Hilamaje - Everest Trekkking w regionie Everest
azja -> Nepal
vline
1/18
vline
2011.03.13 08:03
Hilamaje  Everest
user_avatar ExploringNepal
Everest Base Camp trek
Najwyższy szczyt świata (8848m) ma kilka nazw: Mount Everest dla ludzi z zachodu, Jomolungma dla ludu Sherpów, Khumbu i Tybetańczyków oraz Sagarmatha dla Nepalczyków. Znajduje się on w łańcuchu Himalajów zwanym Mahalangur po nepalskiej stronie granicy z Chinami (Tybetem). Masyw Everest to również szczyty: Lhotse (8516m), Nuptse (7855m) i Changtse (7580m). Szlak do Everest Base Camp jest popularny nie tylko z powodu bliskości najwyższego szczytu, lecz również wyjątkowych wsi i klasztorów ludu Sherpa i nietkniętej unikalnej kultury. Trasę można zacząć w Jiri (wędrówka do Lukli ok. 8 dni) lub w Lukli (po 30 minutowym locie z Kathmandu). Bardziej popularny jest lot do Lukli i wymarsz z tego miejsca. Po zapierającym dech w piersiach locie następują dwa tygodnie wymagającego, ale dającego satysfakcję marszu. Szlak osiąga najwyższy punkt na szczycie Kala Patthar (5545m), z którego roztacza się znakomity widok na Mount Everest i całe Himalaje, z panoramą szczytów Ama Dablam, Pumori, Lhotse i Nuptse. Na trasie spotkasz się z niezwykłą nepalską gościnnością i życzliwością.
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
  2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
  6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
  7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
  8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi