• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Malta
Kontynent -> europa
Albumów:10
Zdjęć:414
Porad praktycznych:2
Użytkowników:3
Wizyt: 5655
Informacje
Stolica: Valletta
Powierzchnia: 316 km2
Język: maltański, angielski
Waluta: 1 euro = 100 centów (EUR)
Strefa czasowa: UTC +01:00
znaczniki na mapie: albumy kartki
reklama WorldBook
Najaktywniejsi użytkownicy
Andrzej
Andrzej Andrzej
punkty: 1539
albumy: 8
zdjęcia: 357
Kordula
Kordula Kordula
punkty: 127
albumy: 1
zdjęcia: 42
lisvitalis lisvitalis
punkty: 47
albumy: 1
zdjęcia: 16
northface
northface northface
punkty: 33
albumy: 0
zdjęcia: 0
kasia
kasia kasia
Rezydent
albumy: 0
zdjęcia: 0
Nowe porady praktyczne
Miejsce: Mellieha
Godziny otwarcia obiektów/bilety
Popeye Village Kiedy w 1979 roku kręcono film „Popeye”, na jego potrzeby zbudowano od podstaw całe miasteczko, w którym miała rozgrywać się akcja. Zrobiono to tak sprawnie, że po zakończeniu prac postanowiono nie rozbierać scenografii i uczynić z niej atrakcję turystyczną. W ten sposób powstała Popeye Village, ciesząca się niesłabnącą popularnością od momentu udostępnienia jej dla turystów. Mieści się na wybrzeżu Malty, w północno-wschodniej części wyspy. Jak dużym przedsięwzięciem była budowa wioski Sweetheaven może świadczyć fakt, że trwała ona aż siedem miesięcy, a w czasie prac zużyto osiem ton gwoździ, nie mówiąc o prawie 91 tysiącach litrach farby. Drewno potrzebne do wzniesienia charakterystycznych budynków było sprowadzane aż z Holandii i Kanady. Popeye Village jest atrakcją typowo rodzinną, dlatego też oferuje wiele atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Przede wszystkim na ulicach miasteczka można spotkać przechadzające się postacie z filmu, z którymi można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Można również zajrzeć do wielu budynków, takich jak siedziba poczty, warsztat szewca, czy też piekarnia. Jeden z budynków poświęcono na urządzenie w nim muzeum oraz centrum informacji o filmie. Alternatywnym sposobem zwiedzania atrakcji jest opłynięcie jej małą łódką, wypływającą z miejscowego portu. Warto pamiętać, że lista dostępnych atrakcji jest zmienna w zależności od pory roku. Dla przykładu, w okolicy Bożego Narodzenia, w Popeye Village organizowany jest targ świąteczny oraz wioska Świętego Mikołaja, w której można obejrzeć elfy zajmujące się przygotowywaniem prezentów dla dzieci. W ciągu lata natomiast, najmłodsi mogą bawić się na wodnych trampolinach, podczas gdy dorośli relaksują się w dużym basenie. Informacje praktyczne Autobus przeznaczony dla turystów chcących odwiedzić Popeye Village kursuje codziennie i przejeżdża przez miejscowości: Valetta, Sliema, Bugibba oraz Mellieha. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Popeye Village jest otwarta codziennie, w godzinach zależnych od sezonu: Od listopada do lutego: 09.30 – 16.30 Od marca do lipca: 09.30 – 17.30 W sierpniu: 09.30 – 19.00 Od września do października: 09.30 do 17.30 Wstęp do wioski jest bezpłatny, oddzielna opłata obowiązuje przy korzystaniu z atrakcji takich jak wodne trampoliny czy też rejs łódką.
Andrzej Andrzej 21.02.2016
rozwiń
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi