• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Holandiaporady praktyczne
Amsterdam jest najpiekniejszy na wiosne ,kiedy kwitna drzewa ,krzewy ,jest cieplo i sucho , ja z martwilem sie , ze bede zwiedzal w deszczu , poniewaz 3 dni przed i 3 dni po moim pobycie prognozy wskazywaly ciagly deszcz , mialem szczescie , ze kilka godzin nie bylo deszczu i moglem zwiedzic miasto i zrobic zdjecia ktore ogladacie , wieczorem kiedy bylem juz zmeczony zwiedzaniem ale jeszcze chcialem wrocic do dzielnicy czerwonych latarn ,rozpadalo sie na dobre i odpuscilem sobie ten ostatni spacer

porady praktyczne
Amsterdam jest w miare bezpiecznym miastem , wszystko co sie dzieje obserwuja kamery monitoring , widac tez spacerujacych dwojkami policjantow , troche bardziej niebezpiecznie robi sie wieczorem w dzielnicy czerwonych latarn gdzie mozna spotkac nagrzanych maryska chetnych do kradziezy lub rozroby mlodziencow, lepiej tam (do tej dzielnicy nie zabierac ze soba dzieci )

porady praktyczne
Najlepszym rozwiazaniem jest zostawienie samochodu na podmiejskim parking typu PR(Park & Ride) -ceny niskie lub zupelnie za darmo, latwy dojazd do centrum tramwajami lub autobusami ,odradzam wjazd do miasta samochodem ,na nielicznych parkingach dla samochodow ,stoja samochody mieszkancow (specjalne przepustki) , wiekszosc ulic jest blokowana ruchomymi barierami wjazdowymi ktore po kontakcie ze sluzbami miejskimi sa otwierane -stad tak popularne rowery.

porady praktyczne
Co tylko możliwe . Holandia to niezbyt tani kraj . Mieszkając w strefie przygranicznej widzę jak Holendrzy przyjeżdżają do niemieckich sklepów typu Lidl , Aldi na zakupy .

porady praktyczne
Parkowanie okropne - służby miejskie bardzo chętnie ( podobnie jak w Polsce ) polują na klienta i ,, wlepiają ,, mandaty . Przed zaparkowaniem upewnić się ze można ! Mandaty wysyłane są tez do Polski wiec nie ma ,, gratis ,, !! Najlepiej zaparkować na dużym parkingu na przedmieściu i dojechać do centrum metrem .

porady praktyczne
e-mail: park@hogeveluwe.nl
Internet: www.hogeveluwe.nl


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi