Zaawansowane

Zgłoś nadużycie

Wysłane przez Administrator 
Administrator
user Administrator - Posty: 101
20.12.2011 - 10:40:21
Informujemy że zgodnie z regulaminem treści obraźliwe i sprzeczne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane przez Administrację.
Trzykrotne usunięcie komentarza danego Użytkownika, będzie powodowało czasowe zablokowanie konta.
Besir
user Besir - Posty: 17
20.12.2011 - 11:02:21
trescia obrazliwa i sprzeczna z zasadami wspolzycia spolecznego jest odwetowosc, msciwosc, nepotyzm, nieuczciwosc, nierzetelnosc. Administratorze - pare z tych tresci mozna przypisac Tobie. Bardzo prosze o permanentne usuniecie mojego konta! Krzysiu - od samego poczatku wprowadziles nieuczciwosc do tego portalu.
Besir
user Besir - Posty: 17
20.12.2011 - 11:05:56
no jak tam Krzysiu? tych naduzyc z Twojej strony jest wiecej, niz 3...moge to latwo udowodnic. Czy zawiesisz sie sam?
Administrator
user Administrator - Posty: 101
20.12.2011 - 11:38:43
Z przykrością informujemy, ze konto Besira zostało zablokowane.

Informujemy też, że Użytkownik Krzy$ nie jest administratorem portalu.
Pipolux
user Pipolux - Posty: 131
20.12.2011 - 20:07:51
szkoda
kasia
user kasia - Posty: 246
20.12.2011 - 20:44:37
Mnie jest też bardzo przykro, że zaistniała taka sytuacja. Tym bardziej, że lubię i dobre fotki i różnice w poglądach, które są twórcze i w sumie wiele wnoszą. Ale z drugiej strony w wolności słowa muszą być jakieś granice...
maryush
user maryush - Posty: 59
20.12.2011 - 21:37:26
Ja mam trochę inne zdanie, a chyba mam prawo. Z tym gościem się męczyłem i nie tylko ja, ale 98% uczestników na innym portalu. Owszem zdjęcia miał dobre, ale nienaturalne, bardzo mocno przerobione, a to powodowało, że jadąc w dane miejsce człowiek zawiódł się, że jest inaczej, jakoś szaro i zwyczajnie. Takie zdjęcia wystawia się na portalach zagranicznych, (szkoda, że w Polsce nie ma takich) gdzie można wstawiać zdjęcia artystyczne. Ja nie piszę tego z zazdrości, bo wiem, że daleką drogę muszę przebyć, aby poznać photoshopa, po prostu mi się nie chce i marzę tylko o zdjęciach naturalnych chociaż poprawnie zrobionych. Wiem, że będzie ciężko i Besir mógłby nam w tym pomóc, ale wolał wyrażać swoje myśli i oceny w bardziej niecenzuralny język. Wiem, że i na tym portalu znajdują się osoby, które przesadnie podlizują się niektórym i piszą komentarze pozytywne, a w rzeczywistości myślą co innego. Ja staram się i namawiam także innych do bardziej szczerego oceniania zdjęć, pod warunkiem, że napiszemy z jakiego powodu nam się to nie podoba lub co bym poprawił, ale nie w taki sposób jak to robił marek50 czyli Besir. Podoba mi się to, że pośród kłótni (zwłaszcza moich z Besirem) ludzie potrafią napisać miłe słowa np. życzenia świąteczne. Myślę, że już nie znajdzie się taki drugi Besir, który będzie nam psuł humory. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz życzę Wesołych Świąt.
konto usunięte
user konto usunięte - Posty: 8
21.12.2011 - 08:39:50
No to ja należę do tych 0,2% .
Wielka szkoda.Mnie Besir zupełnie nie przeszkadzał,nawet kiedy pisał,że moje foty to kicz.
Cenię sobie dobre zdjęcia i mądre uwagi.
A przede wszystkim nie traktuję tego portalu śmiertlenie poważnie.
bezb
user bezb - Posty: 49
21.12.2011 - 11:02:23
Witamy - każdy artysta ma swoją wizję na świat - a Besir wykonuje zdjęcia jak na dobrego artystę i w fotograffi profesjonalistę przystało - artystyczne - i my nigdy byśmy mu do pięt nie dosięgli z swoją amatorszczyzną (i wiedzą o fotografi i jej praktycznym zastosowaniu). A takie spory to toczą dzieci w piaskownicy i na pewno nie mają one nic wspólnego z podróżami i dobrą zabawą .... i tak zamierzamy ten portal traktować. Świątecznie pozdrawiamy wszystkich Worldbook - owców - trzymajcie się ciepło i bez sporów - "to nie jest piaskownica". Życzymy wam wszystkim tyle kasy aby starczyło na kolejne odwiedzane i obfotografowane miejsca.
northface
user northface - Posty: 89
21.12.2011 - 11:47:22
Również życzę wszystkim Wesołych i Rodzinnych Świąt, a w Nowym Roku udanych eskapad, świetnych zdjęć, niezapomnianych przygód i dobrej zabawy na Worldbooku smiling smiley
Juruś
user Juruś - Posty: 17
21.12.2011 - 14:51:27
Powiało nadzieją, ze może tu powrócę.
konto usunięte
21.12.2011 - 17:29:46
Zrobiliście nagonkę na Besira i czemu to ma służyć?
Że miał już dosyć wstawiania zdjęć przez innych ,jak leci?
Nikt nikomu nie każe obrabiać zdjęć w PS.Ja sama nie potrafię,wstawiam kicze i beznadzieje.I to wiem!!!!
Ale bądźcie trochę obiektywni.
Też mi zwracał uwagi.I nie płakałam,bo to nie koniec świata.
Facet ma dobre zdjęcia i trafne uwagi.No ale nie ma to ,jak się głaskać wzajemnie i się zagłaskać.
Zrobi sie tu podobny portal,który znamy.
Tam już nie ma czego oglądać.Raz na sto pojawia się jakas dobra galeria.
Każdy wstawia byle więcej i byle jak.Zero obiektywnego oceniania.I tu się przyznam,że też bazowałam tylko na 10,byleby się jaśnie państwo nie obraziło.
Też czuję się winna.
Mam wrażenie,że tu co niektórzy chcą się dowartościować.I dobrze!
Ale może dobrymi zdjęciami i przyjmowaniem uwag z pokorą.Jakością, a nie ilością.Nie ma to jak komuś dokopać,zwłaszcza jak jest lepszy.
Może i Besir przesadził z pewnymi słowami,ale przeanalizujcie najpierw swoje,a potem kogoś oceniajcie.
I to by było na tyle.
Wesołych Świąt!!!!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011.12.21 17:40 przez Niezapominajka.
maryush
21.12.2011 - 18:24:55
Niezapominajko spokojnie, wiem, że do mnie celujesz. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem. Ocenianie kogoś, że zrobił kicz, tandetę, czy coś podobnego, nie jest oceną. Najpierw trzeba wytłumaczyć się ze swojej opinii. To, że ja Ci napiszę, że Twoje zdjęcie jest do d....y, a Ty twierdzisz, gdzie ja ją widzę, nie jest oceną. Nagonki nikt nie robił, sam się wykończył tak jak u konkurencji. Powtarzam zdjęcia miał dobre, ale cóż język miał wulgarny, ale bez wyrazu inteligencji i wiedzy. Może nie chciał się chwalić swoją wiedzą. Dla niego jedynym wyjściem jest wejść na zagraniczne portale, mam tam wielu znajomych fotografów i bardzo chwalą sobie i co najważniejsze nie ma obrażania, tylko jest nauka i wymiana doświadczeń, ale trzeba mieć jakieś pojęcie. Ja go nie mam, dlatego wrzucam tu chłam, bo tylko na to mnie stać. Mimo beznadziejnych zdjęć portal istnieje i będzie istniał, bo tu jest przewaga podróżników niż fotografów. Jeżeli chodzi Ci o oceny to zwróć uwagę, że chyba ja jestem jedynym, który dał tylko dwóm galeriom maksymalne oceny, reszta ma w granicach od zera do 1. Niezapominajko nie denerwuj się, tylko rób takie zdjęcia jak Besir i będzie wszystko ok. Pozdrawiam.
konto usunięte
21.12.2011 - 19:05:43
Maryusch...a czy ja wyglądam na nerwową?
Jestem spokojna.ale.....no nie mogę.Facet od wielu lat wystawia zdjęcia w poczytnych pismach i portalach,zbiera nagrody.
Więc nie jest to dla niego jedyne wyjście.On tam bywa od lat.
A tu mu się daje minusy.Czy to jest uczciwe?
Myslisz,że tu jest ,bo nie ma innego miejsca.Raczej wątpię,mało o nim wiem.Ale niezaprzeczalnie ma piękne zdjęcia i dużą wiedzę.Może nie chce sie podzielić,bo tego zwyczajnie nie chcemy.Nie chcemy być krytykowani i juz.
Mnie też nie stać na extra zdjęcia i wstawiam beznadziejne.Bo pokazuje jakieś miejsce,gdzie byłam.
I jak ktos mi pisze,że zdjęcie jest do d....to zrozumiem.Bo jest.
Dawno temu uważałam się za królową fotografii wśród znajomych.Tylko na takich portalach ,jak tu ,pozbyłam się złudzen.
Czy Besir jest wulgarny?
To szerokie pojęcie,co uważamy za wulgaryzm.Jest raczej czasami ostry w słowach.A i Ty nie jesteś święty.
Atakujesz go,więc sie broni.
Ja tu nic nie widziałam wulgarnego.
Sam przyznajesz,że wstawiasz chłam.I dobrze,że się do tego przyznajesz.
Besir ma bardzo wysokie wymagania.I nie po to,żeby kogoś zgnębic,tylko raczej nauczyć.Ja to przynajmniej tak to pojmuję,bo po moich zdjęciach tez jedzie równo.Nie obrażam się i nie atakuję.
Widzę,jak ocenia moje galerie.
Wiem,że ten portal będzie istnial i bez Besira.
Co do Twoich ocen,wiesz,jeżeli wszyscy dają dobre oceny,bo galeria jest naprawdę super,a Ty dajesz niskie oceny to nie ma się czym chwalić,tylko uzasadnić,dlaczego?
Maryusch....Alleluja i Wesołych Świąt!!!
Usmiechnij się chłopie,Wrocław tak mi wczoraj dał popalić,że nie mogę....
konto usunięte
21.12.2011 - 19:14:40
A teraz można i moje konto zablokowac przez administrację.
Moje zasady współżycia sa sprzeczne z ogólnie przyjętymi.
Czyli ...mam swoje zdanie.
Wesołych Świąt!!
kier
user kier - Posty: 1
21.12.2011 - 19:42:08
Witam wszystkich.

To co zrobił kolega Besir było spowodowane chyba moim stanowiskiem, I tutaj kilka słów wyjaśnienia:
Jestem osobą pełnoletnią i jak każdy mam pewną wrażliwość i dość duży dystans do samego siebie. Ci którzy mnie choć troszkę znają wiedzą że z byle powodu się nie obrażam, a i z równowagi mnie wyprowadzić jest ciężko.
Za to też nie toleruje chamstwa i ciosów poniżej pasa. Taki już jestem, czy się to komuś podoba czy nie . I jeśli uważam że ktoś przekracza nawet w "dobrej wierze" pewne granice , to może być pewien że mu o tym napisze. Wymiana między mną a Besir'em uszczypliwych uwag kto śledził ten zna. Może i jest trochę mojej winy że nie odpuściłem wcześniej. Lecz gdy to zrobiłem zaczęły się inne dołowania mnie (tak ja to odczułem) przez Besira typu

" troche wstyd robic takie foty , gdy ma sie jeden z najlepszych aparatow dostepnych na rynku"

lub

"Nikon D700 i takie foty...co za wstyd!!! Za to w dziedzinie msciwosci uniosles sie zdecydowanie ponad poziomy...do tego tez kupiles jakis super sprzet? Jesli tak, to przynajmniej w tym wypadku potrafiles go wykorzystać."

Tylko o jednym zapomniał. Ze tam byłem ja, a nie On. Pewnie szkoda bo zrobiłby naprawę idealne fotki. I tego jestem pewny gdyż dla jego warsztatu fotograficznego mam dużo szacunku. A jeśli coś już u mnie było na jakimś poziomie to otrzymywałem coś takiego

"Fota jest poprawnie wykonana ilustracja nie wywoluje wiec odczuc ani negatywnych, ani pozytywnych. Gdybys byl tam wczesnie rano , zanim jeszcze wschodzace Slonce spowoduje ruch powietrza, moglbys tez zamek utrwalic wraz z jego odbiciem w wodzie....mysle, ze byloby wtedy ciekawiej."

Fakt mam takie ujęcie ale nie jestem aż tak "nawiedzony" by ganiać za dobrym ujęciem o 5 rano parędziesiąt kilosów.
A co do sprzętu to i owszem mam D700 i obiektyw 70-100. Lecz cóż z tego. Body super a szkło po wypadku

Jeśli chodzi o pyskówki.
Ja starałem się rozładować to całe moim zdaniem niepotrzebne napięcie i brałem to już na miętko. Na dość niemiłe stwierdzenia co do mojej osoby . Nie wiem czy dużo ludzi by wytrzymało takie dość wulgarne stwierdzenia co do swojej osoby. To nie była kultura to było coś naprawdę nieprzyjemnego dla mnie. Lecz nie dałem się ponieść emocją i zacząłem już brać to na wesoło , by zakończyć te idiotyzmy. Bo chyba nie chodzi tu o to kto ma większego i dłuższego( aparat i obiektyw).
Faktem jest że jedną galerie Besir'a potraktowałem bardzo surowo, gdyż moim zdaniem zatraciła naturalność i na co zwrócił uwagę maryush i pewnie wtedy puściły hamulce Besir'owi, no bo jak kto mógł dać jego galerii po jednej gwiazdce, ano mógł i dał.
Zresztą każdy chyba wszystko widział.
Szkoda mi jego i to mówię serio.
Mógł dużo wnieść w ten portal i to pozytywnego.

Wszystkim naszym " galerniką " składam życzenia: Szczęśliwych i spokojnych świąt, mocy w bateriach, ostrości w oku, szybkości nad świetlnej. Oraz setek udanych wypraw i tysięcy przepięknych zdjęć.

Jacek K(KIER)
maryush
21.12.2011 - 20:13:36
Niezapominajko, wiem, że masz mnie już dość, ale muszę jeszcze coś napisać. To, że gościu wystawia swoje foty w poczytnych pismach i portalach oraz zbiera nagrody, nie upoważnia go do obrażania innych, a po drugie ze swojej skromności nie musi mówić o tym głośno, że jest bardzo dobry. Masz przykład mój, ja w prasie lokalnej występuję przynajmniej raz w miesiącu, mówią o moich osiągnięciach, jakbym był przynajmniej Szewińską, ale ja wiem, że jestem cienki i muszę dużoooooo popracować nad sobą, jak to mówią trening czyni mistrza. Ściągam rady od najlepszych, ale mimo to jestem jeszcze za cienki. Ale widzisz tych porad chcą mi udzielać, nawet konkurencja i ja robię to samo, wymieniam się swoim doświadczeniem. Besir tego nie robił, tylko od razu sruuu - kicz, tandeta, to nie jest zdjęcie itp. A ja chcę porad i wymienię się z innymi, tylko trzeba chcieć. Druga sprawa nie ma dwóch takich samych najlepszych fotografów, każdy będzie widział inaczej, każdy będzie chciał pokazać coś innego itd..... Napisałaś "Co do Twoich ocen,wiesz,jeżeli wszyscy dają dobre oceny,bo galeria jest naprawdę super,a Ty dajesz niskie oceny to nie ma się czym chwalić,tylko uzasadnić,dlaczego? " i widzisz, nie czytasz wszystkiego co napisałem. Odpowiem Ci na to pytanie. Bo jego zdjęcia według mnie nie są naturalne. Wydrukuj sobie je i jedź w to miejsce, a zobaczysz coś innego, gorszego, szarego, codziennego. Zawiedziesz się, że tam pojechałaś. Ja traktuję ten portal w inny sposób. On jest po to, aby zareklamować miejsce, w które może się skusisz pojechać, a przy okazji zobaczyć coś po drodze, co jest pokazane tutaj. Zdjęcia nienaturalne, czyli artystyczne nie oddadzą tego co jest naprawdę w tym miejscu. Dam Ci przykład. Jest jedno miejsce na świecie, gdzie pada deszcz przez cały rok (to jest przykład), a Besir pokazuje zdjęcie na którym jest sucho i świeci piękne czerwone słońce. I co Ty na to? Pozdrawiam.
maryush
21.12.2011 - 20:23:14
Kier, bardzo mądrze i szczerze napisałeś. Podoba mi się Twoja postawa. Dzięki Besirowi dowiedziałem się czym robisz zdjęcia i mnie to nie urzekło. Robię tym na co mnie stać. Ja robię sonówką, z której jestem bardziej zadowolony niż z canonka, którego miałem wcześniej. Ale dla mnie nie ma to znaczenia, ważne jest ujęcie odpowiedniej chwili, rzeczy itd. Ty robisz zdjęcia tego co uważasz za ciekawe dla Ciebie, a niektórym to może nie odpowiadać. Besir też ma super sprzęt, ale jeszcze lepsze ma oprogramowanie w kompie. Ja niestety nie mam photoshopa, czasami korzystam z darmowych programików. To co napisałeś o wstawaniu o piątej rano. Masz rację. Ja ostatnio jak byłem w Pradze z przewodniczką, która była chyba mistrzynią świata w chodzie i w tym wypadku, nie da się zrobić dobrych zdjęć. Pozdrawiam.
Raul
user Raul - Posty: 4
21.12.2011 - 23:13:01
Można słówko ... albo dwa ? smiling smiley
Wesołych Świąt ! smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować