10.2011 czas 12:39
pokaż komentarz
Witamy - jak zwykle świetne miejsce ale nie dla mnie - za wysoko i nawet pampersy ze strachu by mi nie pomogły. Pozdrawiamy
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi