Zaawansowane

Patriotyzm i kultywowanie tradycji w różnych krajach

Wysłane przez kasia 
kasia
user kasia - Posty: 246
24.08.2011 - 18:42:59
Podróżując zawsze z ciekawością obserwuję podejście do patriotyzmu i tradycji. Uważam, że jest to bardzo ciekawy temat i nawiazując do wypowiedzi Jurusia dotyczacej Las Vegas warto podzielić się swoimi wrażeniami, wyciagać wnioski i... uczyć się od innych.
... " Co dotyczy patriotyzmu i "kochania" własnych narodowych symboli pozytywnie doświadczyłem tego w Norwegi. Tam flaga narodowa powiewa wszędzie, prawie przy każdym domostwie, na kampingach, na ogólnodostępnym szczycie w górach, na przystaniach promowych ... Patriotyzm u nich kwitnie ! Absolutnie odwrotnie jest w Polsce, gdzie za wywieszone flagę poza świętami narodowymi można zostać ukaranym mandatem za .... nieposzanowanie flagi narodowej. Totalny absurd i głupota rządzących. W Polsce nie propaguje się patriotyzmu !...

W moim odczuciu Stany Zjednoczone, od których rozpoczeła się ta dyskusja [www.worldbook.pl], to kraj policyjny, który ma niewiele wspólnego z naszymi wyobrażeniami o słynnej amerykańskiej wolności. A jednak panuje tam kult patriotycznego podejścia, chociaż nie sądzę, żeby panujące przepisy podobały się wszystkim obywatelom. Patriotyzm daje siłę i trzeba mieć nadzieję, że w Polsce podejście też powoli bedzie się zmieniać. Politycy zamiast uprawiania gadulstwa i wprowadzania durnych przepisów wezmą sie do roboty, a Polacy nabiorą więcej szacunku i pokory dla naszego cudownego kraju w którym coraz lepiej się żyje smiling smiley)) W USA nie chciałabym mieszkać winking smiley
Pipolux
user Pipolux - Posty: 131
16.10.2011 - 14:14:51
Ja zawsze za granicą staram się pić polską wódkę !!!! smiling smiley. Chyba jestem patriotą !!!!
kasia
16.10.2011 - 16:36:42
Cha, cha pewnie dlatego, że jest najlepsza winking smiley
Pipolux
user Pipolux - Posty: 131
16.10.2011 - 19:41:40
pewnie tak smiling smiley
northface
user northface - Posty: 89
19.10.2011 - 20:29:21
Hmm... A co z emigrantami? Czy oni nie mogą być patriotami, tylko dlatego, że nie mieszkają na stałe w Polsce? Czy lepszy od nich jest ktoś, kto tu pozostaje, mimo, że za nic ma wartości narodowe? Ja uważam, że nie, że tam dom Twój, gdzie serce Twoje, nawet jeśli jest ono rozdarte i pogubione w kilku miejscach na ziemi. Wtedy może nawet jesteś patriotą podwójnie, potrójnie, poczwórnie, itd!?
kasia
19.10.2011 - 21:24:07
Northface też mam odczucie, że emigranci często z większym pietyzmem/patriotyzmem odnoszą się do naszego kraju, niż my sami. Można powiedzieć, że to dlatego, że nie dotyczy ich wiele polskich problemów, ale z mojej wiedzy wynika, że na emigracji też nie żyje sie tak całkiem "różowo"
northface
user northface - Posty: 89
19.10.2011 - 21:54:17
Dokładnie Kasiu! Ja na mojej krótkiej emigracji doświadczyłam na własnej skórze problemów dnia codziennego (specyficznych dla miejsca, a nie dla emigranta), tęsknoty za domem i ojczyzną smiling smiley Kwestią główną jest to, że emigrant ma świadomość, że jest tam, gdzie chce być, więc problemy wynikają z jego wyboru, a takiej świadomości nie mają często osoby mieszające w Polsce i przez to uważają się za pokrzywdzone... stąd zanika patriotyzm.
Juruś
user Juruś - Posty: 17
22.10.2011 - 10:47:09
Witam na forum . Specjalne słowa wdzięczności kieruję dla admina.....
W temacie braku patriotyzmu i ja też chcę zabrać głos.
Uważam, że jego brak wśród Polaków tkwi w ... .politykach. Po prostu w ten sposób protestujemy przeciw ich poczynaniom. Rozmawiałem w szerszym gronie towarzyskim na ten temat i na moje pytanie: dlaczego nie wywieszasz flagi z okazji święta narodowego padały odpowiedzi potwierdzające moje wcześniejsze twierdzenie: - a komu będę wieszał - Kaczyńskiemu, Tuskowi, Millerowi, Komorowskiemu... - padały odpowiedzi. Z tego wynika, że w ten sposób część społeczeństwa wyraża swój protest przeciwko ich złym rządom. Po prostu - mamy ich dość . W pewnym stopniu przytakuje takim odpowiedziom, bo oni - ich twarze i poczynania - obrzydzają nam Polskę. Nie raz w moich albumach zwracałem uwagę na fakt ,że w Norwegii flaga narodowa powiewa na bardzo wielu domach, nawet na odludziu, gdzie nikt z turystów nie dostrzeże jej gołym okiem, jedynie przez lornetkę. Flagi powiewają tam również na ogólnie dostępnych szczytach górskich i w miejscach szczególnie atrakcyjnych krajobrazowo, również na każdym kampingu.
A oto kolejny absurd związany z naszą flagą, też dzięki politykom. Przyjęli oni ustawę o fladze, a nawet ustanowili ...święto flagi ! / 02 maj / , w której określa się w jakich okolicznościach i dniach można ją wywiesić. W ten sposób ograniczyli nam możliwość demonstrowania patriotyzmu cały rok. Z tego wynika, że gdy polską flagę wywieszę na posesji w dni inne niż podaje ustawa, to przyjdzie do mnie straż miejska, albo policja i ukarze mandatem, kierując się argumentem, że znieważaniem flagę. Totalny absurd no nie ?
A teraz niech każdy z nas, uczestników forum uderzy się w piersi i odpowie sobie na pytanie: czy mam w domu polska flagę i czy planuję ją wywiesić na nadchodzące Święto Niepodległości ?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować