• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Podróż wzdłuż Nilu 1 cz. Podróż wzdłuż Nilu cz. 1
bezb bezb
bezb
Data: 23-10-2011 14:32
Wszystkie punkty:167 z 234 pkt.
Ocena albumu: ocena ocena ocena ocena ocena 3.57
Głosy: 9    zobacz
Opracowanie albumu:145 z 165 pkt.
Komentarze: 7
Porady praktyczne: 9
Wizyty: 5364
Podróż wzdłuż Nilu 1 cz. Podróż wzdłuż Nilu cz. 1
Historia Egiptu sięga bez wątpienia paleolitu. W tamtych czasach dolina Nilu była czymś zupełnie innym niż jest dzisiaj. System rzeczny prawdopodobnie pokrywał znacznie większy obszar, a klimat musiał być o wiele bardziej wilgotny, toteż do samej delty ciągnęły się przebogate rozlewiska i bagna. Nil liczy sobie sześć i pół tysiąca kilometrów długości od źródeł w Wielkich Jeziorach Afrykańskich po ujście do Morza Śródziemnego. Jego początki ustalono pod koniec XIX wieku i zaczyna się rzeką Niawarongo, dopływem innej rzeki, która wpada do Jeziora Wiktoria.
Lista zdjęć
48
Najbliższe albumy
Porady praktyczne 9
Każdy zalogowany Użytkownik może tu dodać swoje porady praktyczne dotyczące miejsca / kraju.
Uwaga! Zanim dodasz poradę praktyczną sprawdź, czy taka informacja już nie istnieje. Powtarzające się lub nic nie wnoszące porady będą usuwane.
reklama WorldBook
Komentarze 7
kier
kier kier komentarzy: 95
0 pkt
04.12.2011 czas 20:55
pokaż komentarz
No fota nr. 4 mnie powaliła. Jest Boska :)
Krzy$
Krzy$ Krzy$ komentarzy: 1271
0 pkt
29.10.2011 czas 21:25
pokaż komentarz
Jestem w szoku, myślałem, że konwoje to już historia, jak byłem w Egipcie to tylko graniczne odprawy na rogatkach miast się uchowały.
Popieram, każdy prawdziwy podróżnik powinien sobie na listę miejsc do odwiedzenia wpisać wyspę Philea.
Zazdroszczę, że Kom Ombo zwiedzaliście przy sztucznym świetle ja tak widziałem tylko świątynię w Luxor'ze, a Kom Ombo jest dużo lepiej zachowane.
Kamila
Kamila Kamila komentarzy: 695
0 pkt
26.10.2011 czas 17:28
pokaż komentarz
Album przywrócił moje (dość świeże) wspomnienia. Bardzo dobrze wspominam rejs po Nilu i chętnie bym tam jeszcze kiedyś wróciła. Zabytki cudowne a sam rejs niezapomniany. Bardzo dziękuję za ten album i pozdrawiam :)
Juruś
Juruś Juruś komentarzy: 188
0 pkt
24.10.2011 czas 13:19
pokaż komentarz
Bezb - witam Was.
Album miły oku, choć za dużo w nim zdjęć takich samych, weź to pod uwagę przy kolejnych albumach.
Znam Egipt, również te miejsce, które pokazujecie. ... . Przeraził mnie sposób zwiedzania Egiptu, jaki Wam zaoferowano: "...Wczesnym świtem wyruszamy z Hurghady na miejsce formowania konwoju złożonego z dziesiątek autobusów oraz nielicznych samochodów osobowych w asyście policji turystycznej i wojska". Trochę to makabryczny widok, jechać w asyście policji i wojska. Dla mnie to nie do zaakceptowania. Fajnie, ze informujecie o tym, bo ta informacja przyda się tym, którzy wybierają się w przyszłości do tego kraju. Myślę, ze również byliście tą "asystą" zaskoczeni. Mam również świadomość zagrożeń dla turystów jakie istnieją w tym kraju. Czy to był tylko ten jeden "wypad" poza Hurghadę ? .Pozdrawiam Was.
Misia
Misia Misia komentarzy: 201
0 pkt
23.10.2011 czas 23:20
pokaż komentarz
Bezb fajna galeria. Nie byłam więc mogę pozwiedzać z Wami. Pozdrawiam serdecznie:)
terraver
terraver terraver komentarzy: 114
0 pkt
23.10.2011 czas 21:28
pokaż komentarz
Światynie OK, ale ciekaw jestem jak jest na takim statku
kasia
kasia kasia komentarzy: 3010
0 pkt
23.10.2011 czas 20:40
pokaż komentarz
Miałam szczęście być w Egipcie, kiedy konwoje przeszły już do historii, dopytując przewodnika dlaczego zostały zniesione dowiedzieliśmy się, że były niebezpieczne! ponieważ dochodziło do wielu wypadków, powód - egipscy kierowcy lubią wyścigi ;) Jestem zauroczona tą parą z Australii – nawet na naszych drogach już trudno spotkać „malucha”. Podróż wzdłuż Nilu jest super, największe wrażenie zrobiła na mnie Świątynia Izydy. Dzięki za miłe wspomnienia i pozdrowienia
nowy komentarz niezalogowanego Użytkownika
Zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności portalu.
Uwaga! Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi