Zaawansowane

Galerie tematyczne

Wysłane przez Administrator 
Administrator
user Administrator - Posty: 101
29.11.2011 - 11:51:05
Zapraszamy do wspólnego tworzenia galerii tematycznych związanych z podróżowaniem, ciekawymi miejscami, zjawiskami, ludźmi, florą, fauną, architekturą świata itd.

Przeczytaj Zasady galerii tematycznych.

Bardzo prosimy Użytkowników o pomoc w testowaniu, zgłaszanie błędów i ewentualnych uwag.
maryush
user maryush - Posty: 59
29.11.2011 - 19:33:07
Witam, jak wstawić nową galerię tematyczną?
kasia
user kasia - Posty: 246
29.11.2011 - 19:55:37
W górnym pasku po rozwinięciu "Dodaj album" jest "Dodaj zdjęcie". Klikasz i wchodzisz na "Wybór galerii tematycznej" jeżeli chcesz wprowadzić nową to po prostu wpisujesz tytuł, nie może być za długi i dodajesz jedno zdjęcie, ewentualnie kolejne. Trzeba sprawdzić, czy taki temat juz przypadkiem nie istnieje klikając "Wybierz z listy". Nową galerię można też wprowadzić z poziomu innej galerii klikając "Dodaj zdjęcie" i wybierając "Wybór galerii tematycznej"
northface
user northface - Posty: 89
29.11.2011 - 19:56:03
Najedź myszką na Dodaj album. Rozwija się menu i wybierasz opcję Dodaj zdjęcie... Kolejno podajesz Tytuł galerii a następnie dodajesz dowolną ilość zdjęć, wskazując miejsce na mapie, kontynent, kraj, miejsce (UWAGA! czasem można skorzystać z podpowiedzi, jeśli miejsce już jest) i opisujesz zdjęcie smiling smiley

Proszę administratora o weryfikację, czy czegoś nie pominęłam ;D Pozdrawiam!
northface
29.11.2011 - 19:59:00
Teraz to ja się spóźniłam ;DDDDD
maryush
29.11.2011 - 20:10:32
Dzięki
Juruś
user Juruś - Posty: 17
30.11.2011 - 10:43:33
Ja już w pierwszym dniu dostrzegłem totalny bałagan w - "Galeriach tematycznych"" Uważam, że temat galerii powinien narzucić admin, bo jak widzicie - Szanowni Państwo - są tworzone galerie o bardzo szerokim spektrum. Należy je zawęzić. Może dojść też do sytuacji, że będą powstawać galerie "bzdetne" np. "gatki mojej sąsiadki". Trochę zażartowałem, proszę o wybaczenie. Zmieńcie to - błagam.
northface
30.11.2011 - 12:33:41
Ja się zgadzam z Jurusiem, że takie przypadki mogą mieć miejsce, a niektóre z obecnych bym podzieliła, o co autora już prosiłam smiling smiley
Administrator
30.11.2011 - 12:40:06
Masz rację Juruś,

galerie tematyczne w założeniach mają zawierać zdjęcia dotyczące konkretnego tematu, dlatego na wniosek Twój i Northface uporządkujemy tematy galerii.

Nie chcielibyśmy ograniczać tworzenia nowych galerii tylko do administracji, ponieważ Użytkownicy mogą mieć dobre pomysły na nowe galerie, o których my nie pomyślimy.

Użytkownik zakładający nową galerie musi mieć świadomość, że zawarte w galerii zdjęcia są oceniane przez innych Użytkowników i to oni, przez głosowanie, decydują czy zdjęcie zostanie w danej galerii czy zostanie usunięte. Użytkownicy oceniając zdjęcie mogą zwrócić uwagę na to czy dane zdjęcie pasuje do danej galerii czy nie, dlatego nazwa galerii może mieć wpływ na "być albo nie być" zdjęcia w niej umieszczonego smiling smiley

Dziękujemy za uwagi i zapraszamy do dalszej dyskusji.
Juruś
30.11.2011 - 14:13:06
Bardzo fajnie, że chcecie zostawić "furtke" na wklejanie galerii tematycznych użytkownikom. Powinniście to jednak zrobić z zastrzeżeniem, że akceptację nowej "tematycznej" zastrzegacie dla siebie. Pozdrawiam
Juruś
01.12.2011 - 20:34:52
Widzę, że rozpoczął się "wyścig" w zakładaniu galerii tematycznych. Co chwilę to kto inny na prowadzeniu. W ferworze "walki" o pierwsze miejsce w tej kategorii, zapomniano o albumach. Szkoda, że ilość "tematycznych" nie idzie w parze z odpowiednim doborem zdjęć i opisów /prezentuje się zdjęcia nie wiadomo co przedstawiające/. Myślę, że admini stracili kontrolę nad tym "wyścigiem", a brak kontroli nad nim prowadzi donikąd, a może dalej, w 'czarną dziurę". Jednym słowem - zaszalała "samowolka". Żeby nie wypaść z peletonu, muszę mocniej przypedałować i dorzucić swoje. A moje "tematyczne" będą zaskakujące.
Pipolux
user Pipolux - Posty: 131
01.12.2011 - 22:56:08
Juruś !!!! Gatki mojej sąsiadki chętnie bym zobaczył winking smiley)))
northface
01.12.2011 - 23:24:06
Juruś... jak zwykle intrygujesz winking smiley Czekam na Twoje galerie!
Geko
user Geko - Posty: 2
02.12.2011 - 00:27:32
Trochę zgadzam się Jurusiem. Za chwilę pojawi się np. "Najpiękniejsze ogórki kiszone"
Geko
user Geko - Posty: 2
02.12.2011 - 00:32:50
Mam wrażenie że minusowe punktacje nie są do końca fair. Wystawiłem do galerii psiaków mojego Urwisa. Może nie jest the beściak ale że by dać mu minusa ?????. Takie mam przeczucie że to konkurencja. A może jestem bezkrytyczny ? sad smiley. Nie, po chwili namysłu ........... jestem przekonany, że to jednak konkurencja.
Administrator
02.12.2011 - 11:41:48
Zarówno tematy galerii, jak i zdjęcia weryfikowane są przez Użytkowników poprzez głosowanie.

Po upływie czasu głosowania, galeria, w której żadne ze zdjęć nie uzyskało większej ilości głosów pozytywnych (lub nie uzyskało żadnego głosu) zostaje automatycznie usunięta.

Informujemy też, że w dniu wczorajszym niektóre galerie zostały podzielone na kilka tematów.
Besir
user Besir - Posty: 17
03.12.2011 - 17:07:23
Kasiu - jesli nie usuniesz z portalu usera Maryush, to cala Twoja praca pojdzie na marne.
Administratorze - nic sie nie weryfikuje. W obecnej sytuacji galerie tematyczne to bubel.
northface
03.12.2011 - 19:42:59
Besir, nic się nie weryfikuje, bo czas głosowania jeszcze dla żadnego zdjęcia nie minął.
kasia
03.12.2011 - 20:34:36
Besir na tym portalu z założenia jest miejsce dla WSZYSTKICH kochajacych na swój sposób podróże. Galerie tematyczne zostały oddane w ręce społeczności tworzacej ten portal. Funkcjonalność jest z pewnością jeszcze niedoskonała i wymaga testów. Sądzę, że koledzy z Administracji będą wdzięczni za wszelkie konstruktywne uwagi. Pozdrawiam Cię i dziękuję za piękne zdjęcia
Pipolux
user Pipolux - Posty: 131
03.12.2011 - 23:15:20
w/g mnie w galeriach tematycznych nie powinno być przyznawanych punktów ujemnych !!!!!!!!!!
Juruś
03.12.2011 - 23:58:39
Słuchajcie Kochani !
Było fajnie na portalu, choć może ostatnio nieco ospale. Zrozumiałe są dla mnie intencje adminów - po prostu chcieli portal ożywić, wprowadzając "Galerie tematyczne". Czy się udało ? Po części tak, ale po większej części - nie. Przede wszystkim "Galerie tematyczne" zepchnęły na drugi plan albumy. Coraz mniej ludzi je oglądało, więc ci "aktywni" spasowali, bo po co tworzyć nowe, skoro jest coraz mniejsza oglądalność. "Galerie tematyczne" wciągnęły w wir nawet tych co dotychczas "spali",choć może albumy oglądali, ale "po cichu" . Dobre to, ale jak się okazało "kij ma dwa końce". Punkty sprawiły, że powstała zła rywalizacja, która skłóca uczestników portalu. W związku z tym uważam, że "tematycznych" nie należy likwidować, ale je zreformować. Jak ? - nie mam w tej chwili trafnego pomysłu, choć pewne propozycje już zgłosiłem, m.innymi poprzez zwiększenie kontroli adminów nad powstawaniem nowych / tematycznych /. Punktacja w nich musi ulec zmianie. To wymaga głębokiego zastanowienia, zgłaszajmy propozycje.
A tak w ogóle to uważam, że wszelka punktacja na portalu wymaga reform. Ja ze swej strony- do albumów - proponuję rozwiązanie: jeżeli ktoś chce zapunktować album, musi to zrobić z uzasadnieniem, a za to "zapunktowanie" otrzymuje "wynagrodzenie", które będzie uwzględniane w rankingu najaktywniejszych. Nie może być tak, że najaktywniejszy to ten co przedstawił najwięcej albumów, doskonałych i bzdetnych. inne czynniki też powinny być brane pod uwagę w tym rankingu. To powinno zwiększyć aktywność członków portalu. Podobnie w ocenie albumu powinno się bardziej uwzględniać jego opracowanie, czyli opis całości jak i poszczególnych zdjęć. Wiadomo, ze opracowanie dobrego albumu wymaga większego zaangażowania i to powinno być dostrzegane i odpowiednio nagradzane. A może by zlikwidować ranking" najaktywniejsi" to taka moja inna, trochę nieśmiała propozycja ? ...i jeszcze jedna: a może by w ogóle zlikwidować punktację albumów. Wg mnie najlepszą punktacją jest komentarz do galerii osób, które ją oglądały. To takie moje na "gorąco" widzenie reform na portalu. Rozmawiajmy i doskonalmy naszą zabawę, zgłaszajmy dalsze propozycje. Ja też jestem otwarty na wszelkie inne Wasze - Mili Współczłonkowie Portalu. Pozdrawiam Was i adminów oczywiście też.
Besir
user Besir - Posty: 17
04.12.2011 - 03:19:13
Kasiu - jest ogromna roznica pomiedzy "kochaniem" podrozy, a zasmiecaniem portalu. Jesli jeden user nie potrafi sie jakos ograniczyc i wpycha swoje produkcje na sile, a do tego sa to produkcje bardzo slabej jakosci, to generalnie bardzo oslabia zainteresowanie portalem innych userow. Dzieje sie tak w mysl bardzo prostych zasad , o ktorych wszyscy wiecie, lecz tak bardzo boicie sie do nich przyznac. Jesli ktos wklada w cos swoja prace i serce, to pragnie byc za to docenionym! To jest clou - kwintesencja istnienia podobnych galerii. Brak docenienia bardzo zniecheca i w konsekwencji prowadzi do ucieczki z portalu. Maryush swoim brakiem jakichkolwiek ograniczen i calkowitym brakiem autokrytyki wypychal wszystkie inne produkcje poza realna mozliwosc ich obejrzenia przez pozostalych userow. Oczywiscie teoretycznie kazdy mogl do nich dojsc, ale praktycznie bylo to raczej trudne i w zasadzie jedynie mozliwe wtedy, kiedy wiemy, ze cos interesujacego moglo sie pojawic.

Jurek - w wielu punktach masz calkowita racje ( ja chyba nawet mam pare pomyslow). Jedno w czym nie masz racji, to Twoja krytyka punktacji i rankingow per se. Niestety to wlasnie one okazuja sie motorem napedowym niemal kazdej galerii internetowych. Jednak istotnym jest by byly uczciwe i rzetelne. Na wielu portalach zaczynaja dominowac userzy, ktorzy stawiaja wylacznie oceny maksymalne. Niestety takie podejscie do rzeczy wbrew ich intencja prowadzi do dzialan dla portalow destrukcyjnych. Jeszcze gorszym jest ocenianie wedlug tego czy sie kogos lubi, czy tez nie. Ostatecznie na tych galeriach wystawiamy pod ocene swoja wlasna prace , a nie charakter. Ten ostatni to wylacznie pozory o czym wszyscy ostrzegamy swoje dzieci zwlaszcza w przypadku portali randkowych, ale sami zapominamy w przypadku portali , ktorych sami jestesmy userami smiling smiley Taka ocena rowniez powoduje powstawanie absurdow takich, jak obecny ranking.

Jurek - widze, ze masz zwyczaj gloszenia hiobowych wiesci, ale nie probujesz zupelnie zrozumiec pewnych mechanizmow. Pozwol, ze wyjasnie Ci cos, co dla wielu oczywiste, lecz Ty caly czas probujesz to negowac. Autorzy najlepszych albumow, Ci ktorzy caly czas trzymaja poziom sa ludzmi AMBITNYMI! Ambitnymi i konkurencyjnymi! Chcesz, czy nie to walsnie ta grupa najbardziej wplywa na ogolny poziom portalu. To jest grupa osob bardzo czula na docenienie, lub jego brak. Zle, czy dobrze? W to nie wnikam, ale tak walsnie jest. Wyobraz sobie, ze jestes kierownikiem zespolu badawczego. Masz kilku pracownikow o ogromnych ambicjach, ale nie tych chorych, lecz potrafiacych swej pracy oddac nawet swoja dusze. Teraz wyobraz sobie, ze gdy dochodzi do rozdawania premii, to nie chcac "nikogo urazic" kazdemu czlonkowi zespolu dajesz taka sama... albo jeszcze gorzej - Bardziej premiujesz tych przecietnych, ale za to o wysokiej ocenie towarzyskiej . Jak myslisz - co sie stanie z Twoim zespolem? Jakie bedziesz mial wyniki?

Kasiu - opcje galerii tematycznych nazwalem bublem z jednego wzgledu. Dzialanie Maryusha bylo tu zbyt proste do przewidzenia. Jesli jakiemus userowi calkowicie brakuje samokontroli, to niestety popsuje wszystkie wysilki i inicjatywy. O tym wiedzieliscie przed wprowadzeniem tej opcji i nie staraliscie sie temu zapobiec. Miejmy nadzieje, ze teraz bedzie to wygladalo inaczej, chociaz warto bedzie chyba wprowadzic pare zmian bardziej kosmetycznej natury.
Na koncu - przepraszam za nieco mentorski ton. Gdybym chcial sie go pozbyc to i tak bardzo dlugi post musialby przybrac rozmiary monstrualne. Wiec jest to swojego rodzaju skrot. Nie chce byc posadzany o to, ze uwazam sie za osobe, ktora "zjadla wszystkie rozumy". Po prostu mysle, ze posrod Was mam najwieksze doswiadczenie z iternetowymi galeriami, na ktorych jestem obecny od ponad 10 lat. Stad tez zdazylem sie zorientowac co dziala dobrze , a co nieco gorzej.
Pozdrawiam!
Marek
kasia
04.12.2011 - 13:06:30
Pozdrawiam wszystkich Uczestników dyskusji i… chciałam powiedzieć, że nie lubię uczestniczyć w polemikach
Sprawy rozwojowe rozpatrzy Administracja.
Administrator
05.12.2011 - 11:24:32
Dziękujemy wszystkim za opinie i wypowiedzi.

Wszystkie Wasze uwagi i sugestie będą brane pod uwagę jednak decyzje o zmianach nie mogą być podejmowane zbyt pochopnie, dlatego prosimy też o wypowiedzi innych Użytkowników na temat konkretnych propozycji.

Przy większości głosów za wprowadzeniem danego rozwiązania będzie ono rozważane podczas prac rozwojowych nad portalem.

Kończące się głosowania zweryfikują, które zdjęcia zostaną w galeriach.
maryush
16.12.2011 - 06:33:02
Słaby masz ten staż i nie wyciągasz wniosków. Załóż sobie bloga i własną galerię na prywatnej stronie, zrób reklamę (oj będzie potrzebna) i tam rób furorę (powodzenia)
Administrator
07.02.2012 - 10:18:55
Informujemy, że zdjęcia z galerii Temperatury świata zostały przeniesione do galerii Zjawiska naturalne
kasia
04.02.2013 - 15:41:33
Cezar założył galerię tematyczną o Czarnogórze i zastanawiam się, czy to nie jest fajny pomysł, żeby rozszerzyć tematy galerii ? Bo dlaczego nie publikować najpiękniejszych miejsc w danym kraju, mieście, regionie dorzucając pojedyncze zdjęcia różnych Użytkowników ? Może dołączy do nas więcej aktywnych osób, bo prościej jest dorzucić kila zdjęć z podpisem miejsca, niż stworzyć cały 48 zdjęciowy album z opisami. Wiadomo, że wtedy zdjęcia podlegają selekcji przez społeczność i mogą „wypaść”, ale te najlepsze będą reprezentować dane miejsce. To taki wspólny album smiling smiley Co o tym myślicie ?
northface
04.02.2013 - 18:41:38
Mi się pomysł podoba! W pierwszym momencie pomyślałam, że Cezar się pomylił, bo chciał album założyć, ale właśnie po przemyśleniu... Też fajne rozwiązanie. Zwłaszcza, jak ktoś nie ma dużo zdjęć z danego miejsca!
maryush
04.02.2013 - 22:38:29
dobre!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować