• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Austriaporady praktyczne
450 km
Z Polski przez Cieszyn i Brno – autostradą A1 z Salzburga i Linzu , a autostradą A2 z Klagenfurtu i Grazu - to około 460 km od granicy

porady praktyczne
Jest parę stopni chłodniej niż w Polsce

porady praktyczne
Ambasada Polska w Wiedniu przy Hietzinger Hauptstrasse 42c Tel 00 43 1 87015 220

porady praktyczne
Jak to na nartach, trzeba mieć ubezpieczenie narciarskie. Helikopter ratunkowy latał w okolicach praktycznie coddziennie, więc lepiej się ubezpieczyć bo taka podróż do szpitala może drogo kosztować.
Państwo bardzo bezpieczne , łatwo ,, złapać ,, mandat za przekroczenie prędkości , zagrożenia głownie ze strony przyrody w górach i lekkomyślności turystów szczególnie naszego ,, bloku wschodniego ,, , którzy często nie przestrzegają obowiązujących zakazów i nakazów .

porady praktyczne
Jeśli narty to zdecydowanie ubezpieczenie. Naprawę widziałem wiele interwencji w których brał udział śmigłowiec, to kosztuje.
Wskazane ubezpieczenie międzynarodowe miejscowe prywatne usługi medyczne i pobyty w szpitalach - nie na kieszeń przeciętnego Polaka .

porady praktyczne
Parkingi w większości płatne - lepiej zamiast samochodem można lepiej szybciej i taniej jeździć metrem, wykupując bilet czasowy na dobę, tydzień... i można poruszać się wszystkimi miejskimi środkami komunikacji.
Metro i tylko metro - szybko i sprawnie. Bilety czasowe można korzystać z metra, autobusów...
W przypadku nart najlepiej chyba jechać własnym autem. Każdy pensjonat ma parking, a koszty dużo mniejsze.
Parkingi w górach szczególnie przy dużych wyciągach narciarskich i w okolicy uczęszczanych szlaków większość bezpłatne .
Autostrady płatne , płatny jest tez przejazd tunelem za Matrei i płatna jest trasa wysokogórska od Kals . Parking przy Lucknerhaus bezpłatny .

porady praktyczne
Żywność, bo ogólnie jest droższa niż w Polsce

porady praktyczne
Raczej przyjaźnie nastawieni, chociaż o Turkach tego nie można powiedzieć
Przyjaźnie nastawieni do turystów , bardzo serdeczni i chętnie nawiązujący rozmowę szczególnie na szlakach górskich . Niepisana zasada pozdrawiania ludzi których się osobiście nie zna .
Grzeczni i przyjaźnie nastawieni do wszystkich turystów .

porady praktyczne
Polecam lokalne piwa przeniczne. Najlepiej smakują po saunie.
Jeżeli chodzi o domową kuchnię, jest wiele ciekawych rozwiązań, których nie ma w Polsce. Alkohole takie same jak u nas, tylko drożej. Wódka beznadzieja trzeba mieć swoją.

porady praktyczne
Drogo
Przy obecnych cenach w Polsce ceny w sklepach spożywczych porównywalne , artykuły przemysłowe i pamiątki droższe , ale po sezonie można kupić taniej niż w Polsce dobry sprzęt sportowy .
Supermarkety w Matrei in Osttirol .

porady praktyczne
informacja o Wiedniu po angielsku i po polsku- www.wien.info lub www.wien.gv.at


porady praktyczne
http://werfenweng.at/
Studlhütte - bezpośrednia informacja .
http://huetten.alpenverein.at/huettenHome/DE/Home/index.php?huetteNr=0640


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi